הפועל חיפה תפתח הערב (שבת)  ב-17:00 את העונה כאשר תצא למשחק חוץ בקרית שמונה מול העולה הטרייה לליגת העל במסגרת המחזור הראשון בגיע הטוטו.

יהיה זה משחק הבכורה של המאמן החדש ניצן שירזי על הקווים. חיפה תתייצב ללא מספר שחקנים שלא עברו בבקרה, דוגמת הבלם סביטי ליפניה, החלוץ אקקי מיקוצ'דזה, שוער המשנה גד עמוס ושלושת ה"שמיינדריקים", כפי שכינה אותם הבוס יואב כץ: אושרי רואש, הישאם כיוואן ורן אבוקרט. האחרונים לא חתמו עדיין על החוזה אבל ההערכה היא שאבוקרט וכיוואן יחתמו בשבוע הבא על ההסכם.

מיקוצ'דזה נפגש עם ראשי הקבוצה לשיחה, במהלכה התבקש למצוא קבוצה אחרת, אחרי שלא הרשים במחנה האימונים בהונגריה. החלוץ הודיע שאין בכוונתו לעזוב והוא מצפה מהפועל לכבד את החוזה עליו חתמה.

בגיזרת ערן לוי צפויות התפתחויות בשבוע הבא, כאשר הבעלים יואב כץ נחוש לצרף את לוי למרות חוות דעתו של שירזי שלא לצרפו. ההרכב המשוער: טברטקו קאלה, עומר ורד, עודד אלקיים, גולן חרמון, אייל טרטצקי, יוסי דורה, גל אראל, עידן ויצמן, סלאבה סטוינוביץ', רועי שוקרני ועדן בן בסט.

ניסוי כלים ראשון גם לקרית שמונה
עירוני קרית שמונה תפתח באופן רשמי את העונה כשתארח במגרשה הביתי את הפועל חיפה במסגרת גביע הטוטו.

אוהדי קרית שמונה יזכו לראות בפעם הראשונה את הקבוצה שהתחזקה בין היתר בחלוץ המצויין ברק בדש, שהגיע מהפועל באר שבע, באורי שטרית, המגן השמאלי שהגיע ממכבי ת"א, וכן בקשרים אופיר חמו מנס ציונה ובריאן גרזיץ' מהפועל חיפה - לו יהיה זה מפגש פיקנטי מול האקסית.

ליפניה. לא ישחק מול ק"ש (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
ליפניה. לא ישחק מול ק"ש (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

המפגש יהיה המשחק הרשמי הראשון של הקבוצה, לאחר שבמחנה האימון שהתקיים בהולנד גברה הקבוצה על פ.צ איינדהובן מהליגה ההולנדית השניה בתוצאה 0:2 וסיימה את משחקה השני בתוצאה 2:2 מול טופ האס המקומית.

המאמן רן בן שמעון אמר לקראת המשחק: "המטרה שלנו במשחקי גביע הטוטו היא להתחיל את העונה ברגל ימין, והציפיה היא לשחק טוב. המשחק מחר הוא משחק הכנה וההכנה שלנו עוברת שלב מהיבש לרטוב. כמו כן, המטרה שלנו העונה היא להגיע כמה שיותר גבוה בליגת העל", סיכם.