רפאלוב בניון ונאתכו. בחום הזה של יפו... (צילום: מערכת ONE)
רפאלוב בניון ונאתכו. בחום הזה של יפו... | צילום: מערכת ONE

בתום תקופה ארוכה, בה ראשי ההתאחדות הישראלית הפעילו מאמצים רבים מול ראשי ההתאחדות הקרואטית בשיתוף עם נציגי אופ"א, הודיעו היום (חמישי) ראשי ההתאחדות הקרואטית על סירובם הסופי להזזת מועד המשחק בין ישראל ליוון במסגרת מוקדמות יורו 2012 מיום שישי ליום חמישי.

לאור אי מתן הסכמתם הנדרשת של הקרואטים, ייערך המשחק מול נבחרת יוון במועד המקורי שנקבע, יום שישי 2 בספטמבר. לאחר מאמצים הצליחה ההתאחדות להקדים את שעת תחילת המשחק לשעה 16:00, כך שיסתיים לפני כניסת השבת.

מנכ"ל ההתאחדות לכדורגל, אורי שילה: "לפני למעלה משנה פנינו לכל ההתאחדויות בבית שלנו ובמקביל גם לאופ"א בבקשה להזיז את כל המשחקים שנפלו על ימי שישי ו/או על על חגים (יום כיפור).

עד כה הצלחנו להזיז את כל המשחקים, אך לצערנו במקרה הזה למרות כל המאמצים לא קיבלנו את האישור המתבקש של הקרואטים".

אבי לוזון ואורי שילה. לפחות יסתיים לפני כניסת השבת (יוסי ציפקיס) (צילום: מערכת ONE)
אבי לוזון ואורי שילה. לפחות יסתיים לפני כניסת השבת (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

"בעקבות סירובם של הקרואטים פעלנו כפי שהתחייבנו כדי שהמשחק לא ייכנס ליום שישי בערב ועל כן הוא ייערך ביום שישי ב-16:00. אנחנו מקווים כי במשחקי המוקדמות בטורנירים העתידיים שיטת המשחקים ואופן קביעת הימים תהיה כזו שתאפשר לנו גמישות יתרה, על מנת שלא נעמוד במצבים אלו שוב", סיכם המנכ"ל. 

בערוץ 10 לומדים את ההחלטה
פרט לשחקנים, הקהל באיצטדיון והצופים בבית, גם ערוץ 10 לא ממש ירוויח מקיום המשחק ביום שישי ב-16:00. ערוץ 10 שילם כחמישה מיליון שקל על קמפיין נבחרת ישראל במוקדמות היורו, בערך חצי מיליון שקל למשחק.

אוהדי נבחרת ישראל בבלומפילד (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
אוהדי נבחרת ישראל בבלומפילד. ההימור: 36 מעלות, 85 אחוז לחות (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

משחק הבית באוקטובר האחרון מול קרואטיה, למרות ההפסד, הניב לערוץ 10 את אחד משיאי הרייטינג שלו בשנה האחרונה, 18.3 אחוז. בעקבות ההחלטה על קיום המשחק בשישי ב-16:00, נמסר מערוץ 10 בתגובה: "אנו לומדים את ההחלטה".