אנשי ההתאחדות האיטלקית נפגשו אתמול (שלישי) עם יו"ר ההתאחדות, אבי לוזון, וביקשו את קולו בוועד הפועל של אופ"א, שיצביע לטובת האיטלקים בהתמודדות בין איטליה, צרפת  וטורקיה. רק אחת תארח את היורו ב-2016. בפגישה הציגו האיטלקים לאבי לוזון

יו"ר ההתאחדות האיטלקית, ג'יאנקרלו אבטה, דיבר לפני שטס בחזרה לאיטליה וסיפר על הפגישה שלו עם יו"ר ההתאחדות הישראלית: "היא הייתה מאוד חיובית, הצגנו את המוטיבציה שיש להתאחדות האיטלקית מאחורי הבקשה לארח את היורו".

על ההרגשה שקיבל בארץ סיפר: "ההרגשה שמר לוזון והצוות הישראלי העניקו לנו הייתה מצויינת ואכן הרגשנו שהקשר בין ההתאחדויות ברמת שיתוף הפעולה וברמה הפוליטית הוא פנטסטי".

ערב משחק הגומלין בחצי גמר הצ'מפיונס ליג בין אינטר לברצלונה נשאל יו"ר ההתאחדות של איטליה לגבי אינטר ואמר: "אנו גאים בעובדה שהישראלים אוהבים כדורגל איטלקי".

אבטה, נהנה בקונגרס אופ"א בת"א (GettyImages) (צילום: מערכת ONE)
אבטה, נהנה בקונגרס אופ"א בת"א (GettyImages) | צילום: מערכת ONE

"התארחנו לאחרונה בקונגרס אופ"א בתל אביב וראינו עד כמה הכדורגל הישראלי מנוהל בצורה מקצוענית, כיו"ר ההתאחדות האיטלקית כמובן שאני מרוצה מהתוצאה של אינטר. יש משחקים שמנצחים יש שמפסידים אבל בעיקר אני מרוצה מההתקדמות המתמדת שעושה הכדורגל האיטלקי לאורך זמן".