כבוד השופטת, איטה נחמן, קבעה הבוקר (שלישי) בבית משפט השלום בראשון לציון כי המשפט כנגד שחקן הכדורגל לשעבר, לירון זרקו, בעוון סחיטה באיומים של הבלם הברזילאי, דגלאס דה סילבה, יתחיל ביום רביעי ה-26.1, אז יתבקש דה סילבה, שהמריא אמש לחו"ל והצטרף לקבוצתו החדשה רד בול זלצבורג, לחזור לישראל בכדי שיוכל לעמוד על דוכן העדים ולספר את גרסתו בפרשה.

ביום חמישי הקרוב יתכנסו הצדדים שוב בבית משפט השלום בראשל"צ לשם הקראת התיק והארכת מעצרו של זרקו, שצפוי להישאר בבית המעצר עד לתום ההליכים נגדו. לצוות ההגנה הצטרף עו"ד אלי כהן, שייצג את זרקו בדיון לקביעת תאריך מתן העדות של דה סילבה.

עו"ד כהן אמר ל-ONE לאחר הדיון: "הדיון נקבע בכדי לדון בקביעת תאריך למתן עדות של מר דגלאס דה סילבה, אנחנו סברנו שאין צורך במתן עדות מוקדמת שכן דה סילבה עזב את הארץ ולכן ביקשנו לקיים משפט באופן רגיל, דהיינו שהוא יעיד לא במסגרת עדות מוקדמת אלא כעד רגיל, והיתה לכך הסכמה הן מצד הפרקליטות והן מצד בית המשפט".

"מקריאה ראשונית של התיק, שכן קיבלתי את הייצוג אתמול בערב, אני משוכנע שדגלאס דה סילבה לא אמר אמת בקשר לזרקו, לא היו ולא נבראו תמונות שבכוונת זרקו היה להפיץ אם דגלאס לא ישלם את הכסף. כנראה שלדגלאס יש סיבה להתהדר באמירות האלה, ובחקירתו בבית המשפט אנחנו נהיה מופתעים מאוד מההתפתחויות שתהיינה", סיכם עו"ד אלי כהן.

התובע, עו"ד יניב ואקי ועו"ד אלי כהן (דרור רוזנפלד) (צילום: מערכת ONE)
התובע, עו"ד יניב ואקי ועו"ד אלי כהן (דרור רוזנפלד) | צילום: מערכת ONE

עו"ד יניב ואקי, המטפל בתביעה מטעם פרקליטות המדינה, אמר ל-ONE: "מדובר בעבירה חמורה על רקע סחיטה באיומים, העבירה החמורה ביותר בבית משפט השלום שהעונש עליה הוא חמור. מגיש התלונה נתן עדות במשטרה מרצונו, שזה לא דבר של מה בכך, והוא אף הסכים להישאר בארץ על אף שהדבר היה עלול לפגוע בו בפן האישי".

עו"ד ואקי הוסיף: "הסכמנו לשחרר את מר דגלאס דה סילבה אחרי שהוא הפקיד ערבויות גבוהות ולאחר שקיבלנו הבטחות הן ממנו, הן מפרקליטו והן מהקבוצה האוסטרית, שהבטיחו לנו כי הוא ישוב למתן עדות כשידרש לכך. עכשיו דיברתי גם עם עורך דינו, אבי חימי, שהבטיח לי שדה סילבה יחזור לישראל בתאריך שנקבע לתחילת המשפט, ואנחנו מקווים שכך יהיה".

עו&"ד אלי כהן (דרור רוזנפלד) (צילום: מערכת ONE)
עו&"ד אלי כהן (דרור רוזנפלד) | צילום: מערכת ONE
זרקו בבית המשפט (יוסי ציפקיס) (צילום: מערכת ONE)
זרקו בבית המשפט (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE