אכזבה עצומה ניכרה על פניהם של שחקני ואנשי הפועל אשקלון בסיום ה-2:0 אתמול (שבת) בבלומפילד מול בני יהודה, כשאת שני השערים ספגה הקבוצה הדרומית ב-12 הדקות האחרונות של ההתמודדות, ולאחר ששיחקה כדורגל לא רע לפרקים במחצית הראשונה.

באשקלון צפו כי החלק השני של המשחק יהיה בעייתי בעבור חניכיו של גיא עזורי, שכן מרבית אימוני השבועיים האחרונים התקיימו בעצלתיים בעקבות מגפת השפעת שתקפה את הקבוצה וגרמה ללא פחות משמונה שחקני הרכב לערוך רק מספר אימונים ספורים משך כל התקופה, והדבר ניכר בכושר הגופני

בסיום המשחק כינס הבעלים של הקבוצה, פרוספר אזגי, את חניכיו לאסיפה קצרה במגרש, בה ביקש לעודד את רוחם והחדיר בהם מעט מוטיבציה לקראת המשך המאבקים בתחתית הטבלה. בקבוצה קיוו לנצח את היריבה ולברוח מעט מהחלק המסוכן של הטבלה, אולם כעת מבינים שם שעל הקבוצה נגזר להיאבק עד תום העונה על ההישרדות בליגת העל.

בתוך כך, ממשיכה אשקלון לנסות ולאתר אופציות נוספות לחיזוק. כזכור, לקראת סוף השבוע הוחתם בשורות הכחולים החלוץ, אושרי גיטא, שפתח את העונה במדי הפועל עכו, אולם רישום מאוחר שלו בבקרה התקציבית מנע את שיתופו כבר במשחק מול בני יהודה.

גיטא יערוך את הופעת הבכורה שלו במדים הכחולים במשחק הגביע מול מכבי בת-ים ביום שלישי הקרוב (19:35) באצטדיון סלה (מחירי הכרטיסים יעמדו על 20 שקלים), כשבמחזור הליגה הבא כבר יפגוש את חבריו עד לפני שבוע, כשאשקלון תצפין למשחק חוץ מול הפועל עכו.

טגה מנסה לעצור את בלילי בבלומפילד (משה חרמון) (צילום: מערכת ONE)
טגה מנסה לעצור את בלילי בבלומפילד (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

קשרה של אשקלון, אמייה טגה, התייחס להפסד לזהובים ואמר: "יש תחושה של פספוס גדול כי אנחנו מרגישים שהיינו יכולים לצאת מהמשחק הזה עם נקודה אחת לפחות. עד הדקה ה-78 התוצאה היתה עדיין מאופסת והקהל הלחיץ את בני יהודה והכל הלך לטובתינו אבל עשינו טעויות שעליהן שילמנו ביוקר. התחזקנו עד עתה ואני לא יודע אם נמשיך ונתחזק אבל אני חושב שגם עם הסגל שיש לנו עכשיו אנחנו לא צריכים להיות קבוצת תחתית".

ראשי הקבוצה, הבעלים פרוספר אזגי והמנכ"ל, צ'יקו מגיה, שבו וטענו לא אחת בעבר כי אין להם טענות כלפי המאמן גיא עזורי היות והם עצמם חשים כי לא נתנו לו את הכלים המתאימים על מנת להצליח. כעת, עם החיזוק שהגיע, טען מגיה: "עכשיו יש לגיא 80 אחוז מהכלים, אני מאמין שעם עוד שניים-שלושה שחקנים שאנחנו מעוניינים להביא נעמיד לרשותו את כל הכלים ואז נצטרך לראות את הקבוצה עומדת במבחן, כמו גם את הצוות המקצועי".