בהפועל אשקלון הצרות לא נגמרות והקבוצה הדרומית סופרת כבר הפסד שמיני ברציפות. הפעם זו היתה תבוסה 3:0 למכבי חיפה אמש (שבת). בחמשת המשחקים האחרונים ספגה ההגנה הכחולה לא פחות מ-18 שערים, מה שהופך את אשקלון למועמדת מרכזית לירידה לליגה הלאומית.

מחר ב-12:00 תתקיים במשרדי ההתאחדות פגישה משולשת בין הבעלים, פרוספר אזגי, יו"ר ארגון המאמנים, אמנון רז, ורועי כהן היועץ המשפטי של הארגון על מנת לשים סוף לסאגה המתמשכת סביב תפקידו של גיא עזורי בקבוצה הדרומית ועל מנת לאפשר את המשך דרכו של המאמן החדש, אלי מחפוד.

אם הצדדים לא יגיעו להבנות, ארגון המאמנים ידרוש ממחפוד שלא להמשיך לעבוד באשקלון. כזכור, ביום שישי האחרון קיבל מחפוד אישור זמני לאמן את הקבוצה במשחק בקרית אליעזר עד לקיום הפגישה.

גם מחפוד מבין כעת שהמשימה שלו לא תהיה קלה כלל וכלל. הקבוצה הדרומית הגיעה למשחק בקרית אליעזר והתבטלה לחלוטין אל מול הירוקים. שוערה של מכבי חיפה, ניר דוידוביץ', נגע בכדור רק בתוספת הזמן של המשחק בפעם הראשונה, דבר שמעיד יותר מכל על האנמיות של הקבוצה.

החלוץ הגנאי של הקבוצה, אריק גאו, שלא התאמן מזה כשבועיים, אחרי שנפצע במשחק הגביע מול הפועל ת"א בגבו וסבל מכאבים, שב להתאמן רק ביום שישי ואתמול הפתיע מחפוד כשהעלה אותו בהרכב הראשון. אולם גאו כמו יתר חבריו, השפיע על המשחק בעיקר לרעה.

שחקן בקבוצה אמר: "אנחנו נראים בושה, אין כאן שום דרך. אנחנו חייבים לעשות סוויץ' בראש כדי לצאת מהמצב הלא פשוט הזה, כי ככה זה לא יכול להימשך. נקווה שהסערה שהקבוצה עברה קצת תשכך, כי מתחילים להרגיש רוח חדשה בקבוצה. עכשיו נותרו לנו עוד שלושה משחקים עד לפלייאוף. כל אחד מהם הוא מלחמת עולם מבחינתנו". בשלושת המשחקים הקרובים, תפגוש אשקלון את בית"ר ירושלים, בני סכנין ומ.ס. אשדוד.

פרוספר אזגי. ממתינים להתפתחויות חדשות (מור שאולי) (צילום: מערכת ONE)
פרוספר אזגי. ממתינים להתפתחויות חדשות (מור שאולי) | צילום: מערכת ONE

בסיום המשחק אמר הבעלים של הקבוצה, פרוספר אזגי, כי הוא ציפה מהמאמן גיא עזורי להגיע למשחק והוא אינו מבין מדוע הוא בחר שלא להגיע. כפי שפורסם ביום שישי, עזורי מבין כי הוא מפוטר ואינו מתכוון להגיע יותר לאימוני הקבוצה. את ההתדיינות מול אזגי הוא צפוי לעשות בבית המשפט, אחרי שהגיש נגדו תביעה.

פרוספר אזגי. &"בעלי הקבוצות יחליטו&" (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
פרוספר אזגי (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

פרוטוקול השיחה בין פרוספר אזגי לגיא עזורי
בתוך כך, נחשף פרוטוקול הפגישה שקיימו ראשי הקבוצה האשקלונית עם אנשי הצוות המקצועי ביום שלישי שעבר. בפגישה השתתפו פרוספר אזגי וצ'יקו מגיה ומהצוות המקצועי נכחו גיא עזורי, יוסי קקון, אבנר מסיקה ופיני עייש. את הפרוטוקול רשם מגיה המנכ"ל.

גיא עזורי. הפרוטוקול של השיחה עם ראשי הקבוצה נחשף (יוסי ציפקיס) (צילום: מערכת ONE)
גיא עזורי. הפרוטוקול של השיחה עם ראשי הקבוצה נחשף (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

פרוספר אזגי אמר בשיחה לעזורי: "אתה בדרך עקיפה איימת עליי ועקצת אותי שאם לא אשלם לך יצלבו אותי בתקשורת וכך אכן קרה. לפי מה שאני שומע ממך בשיחה הזו, אני יורד ליגה". עזורי הגיב: "לא, עדיין יש סיכוי. תמיד יש לי בעיה בהרכב, פעם חולים, פצועים או מורחקים. ביקשתי שני שחקנים שאותם לא קיבלתי". אזגי: "קיבלת כל מה שרצית ופתאום הם לא מספיק טובים? חוץ מאסוס קיבלת מה שלא נתתי כאן במשך שבע שנים".

עזורי המשיך: "אתה עשר עם מאמנים, משלם בזמן ונותן את כל הכלים והשקט הנדרש. אני חושב שיש לנו סיכוי להילחם מול סכנין נגד הירידה, צריך לתת ביטחון וגב לשחקנים. הם שחקנים לא רעים, אבל יהיה קשה. אם היום זה היה אפשרי, הייתי מחליף שמונה שחקנים". אזגי ענה לו על כך: "אם אתה טוען שצריך להחליף עכשיו שמונה שחקנים, אז בחירתם היתה שגויה. אם רצית כל כך לצרף קשר אחורי, מה היתה הבהילות לשחרר את זוראב מנטשאשווילי?".

אלי מחפוד בקרית אליעזר. ממתין להתפתחויות (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
אלי מחפוד בקרית אליעזר. ממתין להתפתחויות (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

כאן פנה אזגי לנושא המרכזי של השבוע האחרון כשאמר לעזורי: "אתה אמרת בחדר ההלבשה לשחקנים לאחר התבוסה מול מכבי פ"ת שאם הם לא מתעוררים, אז אתה תלך". עזורי ענה כי ניסה לדרבן את חניכיו. אזגי: אני שואל אותך, האם אצלי בבית אמרת שאם לא תנצח את הפועל ב"ש, אתה תשים את המפתחות ותוותר על משכורת אחת?". עזורי בתגובה על פי הפרוטוקול: "נכון, אמרתי". אזגי: "כשהסתיים המשחק מול ב"ש הבטחת שתיצור איתי קשר ולא עשית את זה, לאחר מכן שלחתי אליך את מנכ"ל הקבוצה על מנת להגיע איתך להבנות, אולם גם זה לא צלח".

עזורי: "ידעת שהיתה לי הצעה מהפועל ר"ג לשלוש שנים". אזגי: "אז למה לא הלכת?". עזורי: הייתי מחויב, אני גבר. אז תהיה גבר, אם אתה רוצה לפטר, אז תשלם לי". אזגי: "מה שמעניין אותך זה המשכורות. אז אני אשלם יותר ואביא לך עוד מאמן כפי שאתה רוצה ובוחר לפי הרשימה שלך". כידוע, השמות בהם נקב עזורי היו של ערן קוליק, מישל דיין ואלי מחפוד, מביניהם נבחר האחרון לתפקיד.