הרבה רגעים של חרדה עברו היום (שבת) על אוהדי ושחקני מ.ס אשדוד במחצית הראשונה מול הפועל אשקלון, אך לבסוף הקבוצה המקומית ניצחה 1:4 ענק וכנראה הבטיחה עוד עונה בליגת העל.

שבוע לאחר שאשקלון גברה 1:4 על אשדוד ולאחר הקיזוז שצימק את הפער בין הקבוצות משמונה לארבע נקודות, האשדודים פתחו רע מאוד ונקלעו לפיגור מוצדק בדקה ה-22, משער הבכורה של המגן השמאלי, סואד פילקוביץ'. הגנת אשדוד המשיכה לשחק רע מאוד, אבל האורחים הרבו להחמיץ ואף סבלו מהחלטות שנויות במחלוקת של השופט חיים יעקב, שהיה יכול להעניק פנדל ואדום לאמברוז על סף המחצית.

למחצית השנייה החניכים של יוסי מזרחי עלו בצורה אחרת לחלוטין ובדקה ה-59 עידן שריקי קבע שוויון מקרוב.

השער שחרר משהו אצל שחקני ההתקפה של אשדוד ובדקה ה-66 מקרייב קבע מהפך. כעברו שמונה דקות בלבד הבולגרי קבע 1:3 בהקפצה נהדרת מעל שוער אשקלון, סטפן אהורלו.

בדקה ה-88 משה אוחיון חגג עוד שער ליגה, ה-15 שלו העונה, והשלים את הנקמה האשדודית על התבוסה באותה תוצאה בשבוע שעבר. אשדוד מובילה על יריבתה בשבע נקודות ונראה שמקומה בליגה מובטח גם בעונה הבאה.

שריקי חוגג במחצית שנייה גדולה של אשדוד (מור שאולי) (צילום: מערכת ONE)
שריקי חוגג במחצית שנייה גדולה של אשדוד (מור שאולי) | צילום: מערכת ONE

מזרחי: "הכל מתחיל רק עכשיו", מחפוד: "ספגנו והתפרקנו"
מאמן מ.ס. אשדוד, יוסי מזרחי, שניצח בהופעת הבכורה המחודשת שלו בליגה: “בהחלט ניתן לומר שהיה משחק של שתי מחציות שונות, צריך לזכור שבאנו אחרי 120 דקות בגביע באמצע השבוע, מה גם שאשקלון לחצו עלינו ויצרו מצבים. אני שמח שבמחצית השניה ידענו להפוך את ההזדמנויות שלנו לשערים ושערים יפים מאוד, סך הכל שם המשחק בכדורגל הוא לכבוש שערים. אסור לנו לחשוב שהמאבק שלנו נגד הירידה הסתיים עם הניצחון הזה, ההפך הוא הנכון, הכל רק מתחיל עכשיו, אם נחשוב שכבר ניצלנו מהירידה אז נשוב ונסתבך במאבקים. בשבוע הבא מחכה לנו משחק חוץ קשה מאוד בסכנין, צריך לקחת את הנקודות שמה ואז נדבר".

יוסי מזרחי: &" (מור שאולי) (צילום: מערכת ONE)
יוסי מזרחי: &" (מור שאולי) | צילום: מערכת ONE

מאמן הפועל אשקלון, אלי מחפוד סיפר בסיום: “לאחר מחצית ראשונה טובה מאוד שלנו בה יצרנו המון מצבים, עלינו למחצית השניה לא כדי לשמור על השער אלא כדי לתת את השער השני. לצערי ספגנו את השוויון המקרי ולאחר מכן התפרקנו, חבל מאוד כי גם במצב של 1:2 היה לנו מצב מצויין להשוות. צריך להבין שבמצבים כמו שלנו בתחתית כל נקודה חשובה במאבק וחשוב שנדע להישאר מרוכזים במשימה שלנו, מהזווית שבה אני עמדתי נראה היה שהגיע לנו בעיטת עונשין ממש על סף המחצית וכרטיס אדום לחובת אשדוד שהיה משנה את כל המשחק, לטעמי גם השופט הוציא יותר מדי כרטיסים צהובים היום".

אלי מחפוד: &" (מור שאולי) (צילום: מערכת ONE)
אלי מחפוד: &" (מור שאולי) | צילום: מערכת ONE

מחצית ראשונה
השופט חיים יעקב שרק לפתיחת המשחק מול 3,500 צופים באשדוד. האורחים מאשקלון פתחו הרבה יותר טוב ולחצו בעשר הדקות הראשונות. שלוש קרנות שאשקלון השיגה לא נוצלו, כאשר אשדוד כלל לא הצליחה לפתח את המשחק שלה. המשחק התאזן ובדקה ה-12 מחמוד עבאס הכניס כדור עומק לאיליה יבוריאן, שלא הספיק להגיע ומרציאנו הקדים אותו.

קינג (מור שאולי) (צילום: מערכת ONE)
קינג (מור שאולי) | צילום: מערכת ONE

בדקה ה-20 אשדוד הגיעה להזדמנות הראשונה, אחרי הגבהה טובה של עופר ורטה מצד ימין, אך הנגיחה של עידן שריקי נחתה רחוק מהמסגרת. אשקלון לא נבהלה ומיד יצאה להתקפה נהדרת.

דקה 22 - 0:1 לאשקלון - אריק גאו ניצל בלבול בהגנת אשדוד והכניס כדור בין הבלמים לסואד פילקוביץ', שגלש והקדים את אופיר מרציאנו בדרך לשער יתרון מאוד חשוב ושער הבכורה של המגן שמאלי הסלובני.

