פילאבסקי, שעבאן, שאראנוב ובולאייט (האתר הרשמי של מכבי חיפה) (ONE) (צילום: מערכת ONE)
שארנוב מתחמם עם חבריו החדשים (האתר הרשמי) | צילום: מערכת ONE

אולי הרכש הכי משמעותי של מכבי חיפה בחלון ההעברות הנוכחי הוא של השוער הסרבי, בויאן שאראנוב. השוער הצעיר, עוד לא בן 24, הגיע לירוקים מ-OFK בלגרד וחתם לארבע שנים בשורות האלופה.

אחרי שקיבל זמן להסתגל, במהלכו הכיר את חבריו החדשים, הסתובב בעיר חיפה עם מכוניתו החדשה וקיבל טעימה קטנטונת מישראל ומאנשיה המיוחדים, התפנה שאראנוב לספר לעם הסרבי על קבוצתו החדשה.

"בויאן שאראנוב התקבל בשטיח אדום, ממש כמו שמקבלים אנשים בפסטיבל קאן", נכתב בסרביה. "הוא מעולם לא חלם שהאלופה הישראלית תהיה ברמה כה גבוהה ועם שאיפות כאלו", הוסיפו בתקשורת המקומית.

מיד לאחד ההקדמה הנחמדה, החל שאראנוב להחמיא לקבוצתו החדשה: "קשה למצוא את המילים הנכונות, צריך לראות את החיוך שלי כדי להבין. מכבי חיפה מועדון נהדר, שמנוהל בצורה נפלאה. יש פה תנאים מעולים".

השוער הוסיף: "כשהגעתי, לא התאמנתי ישר, הם נתנו לי מספר ימים לנוח ולהכיר את העיר חיפה. אבל עכשיו זמן החופשה נגמר. התחלנו באוסטריה את ההכנות לקראת מוקדמות ליגת האלופות ואנחנו עובדים קשה".

שחקני מכבי חיפה באוסטריה (האתר הרשמי) (ONE) (צילום: מערכת ONE)
שחקני מכבי חיפה באוסטריה (האתר הרשמי) (ONE) | צילום: מערכת ONE

לגבי ההתרשמות המקצועית שלו מחיפה אמר: "התרשמתי לטובה. המטרות של המועדון הן להגיע הכי גבוה בכל התחרויות. הגיעו אלינו ארבעה שחקנים חדשים ועזבו שניים. אנחנו צריכים עוד שחקן בהתקפה, מישהו שקופץ גבוה ומשחק טוב עם הראש. יש שמועה שרנקו דספוטוביץ' (חלוץ סרבי המשחק בג'ירונה) עשוי להגיע, אבל הבנתי שהוא חתם ביפן. אני בטוח שההנהלה תביא את החלוץ שאנחנו צריכים, כסף הוא לא בעיה פה".

על הקרב שלו על אפודת השוער הראשון הוסיף: "יש לי תחרות קשה מאוד. יש את ניר דוידוביץ', שהוא שחקן הנבחרת בעבר ויש שוער צעיר, שהוא אחד המוכשרים ביותר בישראל. גם מאמן השוערים מצוין, אלה היו עד עכשיו האימונים הכי קשים בקריירה שלי".

רנקו דספוטוביץ´. שאראנוב שמע שהוא מועמד (GettyImages) (צילום: מערכת ONE)
רנקו דספוטוביץ´. שאראנוב שמע שהוא מועמד (GettyImages) | צילום: מערכת ONE

על ההכנות למוקדמות ליגת האלופות אמר השוער: "ראינו קלטות של בוראץ ולמדנו על היתרונות והחסרונות שלהם. מיד זיהינו מי השחקנים הטובים שלהם. ברור שהשחקן הכי מסוכן הוא דרקו מלטיץ', שאני זוכר מהזמן ששיחקתי בפרטיזן".

"אנחנו מתייחסים לבוראץ ברצינות, מעבירים לנו הרבה מידע עליהם. הסקאוט שלנו (אלון חרזי) נסע כדי לראות אותם משחקים. כשהוא יחזור הוא יעביר לנו את הדו"ח העדכני לגבי היכולת של הקבוצה".

דוידוביץ´ ושאראנוב (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
דוידוביץ´ ושאראנוב (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

לגבי הסיכויים אמר שאראנוב: "קשה לדעת. מצד אחד, בוראץ הצליחה להעפיל בפעם השניה ברציפות לאירופה, אך מצד שני, לחיפה יש מסורת באירופה והיא אפילו העפילה לשלב הבתים פעמיים בשנים האחרונות. אני חושב שאנחנו עדיפים במעט".