אוהד מכבי נתניה מול אוהד הפועל ת"א. הטורניר חוזר (צילום: מערכת ONE)
אוהד מכבי נתניה מול אוהד הפועל ת"א. הטורניר חוזר | צילום: מערכת ONE

ההתאחדות לכדורגל בשיתוף עם "מדינת הכדורגל" יקיימו בפעם השניה את טורניר האוהדים הגדול, שייערך ביום שישי (30.4.10) במגרש האימונים שליד אצטדיון רמת גן.

בטורניר ישתתפו קבוצות אוהדים המייצגות את 16 קבוצות ליגת טוטו, כשהמועדונים נרתמו להצלחת האירוע וסייעו בהענקת תלבושות רשמיות לקבוצות האוהדים. האוהדים גם יזכו להדרכה מצד שחקני עבר של המועדונים שישמשו כמאמנים ליום אחד.

שתי הקבוצות שיגיעו למשחק הגמר, יזכו לשחק על כר הדשא באצטדיון ר"ג, שם ייערך המשחק במסגרת היום הפתוח של ההתאחדות לכדורגל (שבת, 8.5.10).

הטורניר הוא חלק מהפעילות של ההתאחדות לכדורגל נגד האלימות במגרשים, במטרה לקרב בין אוהדי הקבוצות דרך מפגש על כר הדשא. המשחקים ייערכו ללא שופטים וללא גביעים עם דגש על סובלנות, כבוד הדדי והנאה ספורטיבית טהורה מהמשחק.

אורי שילה, מנכ"ל ההתאחדות לכדורגל: "השותפות עם מדינת הכדורגל ועם אוהדי הכדורגל היא משהו שנמצא בראש מעיינינו כל הזמן. לכנס את אוהדי כל הקבוצות כדי שישחקו קבוצה מול קבוצה, ללא שופט, וכולם באים מתוך אהבה למשחק- זוהי אולי אחת החוויות הטובות ביותר שיש לנו בהתאחדות".

אוהד מ.ס. אשדוד במשחק מול קבוצת אוהדי מכבי תל אביב (צילום: מערכת ONE)
אוהד מ.ס. אשדוד במשחק מול קבוצת אוהדי מכבי תל אביב | צילום: מערכת ONE

מורן גרא, מנכ"ל מדינת הכדורגל: "לאחר הצלחת הטורניר הראשון בשנה שעברה, אנו שמחים להוציא לדרך את טורניר האוהדים השני בו ישתתפו 16 קבוצות אוהדים באירוח ההתאחדות לכדורגל. הטורניר נועד לחיזוק ערכי הכדורגל ההוגן והקשר בין קבוצות האוהדים, ומשוחק לפי חוקי מדינת הכדורגל ללא שופטים וללא גביעים למטרת הנאה".

בתי טורניר האוהדים:
בית א': הפועל באר שבע, בני יהודה תל אביב, מכבי תל אביב, מכבי חיפה.

בית ב': מכבי אחי נצרת, בית"ר ירושלים, הפועל רעננה, הפועל פתח תקווה.

בית ג': מכבי פתח תקווה, מ.ס.אשדוד, הפועל רמת גן, הפועל תל אביב.

בית ד': מכבי נתניה, בני סכנין, הפועל עכו, הפועל חיפה.