פילקוביץ´ כובש (מור שאולי) (צילום: מערכת ONE)
פילקוביץ´ כובש (מור שאולי) | צילום: מערכת ONE
מרציאנו כועס (מור שאולי) (צילום: מערכת ONE)
מרציאנו כועס (מור שאולי) | צילום: מערכת ONE

אשקלון יכולה היתה להגדיל את התוצאה בדקה ה-27, כאשר בסיומה של התקפה מתפרצת אריק גאו מצא את מחמוד עבאס לבד מול מרציאנו, ניסה לעבור את השוער שהקדים אותו ומנע את הסכנה. בדקה ה-35 אשקלון טענה לנגיעת יד של אמברוז על סף הרחבה, כאשר אריק גאו ניסה לחלוף על פני הבלם, ששכב על הקרקע. חיים יעקב סימן להמשיך.

דקה לאחר מכן, נשלח כדור רוחב מצוין של עופר ורטה לרחבת אשקלון, אך שריקי לא הצליח להגיע לכדור. בדקה ה-37 ניסו קפילוטו שגה ונגח לאחור, מה שהשאיר את גאו לבד מול מרציאנו, אולם הבעיטה של הגנאי חמקה החוצה. בדקה ה-38 יוסי מזרחי כנראה הבין שטעה כשפתח עם עידן סרור והכניס במקומו את סארקי.

קינג (מור שאולי) (צילום: מערכת ONE)
קינג (מור שאולי) | צילום: מערכת ONE

בדקה ה-44 אשקלון טענה לפנדל ואדום, טענה שנראתה מוצדק. איליה יבוריאן שלח בכדור ארוך את גאו, שהתגבר על השמירה ופרץ לבדו מול מרציאנו. אמברוז הגיע מאחוריו ונראה כמכשיל אותו מאחור בתוך הרחבה, יעקב סימן להמשיך. אשקלון ירדה למחצית מאוד מרוצה מהיכולת, אך פחות מהתוצאה השבירה.

מחצית שנייה
חיים יעקב חידש את המשחק, מעט מוקדם מהמקובל, פחות משעה אחרי פתיחת המשחק. בדקה ה-49 הגביה משה אוחיון כדור חופשי למרכז הרחבה, ניסו קפילוטו עלה ראשון ונגח כדור, שחמק מעט מעל המסגרת. דקה לאחר מכן, מחמוד עבאס קיבל כדור טוב מיבוריאן, שלח מסירת רוחב, שניר גואטה השתלט על הכדור, עבר שחקן הגנה ובעט, אך אמברוז הצליח להרחיק את הסכנה.

גזל (מור שאולי) (צילום: מערכת ONE)
גזל (מור שאולי) | צילום: מערכת ONE

בדקה ה-55 סואד פילקוביץ' הרים כדור קרן לפינה הקרובה, לובריץ' הגיע לכדור ושלח אותו לכיוון השער, אך הוא רק שפשף את המשקוף וחלף החוצה. שחקני אשקלון מהר מאוד הצטערו על ההחמצות הרבות שלהם.

דקה 58 - 1:1 אשדוד משווה - אשקלון נענשה על שלא כבשה. הדיפת כדור לא מוצלחת של הגנת האורחים הביאה את הכדור למשה אוחיון, שמצא בנגיחה את עידן שריקי. החלוץ הקדים את אהורלו ובעט לרשת הגבוהה.

עידן שריקי (מור שאולי) (צילום: מערכת ONE)
עידן שריקי (מור שאולי) | צילום: מערכת ONE

בדקה ה-62 נבו מזרחי המחליף קיבל את הכדור כ-20 מטרים מהשער, בעט ורביד גזל הדף את הכדור לקרן שלא נוצלה. אשדוד המשיכה ללחוץ וזה גם השתלם לה.

דקה 66 - 1:2 לאשדוד - עופר ורטה הגביה כדור נפלא מהאגף הימני ומקרייב התרומם נהדר לנגוח לפינה הרחוקה של אהורלו. מהפך גדול באשדוד, שהתעוררה לחלוטין.

אשדוד חוגגת מהפך (מור שאולי) (צילום: מערכת ONE)
אשדוד חוגגת מהפך (מור שאולי) | צילום: מערכת ONE

בדקה ה-69 אשקלון היתה חייבת להשוות. פילקוביץ' ניצל טעות בהגנת אשדוד, חטף את הכדור והתקדם לבדו מול מרציאנו. ממרחק של 14 מטרים הסלובני בעט את הכדור מעל השער.

דקה 78 - 1:3 לאשדוד - משה אוחיון שלח מסירה מצויינת מבעד להגנת אשקלון ומצא את מקרייב לבדו מול אהורלו. הבולגרי לא התבלבל והקפיץ לפינה הרחוקה ופנימה.

אשדוד חוגגת (מור שאולי) (צילום: מערכת ONE)
אשדוד חוגגת (מור שאולי) | צילום: מערכת ONE

דקה 88 - 1:4 לאשדוד - אל כדור שנהדף מהגנת אשקלון, משה אוחיון הגיע והניף את רגלו מכ-25 מטרים, הכדור פגע באחד המגנים ונכנס לשער.

מ.ס. אשדוד: אופיר מרציאנו, עופר ורטה, אפא אמברוז, ניסו קפילוטו, סטיבן קינג (נבו מזרחי, 57), רחמים צ'קול, ניר ביטון, משה אוחיון, עידן סרור (עמנואל סארקי, 38), עידן שריקי (בן בוטבול, 78) ודמיטאר מקרייב.

הפועל אשקלון: סטיבן אהורלו, שי פטלק (סרג' איילי, 70), יניב אלול, דארקו לובריץ', סואד פילקוביץ', אמייה טגה, רביד גזל, מחמוד עבאס, שניר גואטה (אושרי גיטא, 78), איליה יבוריאן (שי בירוק, 65) ואריק גאו.