הכירו את מתן בן נעים בן ה-20, הקפטן של הכח עמידר ר"ג וקשרה האחורי של הקבוצה בחמש השנים אחרונות, שמשחק בתפקיד הפליימייקר ומזכיר את אייל ברקוביץ' בקסמיו.

בעתיד הרחוק בן נעים חולם להגיע לטופ של הכדורגל: "אני חולם לשחק איפה שכל שחקן שואף, בקבוצה הכי טובה בעולם - ברצלונה".

אורי סלימאן, מנהל מקצועי ומאמנה של קבוצת הנוער של הכח עמידר/ר"ג מחמיא לקפטן: "כשמתן משחק טוב אנחנו נראים טוב, חבל שאין לי עוד שחקן כמו מתן. אני מאמין שהוא יכול להשתלב בקבוצה הבוגרת בבוא היום ולהוליך אותה להצלחות".

"מתן הוא קשר קדמי, אך בגלל שהוא יודע לחלץ כדורים אני מעדיף לשים אותו ליד ההגנה כקשר אחורי", מסביר סלימאן.

גם גל לובטון, שוער הקבוצה, מספר על חברו לקבוצה: "מתן שחקן מוכשר מאוד, רץ הרבה ואוהב לעבוד קשה. כקפטן של הקבוצה הוא משרה אווירה טובה בחדר ההלבשה. זה שחקן שכיף לשחק ולהתאמן איתו”. יחד עם זאת, לובטון חושב שמתן צריך להתחזק פיזית לפני שהוא מגיע לקבוצה הבוגרת.

מתן בן נעים. ה'קוסם' של הכח עמידר/ר"ג (דרור עינב) (צילום: מערכת ONE)
מתן בן נעים. ה'קוסם' של הכח עמידר/ר"ג (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE

הקשר נזכר איך לפני חמש שנים הגיע להכח ר"ג ממכבי ת"א מכוון שאמרו לו שצריכים שחקן חיזוק, החלטה שהתבררה כנכונה לגבי המשך הקריירה שלו ובעתיד הקרוב יעלה מתן לקבוצת הבוגרים.

בן נעים הוא מסוג השחקנים המיוחדים, שעל המגרש עושים הכל, והסביר בעצמו: "אני מגן, מתקיף, בונה משחק, הורס משחק לקבוצה היריבה". השחקן מנהל את המשחק, סוג של פליימיקר. כנראה מהסיבה הזאת מתן הכי מזוהה עם אייל ברקוביץ'.

על המודל שלו לחיקוי אמר: ”אני אוהב את סגנון המשחק שלו כשהוא נותן כדורים חכמים לגול, כמו שקראו לו - הקוסם. את תפקיד הפליימיקר אני רואה על עצמי". למרות היותו שחקן מחונן, מתן מעיד על עצמו שהוא צריך לעבוד על המגבלות הפיזיות שלו.

בתן בן נעים ואורי סלימאן (דרור עינב) (צילום: מערכת ONE)
בתן בן נעים ואורי סלימאן (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE

אך נקודת החולשה העיקרית שלו היא יותר מדי דיבורים על המגרש עם השופט. המאמן סלימאן סיפר: "בכל שריקה הוא צריך להעיר לשופט. הוא קיבל 5 צהובים מתוכם 3 על דיבור, הוא יצטרך לדעת לשלוט ביצרים שלו אחרת זה מה שימנע ממנו להתקדם".

המאמן דיבר על הבעיה שיש במחלקת הנוער: "קבוצת הכח של הנוער משתרכת בתחתית מכיוון שקשה להביא שחקנים למועדון, כי הם מעדיפים ללכת לקבוצות גדולות ומפורסמות יותר. המטרה שלי היא לגרום למחלקה הזו להיות אחת המחלקות הטובות באזור, ששחקנים ירצו לבוא לכאן ואני לא אצטרך לבקש שיבואו אליי".

מתן בן נעים. כבש את שער הניצחון לזכות הכח על רעננה (דרור עינב) (צילום: מערכת ONE)
מתן בן נעים (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE

קבוצת הנוער של הכח עמידר ר"ג ממקומת בתחתית במקום ה-15 עם 7 נקודות ומקווה לטפס למעלה בעזרת המאמן והרבה עבודה קשה מצד מתן וחבריו לקבוצה. בן נעים מאמין שהוא קפטן גם מחוץ למגרש, איפה שצריך להעיר את החברים, ”לתת בראש" לשחקנים, או כדי לתת מילה טובה, בן נעים  תמיד שם.

את מתן קידם אביו, שדחף אותו מגיל קטן לבי"ס לכדורגל, משם הוא התקדם לליגה והמשיך הלאה. מאז ועד היום בכל שבת, כל המשפחה מגיעה לעודד אותו במשחקים. צפו בכוכב הבא של הכח במבחן הפנדל האמריקאי ובמשחק אסוציאציות מלהיב!