בבית"ר ירושלים מנסים לשמור על שפיות למרות חוסר הוודאות הכלכלית והערפל סביב עתיד המועדון. מאז אימון פתיחת העונה השחקנים אומנם מגיעים כרגיל לבית וגן לאימונים, אך חוסר הוודאות לא מאפשר לקבוצה להתכונן כמו שצריך לעונה הקרובה.

בפני היו"ר איציק קורנפיין מספר בעיות וביניהן תשלום משכורות חודש מאי כשעדיין לא שולמו המשכורות לשחקנים ולעובדי המועדון. השחקנים גם לא קיבלו באפריל את השכר במלואו מכיוון שקיבלו אותן בלי תוספת תשלום על 12 נקודות שצברה הקבוצה.

גם מחנה אימונים שנקבע בתחילה ל-17.7 עדיין לא שולם ובבית"ר לא יכולים להתחייב על תשלום מראש עבור מחנה האימונים, כי אין כסף במועדון. יחד עם זאת בקבוצה מנסים להקדים את המחנה במספר ימים בשל העומס על הטיסות בחודש יולי ומנסים לפתור את הקושי בלשמור מקומות עבור למעלה מ-30 שחקנים, אנשי צוות מקצועי, רפואי ומנהלה שצריכים להמריא למחנה האימונים שיתקיים בגרמניה.

בית"ר סוחבת גירעון של ארבעה מיליון ש"ח מהעונה הנוכחית ובאמתחתה התחייבות כלפי 16 שחקנים המחזיקים בחוזה לעונה הבאה. אף שחקן לא משוחרר כרגע מהקבוצה למרות הצעות נדיבות עבור חן עזריאל ואריאל הרוש כשהמטרה לא לקבל החלטות חפוזות למקרה שבו יגיע רוכש לקבוצה בקרוב.

כהן והאוהדים באימון הפתיחה. יעזוב? (גיא בן זיו) (צילום: מערכת ONE)
כהן והאוהדים באימון הפתיחה. יעזוב? (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE

גם ברמה המקצועית ישנן לא מעט בעיות. ההחתמה של תומר בן יוסף בקבוצה מתעכבת כי לא ניתן בשלב הזה להתחייב על גובה החוזה לעונה הקרובה. בבית"ר שומעים על כך שישנם קבוצות בליגת העל המגלות עניין בתומר בן יוסף ויודעים שהם יכולים לאבד אותו מכיוון שהבלם לא קשור בחוזה לעונה הקרובה.

גם הרצון לממש את האופציה על מושיקו מישאלוף בלתי אפשרית וגם החתמתם של גל לוי ומשה בן לולו לא יכולה להגיע לידי ביצוע בשלב הזה. בן לולו מתרחק מבית"ר כאשר באשדוד לא מתכוונים לשחררו בשלב הזה ובשל הבעיות הכלכליות בבית"ר, הקבוצה מתקשה להחתימו ולנהל מו"מ עם אשדוד. בן-לולו לא הגיע לאימון בבית וגן.

בנוסף, דוד אמסלם ואיתן מזרחי כבר החלו לצפות בדיסקים של שחקנים מדרום אמריקה ומאפריקה אבל אי אפשר לקיים מו"מ מול השחקנים בשל חוסר הוודאות הכלכלית. 

דוד אמסלם על כתפיי האוהדים (גיא בן זיו) (צילום: מערכת ONE)
דוד אמסלם על כתפיי האוהדים. קושי בבית&"ר לצרף שחקנים (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE

הקשר סטיבן כהן מבוקש בקבוצת אולימפיאקוס וולוס מיוון שסיימה במקום החמישי בעונה האחרונה. ע"פ גורמים במדינה, נציגי הקבוצה הביעו עניין בקשר בית"ר, אך עדיין לא הגישו הצעה רשמית. כהן לא ממהר לבקש שחרור מבית"ר בעיקר לאחר עזיבתו של רוני לוי (אצל רוני לוי לא שיחק הרבה), אך יחד עם זאת בוחן כל הצעה שמגיעה עבורו כשגם קבוצות מהליגה השניה בספרד ובאנגליה מגלות בו עניין. לירן עטיה נציגו של סטיבן כהן אמר ל-ONE: "יש התעניינות של מספר קבוצות אך נכון לעכשיו שום דבר לא עומד על הפרק כי סטיבן נותן עדיפות לבית"ר". 

עם כל הבעיות בבית"ר, בקבוצה מנסים לשמור על אופטימיות. במועדון מנסים לקבוע משחקי אימון מול קבוצות מליגת העל ומהליגה הלאומית עוד לפני היציאה למחנה האימונים בגרמניה. המאמן דוד אמסלם קבע נוהל חדש בבית וגן עבור השחקנים: שימוש בטלפונים ניידים במתחם האימונים אסור.