איווניר. יש עוד אופציות מלבד אלברמן (ליאור טימור) (צילום: מערכת ONE)
איווניר. יש עוד אופציות מלבד אלברמן (ליאור טימור) | צילום: מערכת ONE

"'קפטן' הוא תואר או כינוי הניתן בספורט קבוצתי לשחקן המשמש ראש קבוצתו. לרוב התואר קפטן הינו תואר כבוד בלבד, אך במקרים מסוימים ישנה אחריות נוספת על המחזיק בתפקיד הקפטן" (ויקיפדיה).

נראה שאת ההגדרה הזו כדאי לבעלי התפקידים במכבי ת"א לשנן ולאולי אפילו לנתח קצת יותר לעומק. בשבת יעלו מוטי איווניר וחניכיו לכר הדשא באצטדיון בלומפילד לאחד המשחקים החשובים שלהם בפלייאוף העליון מול עירוני קרית שמונה.

לפני שנמשיך, פאוזה קצרה לטובת קפיצה למרכז אירופה. בגרמניה, לקפטן חשיבות כפולה ומכופלת. בכדורגל הגרמני הקפטן על המגרש הוא השחקן עם הוותק והניסיון שהופך אותו למאמן השני על כר הדשא ולמנהיג במהלך המשחק. לותר מתיאוס, מיכאל באלאק ואוליבר קאן הם רק חלק מהשמות של שחקנים שבהחלט היו כאלה.

דיוקן של אוליבר קאן. קפטן אמיתי (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
דיוקן של אוליבר קאן. קפטן אמיתי (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

עכשיו אפשר לחזור לביצת הכדורגל שלנו, איווניר צפוי להעניק את סרט הקפטן לגל אלברמן בעקבות היעדרותו של לירן שטראובר במשחק מול ק"ש. זו תהיה הפעם השניה שאלברמן זוכה לתואר המכובד. לפני שאמשיך, חשוב לציין - אין לי ספק שאלברמן הוא שחקן יוצא דופן, בעל כושר מנהיגות ובהחלט כזה שבעונה נורמלית בה יישמור על היציבות ויחזור לכושר שאנו מכירים, הוא ייזכה בתואר ולא בחסד.

אבל, קצת קשה להתעלם מהשאלה מדוע נבחר לתפקיד הזה דווקא אלברמן, אותו שחקן, שרק בשבוע שעבר העדיף איווניר את מושיקו לוגאסי הצעיר על חשבונו של הקפטן הנבחר, ושמאז הגעתו של איווניר למועדון מקרית שלום פתח אלברמן בשבעה משחקים מתוך 15, ונכנס כמחליף בארבעה משחקים נוספים. לא ממש אמונה עיוורת של המאמן בשחקן.

נכון, בזמן שלירן שטראובר שבד"כ עומד בקריטריונים לענוד את סרט הקפטן מורחק, אפשר למצוא במכבי שחקנים אחרים למעט אלברמן שאולי ראויים לתפקיד הזה לא פחות ממנו.

אלברמן. למה הבחירה בו היא כל כך ברורה? (יוסי ציפקיס) (צילום: מערכת ONE)
אלברמן. למה הבחירה בו היא כל כך ברורה? (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

קחו לדוגמא את מאור בוזגלו. הקשר, אחד הוותיקים בסגל של הצהובים, ששיחק כמעט בכל המשחקים העונה ונמצא בראש טבלת הכיבושים בקבוצה, ראוי לסרט הקפטן. אולי דווקא עכשיו כאשר במכבי מנסים לרכך את בוזגלו שבעונה הבאה יהיה חופשי בתקווה להאריך לו את החוזה, היו חושבים לעשות לו מחווה. בוזגלו מוערך מאוד בקרב הקהל ובקרב לא מעט שחקנים שמשחקים סביבו. זו הזדמנות מצויינת עבור איווניר לא רק לחלק מחמאות לבוזגלו כשהולך לו אלא להוכיח לו הלכה למעשה שהוא בהחלט מאמין בו ובכושר המנהיגות שלו.

בלי לחשוב פעמיים, אפשר להוסיף לרשימה המצומצת גם את מלך השערים של הקבוצה, אלירן עטר. נכון, זו רק עונתו הראשונה בשורות הצהובים אבל מדובר בשחקן שלא מפספס את ההזדמנות לשחק ולכבוש, גם כשהוא לא כשיר ב-100 האחוזים כמו השבוע. כמובן שאבי סטרול נכלל גם הוא בקריטריונים, למרות שהוא שב לצהובים רק העונה, כמי שגדל במועדון הוא בהחלט ראוי לכך.

עטר ובוזגלו חוגגים. למה לא אחד משניהם? (יניב גונן) (צילום: מערכת ONE)
עטר ובוזגלו חוגגים. למה לא אחד משניהם? (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

ברור שניצחון של מכבי על ק"ש יהפוך את הנושא שאנו מדברים עליו לפחות משולי, אבל אל לך לשכוח איווניר, כמי שעוד נותרו לו מטרות לעונה הנוכחית וצריך שהשחקנים ישחקו בשבילו (בערך כמו שהזכרת במסע"ת את שחקני ריאל ששיחקו בשביל מוריניו) - זו הזדמנות בשבילך לחלק את הכבוד לשחקנים נוספים שראויים לתואר, ולהוכיח להם ולקבוצה בכלל שאתה יודע להעריך את אלו שבאמת רוצים לתת על המגרש את הכל, לפחות כמו גל אלברמן.