נבחרת ישראל תתמודד מחר (שלישי) מול נבחרת גאורגיה במשחק השני במוקדמות היורו. בצל הביקור בגאורגיה, מרחפת פציעתו של החלוץ איתי שכטר, שלא יצא עם הנבחרת. היום כבר ברור שאם שכטר היה כשיר, הוא היה ב-11 של פרננדז. נשאלת השאלה האם הטיפול לו זכה השחקן היה נכון, כשהשורה התחתונה היא שחלה רגרסיה במצבו של שכטר בימים האחרונים.

הכל התחיל במשחק הליגה מול הפועל חיפה, אז נפצע החלוץ בשריר הירך האחורי, מה שמנע ממנו לשחק גם מול רד בול זלצבורג בפלייאוף ליגת האלופות. החלוץ קיבל לאחר מכן זימון לנבחרת ול-ONE נודע, כי כבר ביום שני האחרון עבר בדיקת MRI בבי"ח אסותא, על-פי הוראת הנבחרת.

הבדיקה גילתה מתיחה בשריר הירך האחורי. כשיש מתיחה שכזו, היא כוללת גם קרעים מיזעריים של סיבי שריר. לאחר הבדיקה, הוחלט בנבחרת להחזיר את שכטר בהדרגה לעניינים, ולכן מיום שני עד יום שבת, הוא ערך אימוני ריצה קלים בלבד.

ביום שבת הוחלט לתת לו לערוך אימון רגיל, ובסוף אימון הערב חש החלוץ כאבים בשריר ונטש את האימון. בעקבות זאת, הוחלט לערוך לו MRI נוסף אתמול בבוקר. על פי ממצאי הבדיקה שכטר סובל מקרע קטן בשריר, כפי שנמסר מההתאחדות לכדורגל.

בעצת הקפטן יוסי בניון ולאחר התייעצות עם ד"ר לוינקוף, יצא איתי שכטר לסרביה לטיפול אצל הרופאה שעזרה לשחקנה של צ'לסי וישוב ביום רביעי.

שכטר באימון הנבחרת. גרם להחמרת הפציעה (דרור עינב) (צילום: מערכת ONE)
שכטר באימון הנבחרת. גרם להחמרת הפציעה (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE

ד"ר מרק רוסנובסקי מסביר: "ערכנו לשכטר אולטרסאונד, שלא גילה שום דבר. לאחר הבדיקה הרופא שוחח איתו, ואמר לו שיש לו נזק מינימלי והוא יכול לחזור להתאמן. יחד עם זאת, בגלל שהרגשתי רגישות במקום בבדיקה שלי, רציתי להיות שקט ולכן שלחתי אותו לעשות MRI. בבדיקה ביום שני התגלתה מתיחה. לכן הוא ערך אימוני ריצה קלים בלבד לאחר מכן, למרות שטען שהרגיש טוב. ביום שבת הוא הרגיש כאבים, ואחרי ה-MRI אתמול החלטתי לשחרר אותו, מה שלא עשיתי קודם".

אליניב ברדה וד&"ר רוסנובסקי. &" (רועי גלדסטון) (צילום: מערכת ONE)
אליניב ברדה וד&"ר רוסנובסקי (רועי גלדסטון) | צילום: מערכת ONE

איתי שכטר עצמו מוקיר את ד"ר רוסנובסקי, ששמו הולך לפניו, וטען אתמול בפני התקשורת כי הוא מודה על הטיפול שקיבל. אף-על-פי-כן, בהפועל ת"א שמעו את הדברים וזעמו.

גורם בקבוצה אמר: "זו פעם ראשונה שאני שומע שהיתה בדיקה כבר ביום שני. העובדות ברורות. הוא הגיע לנבחרת עם מתיחה, כך לפי הבדיקה שנערכה ביום שני, והוא יצא ממנה עם קרע, כך לפי הבדיקה. העובדות מדברות בעד עצמן". ואכן, אם בודקים את מבחן התוצאה כששכטר היה תחת טיפול הנבחרת, מצבו הורע ממתיחה לקרע. כעת קיים חשש שהחלוץ שלא המריא עם הנבחרת יחמיץ גם את משחק הפתיחה של הפועל ת"א בליגת האלופות מול בנפיקה לסבון.

שכטר (דרור עינב) (צילום: מערכת ONE)
שכטר (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE

בנבחרת מבהירים: "איתי עשה אצלנו רק אימוני ריצה קלים, כשבהפועל התנגדו לטיפול של רופא הנבחרת בו, מה שלא הוכיח את עצמו. אתמול גוטמן החליט ללכת על הטיפול של ד"ר רוסנובסקי. לפני כן, הוא עשה אימוני ריצה הדרגתיים וחש כאבים בפעם הראשונה שהתאמן. מי שעשה לו פעמיים MRI זו הנבחרת, כשהשחקן נפצע במסגרת הקבוצה שלו. בעקבות הבדיקות הורכבה לו תוכנית אימונים רק של ריצה קלה. לא העמיסו עליו כלום".

אין ספק שישנו חיכוך בין הנבחרת והפועל ת"א, כאשר בנבחרת טוענים שבהפועל לא רצו שהצוות הרפואי של הנבחרת יטפל בשחקן, ולבסוף התרצו והקשיבו לרוסנובסקי. מה שבטוח - מאז ה-21.8 אז נפצע שכטר, הוא עדיין לא התגבר על הפציעה, וימים יגידו מתי זה יקרה.

גוטמן ושכטר (דרור עינב) (צילום: מערכת ONE)
גוטמן ושכטר (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE