אדם לוין בורח לבית"ר ירושלים (יניב גונן) (צילום: מערכת ONE)
אדם לוין בורח לבית"ר ירושלים (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

יום שני, בית המשפט המחוזי בירושלים. השופט משה דרורי שולח את עורכי הדין של גומא אגייאר ואת עורכי הדין של בית"ר ירושלים וארקדי גאידמק לקפיטריה בקומה התחתונה של בית המשפט לפתור את המחלוקות ביניהם. הצדדים חוזרים עם הסכם לפיו דן אדלר ואדם לוין יעבירו 400 אלף דולר לחשבון נאמנות וגומא אגייאר יסיר את צו המניעה שהטיל על מכירתה של בית"ר ירושלים.

לפני שהשופט דרורי מקבל באופן רשמי את הפשרה בין הצדדים, יועצו האישי של גומא אגייאר, חיים אלדר, זוכה לטפיחות על השכם ממספר עיתונאים, שאומרים: "זהו, הסיפור של גומא נגמר, עכשיו הוא צריך לפנות את הבמה לאנשים אחרים". אלדר, שחווה לא מעט עליות וירידות עם גומא אגייאר בכל מה שקשור לרכישת בית"ר, ענה בביטחון לעיתונאים: "העולם זה גלגל, פעם אתה למעלה ופעם אתה למטה, אריאל שרון תמיד אמר שהכי חשוב זה להישאר תמיד על הגלגל, ימים יגידו אם גומא גמר את הסיפור שלו עם הקבוצה".

כעת, אחרי שהסתבר שאדלר ולוין עשו צחוק מבית"ר, גומא אגייאר הוא היחיד שיכול להציל את הקבוצה, אך כרגע אף אחד בבית"ר ירושלים או בצד של ארקדי גאידמק, ואפילו בצד של גומא אגיאר, לא מאמין שהדבר רלוונטי לעונה הנוכחית. בצד של ארקדי עוד ממתינים לתשובה סופית מלוין ואדלר, ומחכים לראות האם השניים יעבירו את הכספים עליהם התחייבו עד לתחילת השבוע. אם בקבוצה לא יקבלו מהצמד תשובות חד משמעיות, פרקליטו של ארקדי גאידמק, ישראל שלו, יפנה באופן רשמי לבית המשפט ויגיש תביעה כנגד אדלר ולוין על הפרת חוזה וביטול ההסכם בין הצדדים.

אדלר ולוין. העימות עם בית"ר רחוק מסיום (יניב גונן) (צילום: מערכת ONE)
אדלר ולוין. צפו פגיעה (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

ללא רוכש חדש, על איציק קורנפיין מוטלת האחריות להוציא את בית"ר ירושלים לעונה הקרובה עם תוכנית שתכלול קיצוץ בחוזיהם של עמית בן שושן ואבירם ברוככיאן, מכירת חן עזריאל תמורת כמיליון דולר למכבי חיפה, דחיית קבלת השכר של היו"ר בשנה אחת, בקשה מגנק הבלגית לדחות את החוב של בית"ר על סך 600 אלף דולר עבור רכישת ברק יצחקי, ודחיית התשלום לסוכניו של סבסטיאן אבראו על סך 150 אלף דולר בשנה. בנוסף  ינסו בבית"ר למכור להפועל תל אביב את 20 האחוזים המגיעים להם על טוטו תמוז ממכירה עתידית לאירופה, וייתכן כי יפנו במועדון למשרד הכרטיסים 'בימות' לקבלת הלוואה של כמה מיליוני שקלים בתמורה למכירת כרטיסים עתידית של המועדון בעונת 2012/2013.

איציק קורנפיין. צפוי להיפגש עם יובל נעים (צילום: מערכת ONE)
איציק קורנפיין. דחה את קבלת שכרו | צילום: מערכת ONE

ומי יהיה המושיע הבא?
אם תצליח בית"ר לעמוד בכל היעדים הללו ישבו במועדון על התקציב לעונה הקרובה. בית"ר, בלי השקעת בעלים או כסף במזומן שייכנס לקופת המועדון, תוכל להעמיד תקציב של 15 מיליון ש"ח. תוכנית הקיצוצים יכולה להביא לידי כך שבית"ר תישען על מקורות הכנסה של המועדון ממכירת מנויים, כרטיסים, טלוויזיה, חסויות וכו'. ברשות לבקרת התקציבים מבהירים כי מכיוון שלבית"ר אין בעיה לעמוד בתקציב מינימום, שעל פי התקנון עומד על 11.4 מיליון ש"ח, לבית"ר יינתן מספיק זמן להעמיד תקציב - עד שבוע לפני פתיחת ליגת העל.

"אנחנו מחכים לראות מה עושים בבית"ר. נשב עם קורנפיין לפני שניכנס לתמונה" אמר יו"ר הבקרה התקציבית עופר אורליצקי ל-ONE והוסיף: "לבית"ר אין בעיה של תקציב מינימום מהכנסות פנימיות של המועדון, כך שיש להם מספיק זמן להתראגן. הגירעון מהעונה האחרונה יהיה חלק מהתקציב עליו תתחייב הקבוצה לעונה הקרובה, זה ייכנס בתוך התקציב שתעמיד הקבוצה".

עופר אורליצקי. הבקרה תקבל אחריות? (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
גולן, חסן, אורליצקי ובן עמי (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

קורנפיין יודע שבלי עזרה מבחוץ הקבוצה תתקשה לעמוד על הרגליים. ספונסרים, משקיעים, תרומות וכל מי שיכול לעזור יתקבל בברכה במשרדו של היו"ר בבית וגן. הקבוצה מצויה כרגע בבעיה מבחינה מקצועית: אי אפשר לבצע רכש, תומר בן יוסף ומישאלוב עדיין לא חתמו בקבוצה, וספק אם ימשיכו. השניים הודיעו כי עד יום ראשון ימתינו לבית"ר, יפגשו עם היו"ר קונרפיין ויקבלו החלטות.

הזוכה בפרס העיתוי הלא נכון: גביע הטוטו
בינתיים, לבית"ר משחק הערב (18:30) בגביע הטוטו. השחקנים מדוכדכים, וחוסר הוודאות מעיק גם על אנשי המועדון. השחקנים יגיעו למפגש עם מ.ס אשדוד כשהם לא יודעים מה צופן להם העתיד: "כבר ראינו את האור בקצה המנהרה. לא להאמין שאנחנו חוזרים שוב חודשיים אחורה", אמר שחקן בקבוצה והוסיף: "המצב לא אידיאלי, אבל צריך להמשיך ולהאמין שהכל יסתדר. אנחנו סומכים על איציק קורנפיין".

איציק עובדיה (מור שאולי) (צילום: מערכת ONE)
איציק עובדיה. הגעתו מוטלת בספק (מור שאולי) | צילום: מערכת ONE

המאמן דוד אמסלם יצטרך לדאוג להשאיר את שחקניו עם מוטיבציה גבוהה למרות המצב הקשה. הגעתו של איציק עובדיה לקבוצה מוטלת בספק לאור המצב החדש בקבוצה ובית"ר תעלה למשחק בגביע הטוטו מול חניכיו של יוסי מזרחי ותנסה להשאיר ל-90 דקות את הצרות בצד.

הרכב משוער: אריאל הרוש, אלי דסה, תומר בן יוסף, מושיקו מישאלוב, אבי ריקן, קובי מויאל, דן אייבנדר, אבירם ברוכיאן, שי חדד, סטיבן כהן, עמית בן שושן.