שני המרוויחים הגדולים מהניצחון הגדול של הפועל ת"א, 0:5 על ז'לז'ניצ'אר אמש (שלישי), הם ללא ספק מהראן ללה ויוסי שבחון.

הראשון, מהארן ללה, הוא חלוץ צנוע שאמנם בניגוד לחבריו לא עמד בתור לשדרוג השכר (למרות שער סופר חשוב בקרית אליעזר), אבל הוכיח גם אתמול שבמאני טיים, אפשר לסמוך עליו. הפועל ת"א צריכה חיזוק בשפיץ לקראת משימות קשות יותר מז'לז'ניצ'אר (קבוצה חלשה מאוד שאין לה מקום בליגת העל הישראלית) אבל יש חלוצים להפועל.

המרוויח השני הוא יוסי שבחון. בהפועל ת"א רבים טוענים שהוא הולך להיות הפתעת העונה, וכבר אתמול, במשחק הראשון הוא התחיל להראות מדוע. מכבי ת"א כבר מאחוריו, ועם בישול נפלא (בעקב) ושער ראשון באדום, תנסו אתם למחוק לו את החיוך מהפרצוף.

"לא ציפיתי לפתיחה כזו", הוא אמר הבוקר. "קיוויתי לפתוח ברגל ימין, אבל גם הגול וגם המשחק המוצלח של הקבוצה השאירו הרגשה כ"כ טובה וחיובית, ורק שיימשך ככה".

מהראן ללה ידוע כשחקן שכובש במשחקי דרבי, ושבחון שרק עבר מהצהוב של ת"א לאדום, התלוצץ על השלושער שהבקיע חברו החדש: "אולי הוא ראה אותי, וחשב שזה דרבי".

איך היתה ההרגשה להכנס לבלומפילד ולראות 12,000 אדומים כשהפעם הם איתך?
"מהרגע הראשון שהגעתי לקבוצה, גם השחקנים וגם הקהל באימון הראשון נתנו לי להרגיש מאוד טבעי ומאוד שייך. השחקנים הכינו אותי לזה ואיכשהו זה גם לא היה לי מוזר לראות את זה. זה עשה והרגיש לי טוב ועזר לי לפתוח את המשחק בצורה טובה עם אנרגיות חזקות".

שכטר עם שבחון.
שבחון ושכטר. "מההתחלה הרגשתי שייך" (מיכה בננו) | צילום: מערכת ONE

אולי שבחון הוא ההפתעה של הפועל השנה?
"זה רק משחק ראשון. שחקן קונה את ההצלחה שלו רק במגרש, ולא מחוצה לו. אני רוצה לקחת את ההזדמנות בשתי ידיים ולא לעזוב אותה. גם אם אני אפתח בהרכב וגם אם אעלה מהספסל אני אתן את הנשמה. חזרה לי שמחת החיים ואני חושב רק חיובי עכשיו. אני בקבוצה חזקה שמתמודדת על תארים ואני רוצה להיות שייך לה".

על החיבור עם אלי גוטמן אמר: "אלי אימן אותי לפני 10 שנים והוא מכיר אותי. היתה לנו שיחת טלפון טובה מאוד לפני שבאתי. היו לי שנים במכבי, כן הסתדר או לא הסתדר, יש לי דף חדש עכשיו. גם אלי וגם יוסי דיברו איתי הרבה לפני המשחק והכינו אותי. הגעתי לקבוצה בריאה עם דרך".

שבחון וידין. &
שבחון וידין. &"מההתחלה נתנו לי להרגיש שייך&" (מיכה בננו) | צילום: מערכת ONE

הקהל והאנשים במכבי בטוח ראו אותך מבקיע אתמול, ואת הקהל האדום מחבק אותך. מה עובר להם בראש?
"קיבלתי הרבה אהבה כשעזבתי את מכבי, גם מהצוות המקצועי, אוהדים שלחו לי הודעות ושחקנים. יש לי שם הרבה חברים קרובים, והם שמחים בשבילי כשאני מצליח. החלק של מכבי מאחורי, ואני מאחל לחברים שהשארתי הצלחה. אני חושב עכשיו באדום".

הפועל יכולה להגיע לשלב הבתים?
"אנחנו מאמינים שאנחנו יכולים לעשות את זה, אבל זה רק משחק ראשון. העונה תהיה כ"כ ארוכה והדרך כ"כ קשה. לליגת האלופות מגיעים רק בזיעה ועבודה קשה". על מוסיקת ליגת האלופות שנוגנה בהתחלה אמר: "האמת שזה אמור להיות רק בשלב הבתים אז זו היתה הפתעה נעימה. עד עכשיו רק בטלוויזיה שמעתי את המנגינה הזו, פתאום שומעים את זה על המגרש. חובת ההוכחה היא עלינו".