אושרי רואש. יגיע לשורות הירוקים? (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
אושרי רואש. חתם על חוזה חדש (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

קפטן הנבחרת הצעירה עד לעונה האחרונה ושחקן הפועל חיפה, אושרי רואש חתם על חוזה עד תום העונה בקבוצתו. רואש כמו גם רן אבוקרט חתמו באמצעות סוכנם גלעד קצב.

החתימה הגיעה אחרי לא מעט דיונים שהגיעו לשיאם הגיעו כאשר הבעלים יואב כץ כינה את השחקנים "שמיינדרקים". אתמול רואש כמו גם אבוקרט והצלע השלישית הישאם כיוואן לא שיחקו מול קרית-שמונה בגביע הטוטו אבל בשבוע הבא מול הפועל עכו השחקנים צפויים לפתוח.

בתווך, הבעלים של הפועל חיפה, יואב כץ, המליץ למאמן הנבחרת הלאומית, לואיס פרננדז, לצרף לסגל שני שחקנים מקבוצתו. הדבר קרה במהלך משחק גביע הטוטו מול עירוני ק"ש (0:0), בו צפה הצרפתי.

כץ המליץ לפרננדז לקחת לנבחרת שני שחקנים מהפועל חיפה


"אני לא רוצה להכנס לשמות ספציפיים אבל המלצתי למאמן הלאומי על שני שחקנים מתוך רצון ואמונה שהם ראויים ללבוש את חולצת ההרכב", אמר כץ. בשנים האחרונות להפועל חיפה היו נציגים רק בנבחרת הצעירה.

גורם בנבחרת הגיב לדברים של כץ: "פרננדז לא מקבל המלצות מגורמים לא מקצועיים. כץ ביקש את חוות דעתו של המאמן הלאומי על הפועל חיפה, מה שפרננדז לא נוהג לעשות. עוד לפני ההמלצות של כץ, מופיעים בסגל עודד אלקיים ואושרי רואש".

"אין לנו בנבחרת כל כוונה שיתחיל עכשיו מצעד של "יועצים" למאמן. פרננדז מתייעץ עם טל בנין ויש לו מספיק ניסיון בינלאומי כדי לבחור את הסגל הטוב ביותר. פרננדז נמצא באין ספור אימונים ומשחקים בליגה הישראלית תוך שיתוף פעולה מקצועי רק עם מאמני ליגת העל".

בינתיים, אחד השחקנים שייצגו את הפועל חיפה בנבחרת הצעירה, רן אבוקרט, חתם היום (ראשון) לעונה נוספת בקבוצה.

בגזרת ערן לוי נמשכים המגעים מאחורי הקלעים מתוך רצון שהמאמן ניצן שירזי ישתכנע להסכים ולקבל את החלוץ חזרה. בקרב השחקנים יש תמימות דעים שהפועל חיפה של השנה חסרה את הברק שאפיין אותה כאשר לוי היה בקבוצה. השחקן שהתאמן הקיץ בבית"ר ירושלים, לא יחכה עוד הרבה זמן ובודק אופציות נוספות.

יואב כץ ואפרים גבאי (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
יואב כץ ואפרים גבאי (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

החלוץ אקקי מיקוצ'דזה עשוי להיחתך ובמקומו תנסה הפועל חיפה לצרף חלוץ זר אחר. מיקוצ'דזה לא ממש מבין למה ומדוע בקבוצה ממהרים להסיק מסקנות ולנסות להפרד ממנו אחרי שלא קיבל מספיק הזדמנויות. בכל מקרה, למיקוצ'דזה יש חוזה חתום ואם יתעקש, בחיפה יצטרכו לעמוד מאחורי החוזה.

סביטי ליפניה שלא עבר בבקרה בגלל תקלה טכנית, עשוי לעבור בה השבוע ולשחק במשחק גביע הטוטו מול הפועל עכו.

ניצן שירזי (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
ניצן שירזי (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE