מכבי ת"א? מכבי חיפה? עירוני ק"ש תמשיך להוליך את ליגת העל גם אחרי המחזור השישי, אחרי שהערב (שבת) היא הביסה בחוץ 1:4 את הפועל חיפה בקרית אליעזר.

כעת השחקנים של רן בן שמעון עם 16 נקודות בראש הטבלה עם חמישה ניצחונות ותוצאת תיקו אחת. הפועל חיפה מן הצד השני, צריכה לעשות הרבה חושבים אחרי הפסד שלישי ברציפות. מי זוכר שהקבוצה של ניצן שירזי פתחה עם שלושה ניצחונות רצופים?

חיפה פתחה טוב יותר את המשחק והגיעה למספר הזדמנויות, אך מי שעלתה ליתרון ראשונה היא עירוני ק"ש משער של וויאם עמאשה בדקה ה-20.

חיפה ניסתה לחזור, אבל סאשה סטויאנוביץ' לא הצליח להחזיר אותה לתמונה עם הזדמנות נהדרת. בדקה ה-37 כבר עלתה ק"ש ל-0:2 אחרי שער של וויליאם נג'ובו, תוצאה שנשמרה עד למחצית.

ניקולה גרוביישיץ' הצליח לצמק בדקה ה-74 אחרי שחיפה לחצה על שער האורחים. השער של גרוביישיץ' החזיק מעמד רק שמונה דקות, אז וויאם עמאשה כבש את השני שלו עם כדור לקורה ופנימה.

שחקני ק"ש. משחק ענק בקרית אליעזר (משה חרמון) (צילום: מערכת ONE)
שחקני ק"ש. משחק ענק בקרית אליעזר (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

אורי שטרית חתם את תוצאת המשחק בדקה ה-85 אחרי שבעט כדור חלש, אבל ביום הרע שעבר על הפועל חיפה, גם זה הספיק כדי לחדור לרשת, 1:4 ענק לק"ש בחוץ. המוליכה בהחלט יכולה להיות גאה בעצמה אחרי המחזור השישי.

איזי שרצקי, יואב כץ ואפרים גבאי (משה חרמון) (צילום: מערכת ONE)
איזי שרצקי, יואב כץ ואפרים גבאי מתכוננים למשחק (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

רן בן שמעון: "אני לא קונה כלום, רוצה שהתקופה הזו תימשך"


המאמן המנצח, רן בן שמעון, היה מאושר מהעובדה שקבוצתו ממשיכה להיראות טוב: “הולך לנו טוב בינתיים. אנחנו משחקים עם תשוקה לכדורגל ואני אוהב את זה. צריך להמשיך לשחק טוב כי הדרך עוד ארוכה, אני רוצה שהתקופה הזאת תימשך".

רן בן שמעון (משה חרמון) (צילום: מערכת ONE)
רן בן שמעון. &"הדרך עוד ארוכה&" (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

"רשמנו משחק טוב היום. ביתרון 0:2 נסוגנו מעט לאחור ואני חושב שזה לא צריך לקרות. יחד עם זאת אני שמח שמצאנו את ההדרך לכבוש עוד שני שערים אחרי שהם צימקו וזה נהדר. אני לא קונה כלום בשלב הזה, אלא להמשיך ביכולת הטובה כדי שהמומנטום החיובי לא ייפסק", סיכם המאמן.

ניצן שירזי, שעבור קבוצתו מדובר בהפסד שלישי רצוף, הודה: “אנחנו נמצאים בתקופה לא טובה, הקיצוניות הזאת לא טובה מבחינתנו. אחרי שניצחנו שלושה משחקים רצוף בפתיחת העונה, הפסדנו בשלושה. כל מה שאני אגיד היום ישמע מגוחך".

ניצן שירזי. &"כל מה שאגיד יישמע מגוחך&" (משה חרמון) (צילום: מערכת ONE)
ניצן שירזי. &"כל מה שאגיד יישמע מגוחך&" (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

"אסור לנו לספוג ארבעה שערים בבית. אין סיבה אחת להפסד, זה מורכב מדי. אנחנו נצטרך לחזור ולהציג את היכולת של פתיחת העונה. אני לוקח אחריות על המצב ואני אוציא אותנו ממנו", הבטיח שירזי. "בסיום לא אמרתי כלום לשחקנים. עכשיו ניקח כמה שעות כדי להירגע ונבוא לאימון מחר בכוחות מחודשים".

הבעלים של הפועל חיפה, יואב כץ, נשמע רגוע: "ניצחנו בשלושה משחקים בפתיחת העונה והפסדנו בשלושה. לפי הסדרה הזו, עכשיו אנחנו אמורים לחזור לנצח".

