בבית"ר ירושלים מתחילים כבר את שלב הסיכומים של מחנה האימונים בגרמניה. המאמן, אורי מלמיליאן, עזב הבוקר (ראשון) את גרמניה ושב לישראל בשל תשעה באב.

השחקנים קיימו אימון בבאד מלנטה ומחר יעלו על האוטובוס שייקח אותם ליום וחצי של חופשה בברלין. בלילה שבין רביעי לחמישי תנחת הקבוצה בישראל וביום שישי יחזרו השחקנים להתאמן בבית וגן.

בלובי המלון של הקבוצה סיכם עידן טל את המחנה, שנחשב למוצלח מבחינת הצוות המקצועי והשחקנים, ואמר: "ההרגשה טובה, עבדנו בצורה טובה, על הדברים החשובים לנו. רצינו להגיע למשהו מסויים והצלחנו. כמובן שיהיה לזה המשך גם כשנחזור לארץ ונמשיך לעבוד".

במהלך המחנה בית"ר קיימה שני משחקי אימון, בשניהם ניצחה בית"ר, באחד מהם בתוצאה אסטרונומית של 0:14.

עידן טל לא מייחס חשיבות לתוצאות של שני המשחקים ששיחקה הקבוצה בגרמניה ואמר: "עשינו את המשחקים הללו בשבילנו, אלו היו משחקים במטרה ללמוד על עצמנו. התוצאה היא לא פקטור להמשך, התוצאות פחות חשובות במשחקים מן הסוג הזה".

טל:
טל: "יש לנו שילוב של צעירים וניסיון" (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE

לקראת פתיחת העונה, עידן טל דיבר על הציפיות של השחקנים מעצמם: "יש עוד שבועיים-שלושה עד הליגה, יש משחקי גביע הטוטו ומשחק אימון נוסף בארץ. אני מאמין שתהיה לנו קבוצה טובה, יש עוד שחקנים שצריכים לחתום בקבוצה, אני מאמין שיהיה טוב".

על הפועל תל אביב ומכבי תל אביב, שהתחזקו מאוד בקיץ, אמר עידן טל: "אולי בכסף אנחנו לא בליגה של הפועל ומכבי, אבל מעבר לזה יש לנו שחקנים לא פחות טובים מאשר בקבוצות אחרות. פחות או יותר מדובר על אותה רמה, אנחנו אופטימיים. לא תמיד הכסף הגדול מנצח, לפעמים שחקנים עם מוטיבציה, שרוצים יותר ורצים יותר, זה לא פחות טוב מדברים אחרים".

עידן טל (גיא בן זיו) (צילום: מערכת ONE)
עידן טל (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE

על המטרות של בית"ר ירושלים לעונה הקרובה, אמר עידן טל: "כרגע מוקדם לסמן מטרות, כל מי שמגיע לבית"ר צריך לשאוף הכי גבוה שאפשר ולנסות להגיע לתארים, כי בית"ר זו קבוצה גדולה ולא בינונית. יש לנו שחקנים טובים בקבוצה השנה, יש שילוב של צעירים ושחקנים עם ניסיון ונצטרך להביא את זה לידי ביטוי על המגרש בעונה הקרובה".

טוטו תמוז הוזמן לוועדת משמעת


חלוץ הקבוצה השוהה בישראל, טוטו תמוז, הוזמן לוועדת משמעת על כך שלא התאמן ברצינות עם קבוצת הנוער בזמן שהקבוצה הבוגרת במחנה האימונים בגרמניה. כאשר נודע הדבר לראשי בית"ר, הוחלט להעמידו לדין משמעתי והוא צפוי לספוג עונש.

שחקני בית&
שחקני בית&"ר בגרמניה (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE

למעשה  זה עוד נדבח במאבק בין בית"ר לתמוז כשבקבוצה רוצים שיעזוב למכבי חיפה ומנסים להפעיל עליו לחץ לקבל את ההצעה שהגישה לו חיפה. תמוז לא נענה עד כה להצעת חיפה מכיוון שלדעתו ההצעה שהוגשה לו נמוכה.

שחקני בית&
שחקני בית&"ר בגרמניה (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE

דאריו פרננדס, שמותיר רושם חיובי ביותר על הצוות המקצועי בבית"ר בראשותו של מלמיליאן, עשוי להישאר בקבוצה למרות התעניינות מקבוצות ביוון, ביניהן א.א.ק אתונה, קסאנטי ופאניוניוס. נציגו של פרננדס, לירן עטיה, מנהל מגעים עם איציק קורנפיין על מנת לגשר על הפערים בין המועדון לשחקן, כששני הצדדים רוצים להגיע לסיכום, שבסופו של דבר פרננדס יישאר בבית"ר.

רביד גזל (גיא בן זיו) (צילום: מערכת ONE)
רביד גזל (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE

על פי גורמים במועדון, ישנה התקדמות בנוגע לפרננדס וגם עם כריסטיאן אלברס חלה התקדמות, כשעל הפרק מבחינת קורנפיין היא למצוא פיתרון לחוזה הגבוה שמחזיקים פרננדס ואלברס, כי מבחינת יכולת אין אחד בבית"ר שלא היה רוצה לראות את השניים בקבוצה. בימים הקרובים ייסגר הנושא לכאן או לכאן, כשבבית"ר מכוונים לפיתרון שבו פרננס יישאר בבית"ר כשבמקביל נעשים אותם מאמצים גם עם כריסטיאן אלברס.