ניבאלדו ואבידור. שניהם בהרכב (דרור עינב) (צילום: מערכת ONE)
ניבאלדו ואבידור חוגגים. מוכנים ליוונים (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE

ארבעה ימים לפני הגומלין מול אולימפיאקוס (2:1) בליגה האירופית ובמכבי ת"א מוכרחים לדעת - אם הם רוצים לנצח את היוונים, עליהם להשתפר. אם לא ידעו זאת קודם, הם יודעים זאת כעת, אחרי הניצחון 0:2 על מכבי נתניה במסגרת המחזור הראשון של גביע הטוטו.

דווקא משום שאין מדובר בקנה מידה הולם למשחק הצפוי מול הקבוצה היוונית, המחיש המשחק הזה את הצורך של הצהובים בשיפור. הם נראו לא מלוטשים. הם נראו איטיים, כבדים, לא ממש נחושים והכי גרוע, בכושר גופני לא מלא.

במחצית הראשונה כמעט שלא הגיעו להזדמנויות אלא לקראת סופה, וגם אלה לא היו מסוכנות במיוחד. מאור בוזגלו היה כמעט היחיד שניסה, כנ"ל אבידור, שהיה מעט מסורבל ברחבה. נתניה, מצדה, לא סיכנה את שער הצהובים בכלל והפגינה חולשה איומה בחלק ההתקפי.

במחצית השניה ביצע יוסי מזרחי מספר שינויים מוצלחים, שעוררו את המשחק, כאשר הכניס את קולאוטי וזיו, והוציא את כחלון ואת אלירן עטר, שבהופעת הבכורה שלו אחרי הפציעה עדיין לא נראה בכושר.

דווקא אחמד סבע מנתניה הגיע לשלושה מצבים מסוכנים אך החמיץ, אז, בדקה ה-54, סידר גפני לחלוץ הנבחרת את שער הבכורה שלו במדים הצהובים. בתוספת הזמן השלים ניבאלדו את השני.

לזכותה של מכבי ייאמר שעלתה עם הרכב לא מלא: בלי מדוניאנין, יצחקי ואחרים. אך גם כך היה עליה להציג כדורגל טוב יותר מול קבוצה שמסתמנת כמתמודדת בטוחה נגד הירידה העונה. שחקניו הצעירים של עטר הפגינו נחישות בהגנה ורצון, אך לא היוו יריב שקול לצהובים בכל הנוגע להתקפה. אם במכבי ברור שדרוש שיפור, בנתניה ברור, דרוש חיזוק, ודחוף.

מזרחי: הניצחון חשוב לביטחון שלנו

מחצית ראשונה


המשחק יצא לדרך בבלומפילד לעיני 5,500 צופים שיצרו אווירת כדורגל חמה. אחרי 10 דקות משמימות קיבל מאור בוזגלו את הכדור בצד ימין מתמיר כחלון והעביר כדור רוחב בחצי הגובה, שעבר על-פי השער אך יצא החוצה.

אבידור (ליאור טימור) (צילום: מערכת ONE)
אבידור (ליאור טימור) | צילום: מערכת ONE

בדקה ה-17 הוציא מאור בוזגלו התקפה מהירה ושלח כדור עומק יפה לאבידור, שנותר לבד מול השוער, אך החלוץ התמהמה, נלחץ ובעט חלש מדי לידי השוער. דקה אחר-כך קיבל אבידור כדור נוסף בתוך הרחבה ובעט מהר והחוצה, אך הקוון ממילא הניף דגל וסימן לנבדל.

בדקה ה-27 הגיע הבקושי הזדמנות הראשונה של נתניה, כשאחמד סבע נגח גבוה מעל המשקוף. דקה לאחר מכן ביצע מזרחי חילוף, כשניבאלדו נכנס במקום קפילוטו, שנפצע. הקצב האיטי נמשך, ורק בדקה ה-34 ניסה בוזגלו להפתיע את אריאס מרחוק, אך בעיטתו יצאה חלושה ולא מדויקת ויצאה החוצה.

בוזגלו (ליאור טימור) (צילום: מערכת ONE)
בוזגלו (ליאור טימור) | צילום: מערכת ONE

דקה חלפה ותמיר כחלון ניסה לעשות משהו ברחבה, הסתובב אך בעט רע והחוצה. ההזדמנות הטובה ביותר של מכבי הגיעה בדקה ה-37, כשבוזגלו הגביה קרן שבאנינג הגבוה נגח, אך הכדור הוצל מקו השער.

שתי דקות חלפו ודור מלול ביצע מהלך יפה באגף ימין כששלח כדור רוחב יפה ומסוכן, אך אלירן עטר לא הצליח לפגוש את הכדור כדי לדחוק אותו פנימה.

עטר (ליאור טימור) (צילום: מערכת ONE)
עטר (ליאור טימור) | צילום: מערכת ONE

מחצית שניה
המחצית השניה נפתחה כשמכבי מבצעת שני חילופים - קולאוטי וזיו בפנים, כחלון ועטר בחוץ. הזדמנות נהדרת לנתניה בדקה ה-48, כשאחמד סבע קיבל כדור עומק מצוין שהותיר אותו לבדו מול סולומון, השוער יצא אל מחוץ לרחבה, החלוץ ניסה להקפיץ מעליו, אך סולומון הדף לקרן, ספק עם היד.

אחמד סבע מחמיץ (ליאור טימור) (צילום: מערכת ONE)
אחמד סבע מחמיץ (ליאור טימור) | צילום: מערכת ONE

החלוץ הגיע למצב מסוכן מיד עם הקרן, כשנגח אותה מקרוב ליד הקורה. בדקה ה-53 קיבל יואב זיו את הכדור באגף ימין והכניס כדור גובה לרחבה, אבידור נגח היישר לידי השוער.

דקה חלפה ואחמד סבע התקרב עוד יותר לשער. מאור אסור הגביה כדור חופשי אמנותי לרחבה, והחלוץ נגח מקרוב החוצה.

דקה 54 - 0:1 למכבי ת"א. נתניה החמיצה, ורוני גפני קיבל את הכדור באגף שמאל, הרים את הראש והעביר רוחב מושלם לקולאוטי, שדחק פנימה מקרוב.

קולאוטי כובש (ליאור טימור) (צילום: מערכת ONE)
קולאוטי כובש (ליאור טימור) | צילום: מערכת ONE

בדקה ה-80 קיבל דג'אני כדור כ-30 מטרים מהשער, הניף רגל ושיגר טיל אל בין חיבורי הקורות, סולומון התעופף.

ניבאלדו כובש (ליאור טימור) (צילום: מערכת ONE)
ניבאלדו כובש (ליאור טימור) | צילום: מערכת ONE

דקה 90 -  0:2 למכבי ת"א. בתוך תוספת הזמן כבש ניבאלדו מקרוב עם החזה אחרי הגבהה של דור מלול.

מכבי חוגגת (ליאור טימור) (צילום: מערכת ONE)
מכבי חוגגת (ליאור טימור) | צילום: מערכת ONE

מכבי תל-אביב:  גיא סולומון, רוני גפני, אבי סטרול, ניסו קפילוטו (ניבאלדו, 27'), דור מלול, שרן ייני, אלברט באנינג (ג'יבריל סידיבה, 59'), מאור בוזגלו (קלמי סבן, 74'), תמיר כחלון (יואב זיו, 46'), יובל אבידור, אלירן עטר (רוברטו קולאוטי, 46').

מכבי נתניה: קרלוס אריאס, אוראל דגני, עמרי בן הרוש (עדי נמני, 80'), ליאוניד קרופניק, טל מעבי, קובי דג'אני, מאור אסור (חן עזרא 57'), אופיר עמרם (חסיב אבו רוקון, 69'), דלה ימפולסקי, פיראס מוגרבי, אחמד סבע (גאגא צ'יקטיאני, 80').