עירוני קרית שמונה פשוט קבוצה נהדרת. רן בן שמעון ושחקניו סימנו וי נוסף בעונה החלומית שלהם כשגברו 0:1 על מכבי נתניה באצטדיון הקופסא הלא פשוט, לעיניהם של מאמן הנבחרת המיועד, אלי גוטמן ושחקן נירנברג ומי שעד לא מזמן לבש את החולצה הצהובה של הקבוצה המקומית, אלמוג כהן.

המחצית הראשונה היתה נוראית. הציפיות מהקבוצה הצבעונית מהצפון היו גבוהות וכך גם מהקבוצה המקומית, שלא נראית טוב בזמן האחרון. אגב, נתניה זכתה בתואר "הקבוצה ההוגנת של הסיבוב הראשון בליגת העל" טרם המשחק.

פרט למספר דקות בודדות, בהן נראו הצהובים לא רע, 45 הדקות הראשונות היו משעממות והססניות. ההפסקה, המנוחה והשיחה בהפסקה מרן בן שמעון ככל הנראה עשו טוב לשחקני מוליכה, שפתחו חזק את המחצית השניה.

השחקנים בלבן לחצו ולחצו, בעוד שאלה בצהוב ניסו להרחיק רחוק ככל האפשר. זה החזיק עד הדקה ה-51. המגן הימני הנפלא, אלעד גבאי, עמד על קו מחצית המגרש, התקדם קדימה ונתקל בשני שחקני נתניה. למסור? ממש לא. גבאי פתח מבערים, עבר אותם כלא היו וכששחקן שלישי הגיע, הטעה והשאיר גם אותו מאחור.

המגן הרים לרחבה, וויליאם נג'ובו עצר וניסה להעביר כדור רוחב מצד שמאל, ליאוניד קרופניק שניסה להרחיק, דחק לשערו את השער היחידי במשחק. מכבי נתניה ניסתה לחזור לעניינים עם הרבה סבלנות, אך לצערם זה לא כל כך הלך. הצהובים לא ניצחו כבר חמישה משחקים ברציפות, עבור ק"ש מדובר בניצחון שישי ברציפות. 

שחקני ק"ש חוגגים בטירוף (משה חרמון) (צילום: מערכת ONE)
שחקני ק"ש חוגגים בטירוף (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

גבאי: "כולנו פה משפחה אחת גדולה, נמשיך לעבוד קשה"
מאמן עירוני ק"ש, רן בן שמעון התייחס ל-"נקמה" שהשיגה קבוצתו על ההפסד בסיבוב שעבר: "אין שום נקמה, לא הרגיז אותנו שהם ניצחו אותנו במשחק הראשון. היה משחק בינוני ואסור לשקר. זה ניצחון גדול במשחק בינוני מול קבוצה טובה במגרש קשה במזג האוויר הזה וזה ניצחון יפה מאוד. אני חושב שלנצח בקופסא זה סוג של אמירה, יש מקומות שקשה לנצח בהם בחוץ כמו בקופסא".

נג´ובו חוגג עם חבריו את השער (משה חרמון) (צילום: מערכת ONE)
נג´ובו חוגג עם חבריו את השער (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

החלוץ ברק בדש התייחס לתוצאת ה-0:1 שהקבוצה עשתה בארבעת מחמשת המשחקים האחרונים: "זאת לא שיטה אבל זה מעיד על קבוצה עם הרבה אופי. על המשחק עצמו אמר החלוץ: "ניצלנו חצי מצב וידענו לשמור על זה כי מכבי נתניה שיחקה טוב וצריך להודות בעובדות אבל עמדנו טוב מאחורה ויצאנו טוב למתפרצות שלנו ואני שמח שהצלחנו לצאת מכאן עם שלוש הנקודות".

אדרי: &"התקופה הזו לא נעימה&" (משה חרמון) (צילום: מערכת ONE)
בן הרוש ועידו לוי מאוכזבים (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

"אני כרגע בק"ש, ולא אתייחס לנבחרת ישראל", אמר דני עמוס כשנשאל על זימון מיועד, "אנחנו צריכים לבוא למשחק הבא מול הפועל פ"ת מוכנים".

מכבי נתניה, הקבוצה ההוגנת של הסיבוב (משה חרמון) (צילום: מערכת ONE)
מכבי נתניה, הקבוצה ההוגנת של הסיבוב (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

"השאיפה שלי היא להתקדם ממשחק למשחק, הודה אלעד גבאי, "לאן שהחלום ייקח אותי, לשם אגיע. כרגע, אנחנו רוצים שתהיה המשכיות, כולנו פה משפחה אחת גדולה. נמשיך לעבוד קשה".

הילדים מסתתרים מהגשם (משה חרמון) (צילום: מערכת ONE)
הילדים מסתתרים מהגשם (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

מאמן מכבי נתניה, ראובן עטר, אמר בסיום: "להבדיל משבוע שעבר שיחקנו טוב והגענו למספיק מצבים כדי לנצח את המשחק אבל יש תקופות ומשחקים כאלה שמקבלים שער מחצי מצב או משער עצמי וצריך להתגבר על זה. אני מרוצה מאיך ששיחקנו. לא איבדנו את האמונה ואם נמשיך עם היכולת הזאת התוצאות הטובות יחזרו". על המשבר שפוקד את קבוצתו אמר עטר: "זאת תקופה לא טובה ואנחנו לא לוקחים נקודות. היו משחקים לא טובים ובמשחקים הטובים החמצנו ואנחנו צריכים לדעת איך לצאת מזה. יש קצת לחץ על השחקנים מהתוצאות האחרונות".

מחצית ראשונה
דקה 1: המשחק המעניין יצא לדרך לעיני 1,400 אוהדים בקופסא. אם אתם קוראים זאת מהמגרש, אנו ממליצים לכם על הסנדוויץ' הטוניסאי הנהדר שמוכרים ביציעים. חכו להפסקה כמובן, שלא תפסידו. בתיאבון.

בראיין גרזיץ´ מנסה לנגוח (משה חרמון) (צילום: מערכת ONE)
בראיין גרזיץ´ מנסה לנגוח (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

דקה 4: הגבהה טובה של ניר נחום מצד ימין עשתה את כל הדרך אל עבר ראשו של סבע, שמשבעה מטרים נגח גבוה מעל השער, כשלא היה מכוסה.

אוהדי מכבי נתניה יהנו ממנויים במחירים מוזלים (משה חרמון) (צילום: מערכת ONE)
אוהדי מכבי נתניה (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

דקה 10: מהמשחק הזה ציפינו לקצת יותר, למרות מספר הדקות המועט שעבר עד כה. הן ק"ש והן נתניה מציגות משחק חלש והססני. גם קצת רגש לא היה מזיק פה.

קובי דג´אני מנסה להרחיק (משה חרמון) (צילום: מערכת ONE)
קובי דג´אני מנסה להרחיק (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

דקה 17: התקפה יפה של הצהובים. קובי דג'אני חילץ כדור בהגנה ובכדור ארוך מצא את כליבאת שעצר טוב על החזה ומסר לחן עזרא, שהתקדם אל עבר השער ומ-25 מטרים שלח בעיטה חלשה, דני עמוס קלט.

אלי גוטמן (משה חרמון) (צילום: מערכת ONE)
אלי גוטמן (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

דקה 20: סבע נשלח בכדור ארוך אבל עמוס, עם יציאה ענקית, הרחיק נהדר עד לדג'אני, שמ-40 מטרים ניסה להבקיע, אך בעט חלש כדור שהורחק.

אוהדי ק&"ש מכינים בלונים (משה חרמון) (צילום: מערכת ONE)
אוהדי ק&"ש מכינים בלונים (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

דקה 28: התקפה נהדרת בראשות טופי שפתח באגף ימין. ההולנדי/סורינאמי מסר לאחמד סבע, רץ לתוך הרחבה, קיבל בחזרה והעביר רוחב, אך חסארמה עטור הניסיון גלש  טוב והרחיק לקרן, שלא נוצלה.

