קדוסי חוגג את המהפך של סכנין (יניב גונן) (צילום: מערכת ONE)
קדוסי חוגג את המהפך של סכנין (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

הפועל פתח תקווה קיוותה לא להיות במקום האחרון בתום המחזור ה-14 אך תקוות לחוד ומציאות לחוד. הערב (שבת) הכחולים היו זקוקים לניצחון של בני יהודה על הפועל באר שבע ולניצחון שלהם על בני סכנין אך בפועל הכל הלך הפוך. בארש שבע ניצחה 1:3 את בני יהודה אך גרוע מכך, הקבוצה של לנדאו הפסידה 1:2 לבני  סכנין.

המשחק היה אמור להתקיים באצטדיון ר"ג אבל בשל שזרוע הועתק לנס ציונה. האוהדים בכחול שממשיכים לנדוד עד שימצאו את הקן באצטדיון החדש של אם המושבות, הגיעו כדי לתמוך. מולם, הגיעו גם כמאה אוהדי סכנין שעשו את הדרך מהצפון.

הפתיחה, שלא בישרה על הבאות, היתה כולה כחולה. השחקנים של לנדאו שלטו במגרש, עשו כמעט ככל העולה על רוחם והגיעו ללא מעט מצבים. החמצות רבות וחוסר ריכוז ליד השער הוציאו את שוער האורחת, מחמוד קנדיל גדול עד שהגיע יניב לוזון שכבש והוריד את פ"ת להפסקה ביתרון 0:1.

גם המחצית השניה נפתחה בשליטה של המארחים אך אלה לא הצליחו לתרגם אותה להכפלת היתרון. בדקה ה-64 נכנס להופעת הבכורה שלו בנועלת הטבלה, הרכש החדש, דומיניק וואסי אך הוא לא יזכור את 30הדקות בהן שיחק כמשמחות ביותר בקריירה שלו.

בדקה ה-72 נגח אחמד קסום, שנכנס כמחליף בקבוצה של שלומי דורה את השוויון אחרי הגבהה של מהראן ראדי וכעבור ארבע דקות בלבד הפך אוהד קדוסי, שנכנס גם הוא כמחליף את הנקודה של סכנין לשלוש, שוב מבישול של ראדי הנפלא.

בני סכנין ממשיכה להיצמד לחלק העליון של הטבלה ואילו לעומתה, הפועל פתח תקווה התרחקה הערב עוד כמה צעדים מהיציאה מהמקום האחרון.

ויצמן ואלקיים חוגגים בסיום (יניב גונן) (צילום: מערכת ONE)
ויצמן ואלקיים חוגגים בסיום (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

בסיום, צוות השיטור והסדרנים מנעו עימות פיזי לאחר ששני מחנות האוהדים התגרו האחד בשני.

בנוסף, בסיום המשחק קיללו אוהדי פ"ת את אוהד קדוסי לאחר שלטענתם סימן לעברם תנועה לאחר השער שכבש. קדוסי הגיב לטענות אוהדי פ"ת ואמר: "לא עשיתי תנועה לעברם של אוהדי הפועל פתח תקווה, בלהט הרגע של ההתלהבות שמחתי ולא עשיתי משהו יוצא דופן".

קדוסי חוגג (יניב גונן) (צילום: מערכת ONE)
קדוסי חוגג (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

קדוסי הוסיף בסיום: "אני מאוד שמח שהבקעתי את שער הניצחון. שלומי דורה שינה את המשחק בצורה טובה עם החילופים ואנחנו עשינו את העבודה שלנו. שיחקנו מצוין במחצית השניה והגיע לנו לנצח. לא היה לי מה להוכיח לפתח תקווה, בסה"כ הייתי בפתח תקווה בעונה שעברה ועזבתי אחרי שנה".

קנדיל עם האוהדים (יניב גונן) (צילום: מערכת ONE)
קנדיל עם האוהדים (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

המאמן המנצח, שלומי דורה: "המטרות של החילופים הם לשנות את המשחק. הרבה פעמים זה מצליח אבל הרבה פעמים גם לא. היום זה הצליח בגדול, שני השחקנים שנכנסו תרמו למשחק של הקבוצה וכבשו את השערים. לפני שלושה שבועות היינו עם שני הפסדים ברציפות וחזרנו לעצמנו בגדול. דיברו על זה שסכנין לא יכולה לנצח בחוץ אבל זה משחק שני ברציפות שאנחנו מנצחים בחוץ ואם נדע לקחת בסיבוב הבא נקודות בבית נכוון לשמונה הראשונות".

ראדי מקפיץ את הקהל (יניב גונן) (צילום: מערכת ONE)
ראדי מקפיץ את הקהל (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

על מהראן ראדי שהיה מצוין הוסיף: "מהראן בחודש האחרון נעלם לנו קצת, בשערים ובנוכחות שלו כי קבוצות סגרו אותו. במחצית השניה הוא היה מעל ומעבר, עשה משחק מצוין וקיבל את הבונוס עם שני הבישולים".

על קדוסי אמר המאמן: "אני מכיר את אוהד קדוסי הרבה שנים ואני יודע מתי הוא יכול לתרום מהספסל ומתי מההרכב. המטרה שלי שגאו ואזארוב יתישו את הבלמים ואז אוהד ייכנס חד ויותר ויהיה לו קל יותר. אני מרוצה עד השמיים".

לנדאו מאוכזב (יניב גונן) (צילום: מערכת ONE)
לנדאו מאוכזב (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

המאמן המפסיד, גילי לנדאו אמר בסיום: "מחצית ראשונה הכי טובה שלנו השנה אבל שם המשחק זה ניצול מצבים. סכנין הגיעה לשני מצבים והבקיעה את שניהם. הגענו לשישה מצבים והשכלנו להבקיע רק שער אחד ולכן הפסדנו. בעיית ניצול המצבים היא מתחילת השנה, מרכז השדה היה מעולה, אם המשחק היה מסתיים ב-2:6 לטובתנו זה לא היה מפתיע אף אחד. התכוננו למתפרצות של סכנין אבל דקה של חוסר ריכוז עם כיסוי לא נכון הובילה לשער של קסום. אנחנו לא מרימים ידיים כי שיחקנו טוב מאוד".

מחצית ראשונה
לירן וקסברגר מנהל את המשחק בנס ציונה. 500 צופים בסך הכל הגיעו לאצטדיון המיוחד בנס ציונה, 100 מהם הגיעו כדי לעודד את הקבוצה מהצפון.

אוהדי הפועל פ&"ת (יניב גונן) (צילום: מערכת ONE)
אוהדי הפועל פ&"ת (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

דקה 2: קרן לזכות הקבוצה האורחת, בני סכנין. גנאים הגביה והראשון לנגוח היה אריק גאו מעל השער.

אוהדי סכנין (יניב גונן) (צילום: מערכת ONE)
אוהדי סכנין (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

דקה 4: גיא צרפתי הגביה כדור מצוין מאגף ימין שחלף על פני הגנת סכנין והגיע ליניב לוזון שהטעה את עודד אלקיים וממצב מצוין בעט ברגל ימין גבוה מעל השער, הזדמנות נהדרת למלאבסים.

דקה 13: גיא צרפתי ניסה את כוחו משלושים מטרים, הכדור נהדף על ידי הגנת סכנין והגיע לאוראל אדרי שבעט מתוך הרחבה כדור מסוכן לפינה אך קנדיל היה עירני, הדף והציל שער בטוח. אל הריבאונד הגיע אייל שן שהיה חייב למצוא את הרשת אך מצא במקום זאת את הרשת החיצונית לאכזבתו של גילי לנדאו.

צרפתי (יניב גונן) (צילום: מערכת ONE)
צרפתי (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

דקה 15: פתח תקווה המשיכה ללחוץ על שערו של קנדיל כאשר צרפתי הגביה מאגף ימין אך השוער האורח יצא מצוין לפני שארמון בן נעים פגש את הכדור.

דקה 18: כרטיס צהוב ראשון במשחק נשלף לעברו של מהראן ראדי על צלילה ברחבה.