יואב כץ ביציע (משה חרמון) (צילום: מערכת ONE)
יואב כץ ביציע. מקווה שהסטטיסטיקה לא תאכזב (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

"אנחנו נתחיל מחדש ואני מצפה לניצחון כבר בשבוע הבא, יש לנו קבוצה חזקה", טען כץ. "אני בטוח במאמן ובשחקנים. מעמדו של ניצן שירזי יציב כי מעולם לא החלפנו מאמן בתחילת העונה. למרות התקופה הזו אני מאמין שאנחנו יכולים להיות בחלק העליון של הטבלה ולחזור לנצח".

מחצית ראשונה
השופט לירן וקסברגר הוציא את המשחק לדרך בקרית אליעזר לעיני 3,500 אוהדים. כבר בדקה השלישית זכתה הפועל חיפה בכדור חופשי מ-18 מטר. עידן ויצמן בעט כדור לחומה, שיצא לקרן. בדקות הראשונות נראתה הפועל חיפה טוב יותר מאשר האורחת מק"ש.

אייל טרטצקי מפיל את אלרואי כהן (משה חרמון) (צילום: מערכת ONE)
אייל טרטצקי מפיל את אלרואי כהן (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

בדקה ה-15 הכניס אדריאן רוצ'ט כדור עומק לוויאם עמאשה, שעבר את המגן שלו ובעט מ-16 מטר לפינה, אך דרשלר קאלה היה במקום כדי להדוף. דקה חלפה והפועל חיפה הגיבה בהזדמנות משלה: אמיר אבו ניל הכניס כדור עומק לרחבה, אבל סאשה סטויאנוביץ' פיספס את הכדור ברגע האחרון.

סביטי ליפניה עולה לנגיחה בקרית אליעזר (משה חרמון) (צילום: מערכת ONE)
סביטי ליפניה עולה לנגיחה בקרית אליעזר (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

בדקה ה-18 החליפו וויליאם נג'ובו ואלרואי כהן דאבל פס ברחבה. נג'ובו בעט טוב, דרשלר קאלה הדף את הכדור נהדר והציל את קבוצתו מספיגה.

וויליאם נג´ובו מתקדם עם אלרואי כהן (משה חרמון) (צילום: מערכת ONE)
וויליאם נג´ובו ואלרואי כהן. שיתוף פעולה טוב (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

דקה 20: עירוני ק"ש עולה ל-0:1.  עודד אלקיים הרחיק לא טוב כדור מתוך הרחבה, וויליאם נג'ובו השתלט עליו, התקדם לרחבה ומי שדחק את רגלו בזמן היה וויאם עמאשה, שכבש מ-12 מטר את הראשון של האורחים.

שחקני ק&"ש חוגגים על רקע שחקני חיפה המאוכזבים (משה חרמון) (צילום: מערכת ONE)
שחקני ק&"ש חוגגים על רקע שחקני חיפה המאוכזבים (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

בדקה ה-32 ניסתה חיפה לחזור למשחק. סאשה סטויאנוביץ' השתלט על הכדור 18 מטרים מהשער ושיחרר פצצה שחלפה מטר מהחיבורים.

סטויאנוביץ´. הפועל חיפה מנסה להכשירו (משה חרמון) (צילום: מערכת ONE)
סאשה סטויאנוביץ´. ניסה להחזיר את חיפה לתמונה (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

דקה 37: מוליכת הטבלה ב-0:2 בקרית אליעזר. וויליאם נג'ובו חדר לרחבה מאגף שמאל, חלף על פני שני מגנים בלבן ולא נכשל להרשית מזווית קשה את השני של ק"ש.

ק&"ש חוגגת בקרית אליעזר. מחצית ראשונה מצויינת של האורחים (משה חרמו (צילום: מערכת ONE)
ק&"ש חוגגת בקרית אליעזר. מחצית ראשונה מצויינת של האורחים (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

אוהדי הפועל חיפה לא אהבו את הצורה בה קבוצתם שיחקה במחצית הראשונה ולאחר השער קראו "ביזיון" לעבר השחקנים. גם עם השריקה למחצית והירידה לחדרי ההלבשה, האוהדים המקומיים המשיכו להוציא את זעמם בשריקות בוז צורמות.