הבלונים מוכנים (משה חרמון) (צילום: מערכת ONE)
הבלונים מוכנים (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

דקה 31: מתפרצת מהספרים של נתניה. פיראס מוגרבי לקח כדור ממרכז המגרש, רץ, רץ ורץ קדימה וסמוך לרחבת ה-16 מטרים נתן לאחמד סבע, שבנגיעה מצד ימין שלח כדור שטוח, שחלף ליד הקורה ויצא החוצה.

חסארמה, שיר צדק וכליבאת מביטים על הכדור (משה חרמון) (צילום: מערכת ONE)
חסארמה, שיר צדק וכליבאת מביטים על הכדור (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

דקה 44: אחרי דקות טובות של נתניה, חלה רגיעה מצד השחקנים בצהוב. ק"ש, שהפגינה יכולת נהדרת בשבועות האחרונים, לא עושה שום דבר שמסכן את שערו של אמיר אדרי.

ברק בדש ועידו לוי (משה חרמון) (צילום: מערכת ONE)
ברק בדש ועידו לוי (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

מחצית שניה
דקה 47: מצב נהדר של ק"ש. התקפה סטטית התפתחה טוב לאחר שנג'ובו הרים מצד שמאל לרחבה, גזל, שהגיע לא טוב, בעט גבוה מעל השער.

דודי סלע (משה חרמון) (צילום: מערכת ONE)
דודי סלע (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

דקה 51: 0:1 לק"ש: מהלך ענק של אלעד גבאי! המגן הימני הנהדר פרץ בצד ימין, חלף על פני שלושה שחקנים, הגביה לרחבה כדור לנג'ובו, שניסה להעביר רוחב, קרופניק ניסה להרחיק וכבש לשערו.

אדרי: &"אם ק&"ש רצה לאליפות, גם אנחנו יכולים&" (משה חרמון) (צילום: מערכת ONE)
נג´ובו חוגג עם חבריו את השער (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

דקה 70: בעיטה אדירה של טופי מהחלק הימני של הרחבה לאחר כדור שחזר אליו, נעצרה היטב אצל דני עמוס, שקלט.

טופי לפני אבוחצירא (משה חרמון) (צילום: מערכת ONE)
טופי לפני אבוחצירא (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

דקה 78: ערבובייה ברחבת ק"ש הסתיימה בנגיחה של אחד מהשחקנים בצהוב, נגיחה חלשה שהלכה גבוה מעל השער ויצאה החוצה.

ניר נחום מול דושאן מטוביץ´ (משה חרמון) (צילום: מערכת ONE)
ניר נחום מול דושאן מטוביץ´ (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

דקה 85: בעיטה נהדרת של כליבאת סחטה הצלה טובה של עמוס לקרן.

טופי (משה חרמון) (צילום: מערכת ONE)
טופי (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

דקה 92: בעיטה חופשית אדירה של אחמד עבד זכתה בהצלה טובה של אמיר אדרי, שבעט לקרן.

הדלקת נרות בקופסא (משה חרמון) (צילום: מערכת ONE)
הדלקת נרות בקופסא (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

מכבי נתניה: אמיר אדרי, עידו לוי (חסיב אבו רוקון, 88'), ליאוניד קרופניק, עומרי בן הרוש, טובראנו פינאס, מוחמד כליבאת, קובי דג'אני, ניר נחום, חן עזרא (סרגיי טרטיאק, 65'), פיראס מוגרבי ואחמד סבע.

עירוני ק"ש: דני עמוס, אלעד גבאי, שיר צדק, סלאח חסארמה, דושאן מטוביץ', בראיין גרזיץ', רביד גזל (אחמד עבד, 68'), ויליאם נג'ובו , אדריאן רוצ'ט, שמעון אבוחצירא וברק בדש (איתן טיבי, 86').