דקה 21: אזורוב שהיה על סף הרחבה מסר אחורה למהראן ראדי שבעט מ-18 מטרים כדור שהלך החוצה.

אוראל אדרי (יניב גונן) (צילום: מערכת ONE)
אוראל אדרי (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

דקה 24: הזדמנות טובה מאוד לסכנין. ראדי מסר כדור טוב לחאמד גנאים שחיכה באגף השמאלי ומתוך הרחבה בעט מהאוויר החוצה ופספס הזדמנות טובה.

דקה 27: האורחים משתלטים על המשחק. גנאים הפעם בתפקיד המבשל שלח כדור טוב לעברו של ראדי שנגח מקרוב החוצה.

דומיניק וואסי. יפתח מול מכבי ת&"א (יניב גונן) (צילום: מערכת ONE)
דומיניק וואסי (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

דקה 30: כרטיס צהוב לג'ואל דמאו על תפיסה מאחור של יניב לוזון. קשרה של סכנין מנע התקפה מתפרצת של המלאבסים ונענש על כך.

דקה 32: הזדמנות ענקית של פתח תקווה, מהלך מצוין של ארמון בן נעים שעבר שני שחקני הגנת סכנין אה-לה מסי אך החמיץ בענק מול קנדיל.

דקה 33 - 0:1 לפ"ת: דקה לאחר ההחמצה הגדולה של בן נעים, הקפטן יניב לוזון קיבל כדור בעקב מגיא צרפתי, פרץ לרחבה של סכנין, חלף על פני שני שחקנים ומול קנדיל בעט ברגל ימין לפינה הרחוקה ולרשת.

לוזון חוגג (יניב גונן) (צילום: מערכת ONE)
לוזון חוגג (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

דקה 37: אורי שטרית הגביה כדור לרחבה שהגיע לראשו של חאמד גנאים שהיה חייב למצוא את הרשת מחמישה מטרים אך נגח לא מספיק טוב ואג'ידה הדף את הכדור לקרן שלא נוצלה.

דקה 38: כרטיס צהוב לעידן וייצמן.

בן נעים עובר את אבו סלאח (יניב גונן) (צילום: מערכת ONE)
בן נעים עובר את אבו סלאח (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

דקה 41: כדור חופשי סמוך לדגל הקרן לזכות פתח תקווה. צרפתי הרים לעברו של בן מוחא, הגנת סכנין התקשתה להרחיק ומהערבוביה הראשון לבעוט היה אוראל אדרי אך הכדור טס מעל השער.

דקה 44: דקה לפני תום המחצית הראשונה ביצע דורה חילוף ראשון בסכנין. אחמד קסום נכנס במקומו של חאמד גנאים.

וקסברגר שולף צהוב לדמאו (יניב גונן) (צילום: מערכת ONE)
וקסברגר שולף צהוב לדמאו (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

מחצית שניה
חילוף בפ"ת עם תחילת המחצית השניה. אנדרה קלדיירה יצא ובמקומו נכנס פביאן סטולר.

דקה 53: כרטיס צהוב נשלף לעברו של חאלד חלאילה שבעת טיפול באייל שן דחף את אסף בן מוחא מול עיניו של וקסברגר.

דקה 58: ארמון בן נעים מסר לאסוס שבעט מקצה הרחבה כדור מסובב לעבר הפינה הרחוקה. נראה היה שהכדור חודר לרשת אך פספס בסנטימטרים את המסגרת.

קנדיל (יניב גונן) (צילום: מערכת ONE)
קנדיל (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

דקה 63: חילוף שני בבני סכנין. אוהד קדוסי החליף את אריק גאו.

דקה 64: חילוף שני בהפועל פתח תקווה. דומיניק וואסי עולה להופעת בכורה במקומו של אוראל אדרי.

דקה 64: בנגיעה הראשונה שלו בכדור דומיניק וואסי חלף על פני אבו סאלח, חדר לרחבה ומסר ליניב לוזון שבעט מתוך הרחבה אך הגנת סכנין הרחיקה לפני שהכדור פגש את הרשת של קנדיל. אם היכולת של וואסי תהיה כמו במהלך הראשון שלו אז המלאבסים יכולים להיות מאוד מרוצים.

בן נעים ואלקיים בקרב אווירי (יניב גונן) (צילום: מערכת ONE)
בן נעים ואלקיים בקרב אווירי (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

דקה 69: חילוף שלישי בהפועל פתח תקווה. לורן בן ארי נכנס במקומו של ארמון בן נעים.

דקה 70: יגאל אנטבי הוותיק אשר משתבח כמו יין טוב בעט מקצה הרחבה כדור מסוכן, שטוח וחזק לעבר הפינה הרחוקה אך קנדיל הדף לקרן שלא נוצלה.

דקה 72 - 1:1: הפועל פתח תקווה יכולה רק להצטער על ההחמצות שלה. מהראן ראדי הגביה כדור מצוין מהאגף הימני שחלף על פני כל השחקנים והגיע לראשו של אחמד קסום שלא התבלבל ונגח מחמישה מטרים לפינה הרחוקה של אוסטין אג'ידה שלא יכל לעשות שום דבר.

קסום כובש (יניב גונן) (צילום: מערכת ONE)
קסום כובש (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

דקה 76 - 1:2 לסכנין: מהראן ראדי הוביל התקפה מתפרצת קטלנית בסיומה שלח כדור לעברו של אוהד קדוסי שחדר לרחבה ומול אג'ידה לא התבלבל והשחיל את הכדור בין רגליו של השוער. מהפך של סכנין מרגליו של אקס הכחולים אוהד קדוסי. ראדי כבר עם שני בישולים.

דקה 77: כרטיס צהוב לאורי שטרית.

דקה 79: פביאן סטולר הרים כדור לעברו של יניב לוזון שבעט מהאוויר ברגל ימין החלשה כדור שחלף מעל השער של קנדיל.

דקה 82: כרטיס צהוב לג'ונתן אסוס על דיבורים מיותרים עם השופט.

בן מוחא ואג´ידה מסתכלים על הכדור ברשת (יניב גונן) (צילום: מערכת ONE)
בן מוחא ואג´ידה מסתכלים על הכדור ברשת (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

דקה 83: כדור חופשי של פתח תקווה אותו הגביה גיא צרפתי. הראשון להתרומם לנגיחה היה הבלם דניאל אדו שנגח מעשרה מטרים כדור קשתי שעשה דרכו אל הרשת אך נחת על המשקוף של קנדיל ויצא החוצה.

 דקה 86: ראדי הנפלא שוב שלח כדור עומק לאוהד קדוסי ששוב הגיע למצב של אחד על אחד מול אג'ידה אך החלוץ התבלבל והחמיץ הזמדנות גדולה לסיים את המשחק כשבעט ברשלנות עם העקב.

קדוסי (יניב גונן) (צילום: מערכת ONE)
קדוסי (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

דקה 90: כרטיס צהוב לפביאן סטולר.

דקה 91: חילוף שלישי בבני סכנין: חאלד חלאילה יצא ובמקומו נכנס באסם גנאים הוותיק.

דקה 93: קסום יכל להשלים צמד אישי ולסיים את המשחק אך לאחר שהטעה באומנות את סטולר בעט מתוך הרחבה חלש ואג'ידה הדף את הכדור לקרן.

לוזון, אדו ואנטבי יורדים מאוכזבים (יניב גונן) (צילום: מערכת ONE)
שחקני פ&"ת מאוכזבים (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

הפועל פ"ת: אוסטין אג'ידה, אייל שן, דניאל אדו, אסף בן מוחא, יגאל אנטבי,  ג'ונתן אסוס, אנדרה קלדיירה (פביאן סטולר, 46), יניב לוזון, גיא צרפתי, אוראל אדרי (דומיניק וואסי, 64), ארמון בן נעים (לורן בן ארי, 69).

בני סכנין: מחמוד קנדיל, עודד אלקיים, עלאא אבו סלאח, עידן ויצמן, אורי שטרית, ג'והל דמאו, חאלד חלאילה (באסם גנאים, 90), מהראן ראדי, חאמד גנאים (אחמד קסום, 44), אריק גאו (אוהד קדוסי, 63), קוסטדין אזארוב.