עידן ויצמן מתקל את אדריאן רוצ´ט (משה חרמון) (צילום: מערכת ONE)
עידן ויצמן מתקל את אדריאן רוצ´ט (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

מחצית שניה


החצי השני נפתח ללא הרבה הזדמנויות מצד שתי הקבוצות. וויליאם נג'ובו היה יכול להעלות את קבוצתו ל-0:3 בדקה ה-56, אבל מ-18 מטרים הוא בעט כדור שחלף מעל המשקוף. חיפה התעוררה 16 דקות מפתיחת המחצית השניה כאשר אמיר אבו ניל הוציא כדור רוחב וחנן ממן בעט מ-15 מטרים ברשלנות החוצה.

יוסי דורה בורח מוויליאם נג´ובו בקרית אליעזר (משה חרמון) (צילום: מערכת ONE)
יוסי דורה בורח מוויליאם נג´ובו בקרית אליעזר (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

שלוש דקות מאוחר יותר ביצע מאמן חיפה, ניצן שירזי, את החילוף השלישי שלו במשחק, כאשר הוציא את אבו ניל והכניס את אלון בוזורגי, כל זאת בדקה ה-64 בלבד.

אייל טרטצקי סופג תיקול לרגליו (משה חרמון) (צילום: מערכת ONE)
אייל טרטצקי סופג תיקול לרגליו (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

בדקה ה-65 הגיעה הפועל חיפה להזדמנות אדירה: אלון בוזורגי המחליף הגביה כדור לרחבת ק"ש. הכדור מצא את ראשו של סאשה סטויאנוביץ', אבל האחרון נגח מארבעה מטרים החוצה.

אלרואי כהן זוכה לשמירה צמודה (משה חרמון) (צילום: מערכת ONE)
אלרואי כהן זוכה לשמירה צמודה (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

דקה 74: הפועל חיפה מצמקת ל-2:1. אייל טרטצקי הכניס כדור טוב למרכז הרחבה בעזרת ראשו. ניקולה גרוביישיץ' השתלט על הכדור והכניע את גיא חיימוב מקרוב.

ניקולה גרוביישיץ´ מכניע את גיא חיימוב (משה חרמון) (צילום: מערכת ONE)
ניקולה גרוביישיץ´ מכניע את גיא חיימוב (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE
שחקני הפועל חיפה חוגגים את השער המצמק שלא החזיק זמן רב (משה חרמון) (צילום: מערכת ONE)
שחקני הפועל חיפה חוגגים את השער המצמק שלא החזיק זמן רב (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

ק"ש לא הלכה לאחור וארבע דקות לאחר השער שספגה, אלרואי כהן הגביה כדור לרחבה, וויאם עמאשה נגח טוב ודרשלר קאלה הציל שער בטוח כשהדף את הכדור לקרן.

אוהדי הפועל חיפה. עזבו את האצטדיון בשלב מוקדם (משה חרמון) (צילום: מערכת ONE)
אוהדי הפועל חיפה. עזבו את האצטדיון בשלב מוקדם (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

דקה 82: ק"ש כבר ב-1:3. בני בן זקן מסר כדור על 50 מטר לעמאשה, שחדר לרחבה ומשבעה מטרים בעט מדוייק לקורה ופנימה, שער גדול של האורחים שביססו את היתרון. מיד לאחר השער החלו אוהדי הפועל חיפה לעזוב את המגרש.

שחקני ק&"ש חוגגים עוד שער חשוב בקרית אליעזר (משה חרמון) (צילום: מערכת ONE)
שחקני ק&"ש חוגגים עוד שער חשוב בקרית אליעזר (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

דקה 85: ק"ש מתפוצצת ועולה ל-1:4. משחק גדול של המוליכה. וויליאם נג'ובו פרץ באגף ימין והוציא כדור רוחב נהדר לאורי שטרית, שבעט מ-16 מטר כדור חלש, אך מדוייק פנימה.

שחקני ק&"ש כבר עייפים מרוב חגיגות (משה חרמון) (צילום: מערכת ONE)
שחקני ק&"ש כבר עייפים מרוב חגיגות (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

הפועל חיפה: דרשלר קאלה, עומר ורד (הישאם כיוואן 46'), סביטי ליפניה, עודד אלקיים, אייל טרטצקי, אושרי רואש, יוסי דורה, עידן ויצמן (חנן ממן 46'), סאשה סטויאנוביץ', אמיר אבו ניל (אלון בוזורגי 64'), ניקולה גרוביישיץ'.

עירוני ק"ש: גיא חיימוב, ברק בכר, סאלח חסארמה, יניב לביא, אורי שטרית, בראיין גרזיץ', וויליאם נג'ובו (כאלב אקונגו 86'), אדריאן רוצ'ט, אופיר חמו (בני בן זקן 63'), אלרואי כהן (עדי אלישע 81'), וויאם עמאשה.