כדורגלן העבר ג'ובאני רוסו הודיע היום (חמישי) שיש בכוונתו להשתקע בארץ ולעבוד באחד המועדונים הגדולים ככל הנראה בתפקיד סקאוט או מנהל מקצועי.

ג'ובאני רוסו הגיע היום לצפות במשחק האימון של הפועל חיפה מול הפועל עכו ואמר: ”הגעתי לארץ ואני מתכוון לעבוד באחד המועדונים ולא בתור מאמן. הכל פתוח מבחינתי. בלי שום קשר היום היתה לי שיחה עם יענקל'ה שחר ודיברנו על אובדן האליפות. כאב לי לשמוע מה קרה למכבי חיפה בשנה שעברה, זה היה קטסטרופה", אמר אחד מהזרים היותר ישראליים שהיו כאן.

"על אלי גוטמן אני בכלל לא רוצה לדבר, גוטמן לא מעניין אותי. מכבי ת"א עושה רושם של קבוצה חזקה. דיברתי עם אבי נמני אבל גם הוא יודע שצריך זמן. מכבי ת"א חזקים אבל גם הפועל ת"א ומכבי חיפה קבוצות טובות".

על קאלה וסאשה סטויאנוביץ' שחתמו בהפועל חיפה אמר: ”קאלה משוגע. לא ראיתי עוד בשיא החום שוער שבא עם חליפה. סאשה שחקן מצויין ויכול לעזור להפועל חיפה".

ג´ובאני רוסו וניצן שירזי (עמית מצפה)
ג´ובאני רוסו וניצן שירזי (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

ג'ובאני רוסו נראה במשך דקות ארוכות משוחח עם המאמן ניצן שירזי ועם מכרים ותיקים דוגמת מנכ"ל הפועל חיפה אפרים גבאי והצוות של המועדון. רוסו נראה ונשמע מחוייך ומרוצה, ונראה שהחזרה שלו לכדורגל הישראלי תוסיף צבע, כמו שעשה פעמים כה רבות בעבר.

ג´ובאני רוסו נהנה מהמשחק (עמית מצפה)
ג´ובאני רוסו נהנה מהמשחק (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

הפועל חיפה והפועל עכו נפרדו בתיקו 1:1
הפועל חיפה והפועל עכו סיימו את משחק האימון ביניהן בתוצאה 1:1. בשורות חיפה שיחק לראשונה כדורגלן הרכש סאשה סטוינוביץ', שכבש גם את שער היתרון לזכות האדומים אחרי מבצע נאה שהתחיל בעדן בן בסט, נמשך ברן אבוקראט והסתיים אצל הרכש הטרי.

השלושה, יחד עם עם צמד הבלמים אושרי רואש ואור לגריסי, כמו גם הקפטן אייל טרטצקי, היו הטובים בשורות חיפה במהלך החצי הראשון. בדקה ה-45 עכו הצליחה להשוות אחרי טעות של השוער קאלה אותה ניצל בלם עכו איציק כהן. במחצית השניה שני המאמנים אלי כהן וניצן שירזי הירבו בחילופים ורמת המשחק ירדה.

המאמנים לא יכולים להיות מרוצים מדי (עמית מצפה)
המאמנים לא יכולים להיות מרוצים מדי (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

בשורות עכו שיחק היטב המגן שמעון הרוש שאמור לחתום על חוזה בקבוצה. עוזר המאמן שביט אלימלך אמר לאחר המשחק: "אנחנו נמצאים בתחילתה של דרך ומקווים עד למחנה או במהלכו לצרף חלוץ זר נוסף. היו לנו כאן 2 מטרות: הראשונה לעמוד טוב בשיטה שאנחנו רוצים להקנות לקבוצה, והשניה לבחון מספר שחקנים". לגבי השער שספג קאלה אמר שביט: "אלו דברים שקורים בשלב הזה של העונה. יותר חשוב שעכשיו נספוג אותם ולא בליגה".

הישאם כיוואן (עמית מצפה)
הישאם כיוואן (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

הבלם איציק כהן שכבש את השער אמר: "אנחנו יכולים להיות מעודדים מהמשחק ויודעים שיש עוד הרבה עבודה. סה"כ מוזר לי לעבוד תחת שרביטו של אלי כהן, שהוא הדוד שלי, אבל נתרגל לזה. חשוב שנצליח לעמוד במטרות שלנו בעכו".

עומר ורד מהפועל חיפה (עמית מצפה)
עומר ורד מהפועל חיפה (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE