דה סילבה מול ראול. אופ"א חוקרת (GettyImages) (צילום: מערכת ONE)
דה סילבה מול ראול. אופ"א חוקרת (GettyImages) | צילום: מערכת ONE

על-פי דיווחים בגרמניה, אופ"א החלה בחקירת ההפסד 3:1 של הפועל תל-אביב לשאלקה במסגרת שלב הבתים של ליגת האלופות העונה בעקבות חשד על מעורבות של הימורים בלתי חוקיים במשחק בגלזנקירשן.        

העיתון הגרמני 'דר ווסטן' מפרסם כי באותו משחק, שנערך ב-20 באוקטובר, ההימורים על הפסד של האדומים בהפרש של שני שערים ומעלה נעו במחזור חריג של 12 מיליון יורו, מה שעורר את החשדות של אופ"א.

בהתאחדות הכדורגל האירופית אישרו לעיתון הגרמני את העובדה שהחלה חקירה וטענו "קיבלנו פניה בנוגע למשחק ופתחנו בחקירה, אך היא עדיין לא הושלמה".

בגרמניה נטען כי החקירה החלה בעקבות פרשת לירון זרקו ודגלאס דה סילבה.

מאמן שאלקה, פליקס מגאת', הגיב לחשדות שעולים בנוגע לכשרות המשחק: "זו פעם ראשונה שאני שומע על כך. ניצחון 1:3 על קבוצה ישראלית זה לא דבר חריג. נורמלי שקבוצה חלשה יותר משחקת פחות טוב בבית מאשר בחוץ". 

מהפועל ת"א מסרו בתגובה: "לא הגיעה אלינו שום מידע על חקירה של אופ"א בנושא, אם יפנו אלינו נשתף פעולה אבל אנחנו לא מאמינים שזה נכון".
 

דה סילבה רואה את ראול כובש (GettyImages) (צילום: מערכת ONE)
דה סילבה רואה את ראול כובש (GettyImages) | צילום: מערכת ONE

רגע לפני שדה סילבה עוזב לזלצבורג, העסק מסתבך
מי היה מאמין שאחרי הרעש והצלצולים סביב עסקת העברתו של דגלאס דה סילבה לרד בול זלצבורג, העסקה תסתבך בעקבות סחיטות ואיומים שטרם ידוע מה סיבתם. כרגע, ע"פ החשד, כדורגלן העבר לירון זרקו חשוד בסחיטת דה סילבה ומה שנראה כמו איומו של זרקו לפרסם תמונות של הבלם עם בחורות החל להיחשד כמו פרשת מכירת משחקים.

מיד לאחר חקירתו של דה סילבה ביחידה הכלכלית של המשטרה, החוקרים לקחו את דרכונו של השחקן בטענה שמדובר בתושב זר ואין באפשרותם לשחררו לחו"ל כי הוא יצטרך להגיע לחקירות נוספות בעקבות הפרשה שאולי עוד תרעיד את עולם הכדורגל. לקיחת דרכונו מנעה את יציאתו של דה סילבה לאוסטריה בשלב זה.

לירון זרקו ואביו. מעצרו של שחקן העבר הוארך (שרון קביליו) (צילום: מערכת ONE)
לירון זרקו בבית המשפט (שרון קביליו) | צילום: מערכת ONE

דגלאס דה סילבה, הגיב לפרשה ואמר לכתבנו לירן גבעולי: "אני לא דואג, יהיה בסדר, נראה מה יהיה בימים הקרובים. אף אחד מרד בול זצבורג לא דיבר איתי".

דה סילבה מחוץ לביתו (יניב גונן) (צילום: מערכת ONE)
דה סילבה מחוץ לביתו (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE