מאז ומתמיד התקשורת בין אנשים היתה קיימת בצורות שונות. כאשר הרשתות החברתיות החלו לצוץ, לא לקח הרבה זמן עד שגם ידוענים וספורטאים החלו לנצל משאבים אלו למענם.

אחת מהרשתות החברתיות היא ה'טוויטר', רשת חברתית בולטת שמהווה פלטפורמה נהדרת עבור ספורטאים בכדי לשתף את הקהל הרחב במחשבות, רצונות, טענות וכל היוצא בזה. הכוכבים הבינלאומיים זוכים לקהל מעריצים גדול וחלקם אף מגיעים למיליוני "עוקבים".

אחד כזה הוא וויין רוני, שדואג לעדכן על פועלו לעיתים תכופות. חלוץ מנצ'סטר יונייטד לא מתבייש בכלום וכאשר עבר השתלת שיער, פנה השחקן לרשת החברתית וסיפר על כך עוד לפני שהסיפור נודע לתקשורת. על הדרך הוא גם לבטח אסף ערימה יפה של מזומנים, כאשר פרסם היכן עבר את ההשתלה. 

מגיפת הטוויטר הגיעה גם למחוזותינו והספורטאים הישראליים לא נשארו אדישים לתופעה. בין "המצייצים" ניתן למצוא כדורגלנים כדוגמת יוסי בניון, דודו אוואט ואלרואי כהן (שפתח יחד עם חברתו שיר אלמליח חשבון משותף), את עומרי כספי, רביב לימונד ואלישי כדיר מהכדורסל, את שחר פאר מהטניס והרשימה עוד ארוכה.

האם אנחנו על סף מהפכה בתחום התקשורת? האם ספורטאים לא יצטרכו לענות לשאלות העיתונאים ואנחנו נקבל מהם רק מה שהם ירצו להעביר? קשה לומר דבר שכזה, אך כרגע גילוי הטוויטר עבור צרכיהם מקל עליהם לעיתים, זאת כאשר הם רוצים לומר את האמת שלהם ולספר על דברים רציניים מעט פחות.   

אתם בטח שואלים את עצמכם, מדוע הם צריכים את כל ההתעסקות הזו ומדוע זה נהיה חלק ממהלך יומם? בכדי להבין את פשר התופעה, שבו, התרווחו לכם במקום מושבכם וצפו בכתבה.

אלרואי כהן ושיר אלמליח. פתחו חשבון ביחד (שוקה כהן) (צילום: מערכת ONE)
אלרואי כהן ושיר אלמליח. פתחו חשבון ביחד (שוקה כהן) | צילום: מערכת ONE