ניצן שירזי לא באמת תכנן לפתוח את עונת 2010/2011 כמאמן הפועל חיפה, אבל הדברים התגלגלו לידי כך שמשרוקית המאמן תלויה על צווארו ועימה כובד המשקל של המועדון האדום בעיר הירוקה ברובה. רגע לפני פתיחת העונה, הגיע מאמן ה"כרישים" האדומים להתארח בתוכנית "7 דקות" באולפן ONE ודיבר על הכל, החל מהבוס יואב כץ, החלוץ ערן לוי, הקולגה לשעבר, שלומי דורה ועל התקווה לעצור את הקטר האדום שמגיע לפגוש אותו במחזור הפתיחה.

"אני לא חושש מירידה", אומר שירזי, "אני מצפה שהשחקנים הצעירים שלנו ילחמו למען הקבוצה והמועדון. ההחלטה ללכת עם שחקני בית צעירים היא החלטה קונספטואלית ואני מאמין שהסגל שלנו יצליח. שמות מפוצצים לא תמיד עושים את העבודה".

ערן לוי שהיה כ"כ דומיננטי בעונה שעברה בשורות הקבוצה ובסופו של דבר חתם באשקלון, למורת רוחו של הבוס יואב כץ ישמח בוודאי לשמוע שהמאמן שירזי משאיר לו דלת פתוחה: “חבל לי בשביל ערן שהוא לא הסתדר עם בית"ר, אני מאחל לו שיצליח ותמיד יש לו דלת פתוחה לחזור להפועל חיפה".

על הבוס יואב כץ דיבר המאמן מבלי להסתיר את האופי ה"מיוחד" שלו: “אין ספק שיואב כץ הוא עוף מוזר בכדורגל הישראלי. קודם כל הוא אמריקאי... הוא מעורב בכל מה שקורה בקבוצה אבל בעניינים מקצועיים הוא לא קובע. צוות המאמנים אחראי בלעדית להרכב ולעניינים המקצועיים”.

ניצן שירזי באולפן ONE. מחכה לאלופה (מיכה בננו) (צילום: מערכת ONE)
ניצן שירזי באולפן ONE. מחכה לאלופה (מיכה בננו) | צילום: מערכת ONE

בסגל של שירזי יש את קאלה בין הקורות והקירבה שלו לשורשיו היהודיים מעלה חיוך אצל המאמן שאמר: “אם קאלה יחליט לחזור בתשובה, נשחק בימי חול...”

על האופן בו קיבל את משרת המאמן בחיפה לניצן יש חרטה אחת: “לא הייתי צריך להתחייב שלא אאמן את הקבוצה כי בכדורגל הכל נזיל", על השאלה האם הוא מרגיש חרטה על הדרך אמר "לא" ועל השאלה האם הוא מרגיש שהוא חייב לשלומי דורה התנצלות ענה בשלילה.

ניצן שירזי באולפן ONE. לא חושש מירידה (מיכה בננו) (צילום: מערכת ONE)
ניצן שירזי באולפן ONE. לא חושש מירידה (מיכה בננו) | צילום: מערכת ONE

“הייתי אמור לקבל משרה בהתאחדות, באחת הנבחרות וזה לא קרה, לא תכננתי לאמן את הפועל חיפה, זה התגלגל וקרה ואני שלם עם הדרך", השלים את דבריו בעניין. שירזי התייחס גם לכניסתו של גולדהאר לשוק הכדורגל הישראלי: “מקווה שיישאר הרבה שנים", להפועל ת"א מולה תפתח קבוצתו את העונה: “אולי נתפוס אותם לא מוכנים כשהראש שלהם בזלצבורג. עם ההתלהבות של החבר'ה הצעירים שלנו אפשר להפתיע".

היכנסו וצפו בראיון המלא עם ניצן שירזי, רגע לפני פתיחת העונה.