חצאי גמר ליגת המכללות בקטרגל הגיעו היום (חמישי) לסיומם, כאשר המכללה האקדמית נתניה ניצחה במשחק הגומלין של חצי הגמר את אוניברסיטת בן גוריון מבאר שבע 7:11 ו-10:17 בסיכום שני המשחקים.

בגמר יפגשו הנתנייתים את המכללה למנהל, שהעפילה מחצי הגמר השני לאחר שניצחה את הטכניון. שתי הקבוצות נפגשו כבר לפני חודשיים בחצי גמר משחקי החורף של אס"א באילת, אז ניצחה נתניה והעפילה לגמר.

לאחר שבמשחק הראשון שנערך בב"ש ניצחה נתניה 3:6, הפעם היא הגיעה למגרשה הביתי בווינגייט רגועה בידיעה שיש לה שלושה שערי זכות לטובתה בסיכום המשחקים.

למרות זאת, החניכים של שלומי דהאן לא נחו על זרי הדפנה וכבר בדקה ה-4 העלה אדם לם, המצטיין במגרש, את נתניה ליתרון ראשון ובדקותיים שלאחר מכן היתה נתניה כבר ב-0:3 אחרי צמד שערים של החלוץ הנפלא אסי עדן.

באר שבע צימקה ל-3:1 משער של אסף כהן והחלה לצאת קדימה, כאשר השוער שלה שימש כשחקן שדה. הנתנייתים המנוסים הסתדרו היטב עם הלחץ, יצאו למתפרצות ועד למחצית עמדה התוצאה על 3:6 לנתניה לאחר שאדם לם (צמד) ושלומי עמוס הכפילו את התוצאה, בעוד טל רודיצקי ויואב יסרי ממשיכים לצמצם לבן גוריון.

שחקני נתניה חוגגים את ההעפלה לגמר (דרור עינב) (צילום: מערכת ONE)
שחקני נתניה חוגגים את ההעפלה לגמר (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE

למחצית השניה עלתה נתניה שאננה. תוך 8 דקות הצליחו החניכים של קובי טובול מבאר שבע להשוות את התוצאה עם משחק התקפי משובח ושערים של יסרי (צמד) וטל שקד בדרך לשיוויון 6:6.

עשר הדקות האחרונות היו שייכות לנתניה, שהראתה שכשהיא רוצה ללחוץ על הגז, אין מי שיכול לעצור אותה בליגה. משה גולדנברג, שלומי עמוס, אדם לם בבעיטה ממגרש שלם, אורן לוי ואוהד סער הקפיצו את המארחים ל-6:11. אסף כהן מב"ש צימק וחתם את תוצאת הסיום על 11:7, ובסיכום שני המשחקים 10:17 לנתניה.

שחקני נתניה. יוצאים לקרואטיה (דרור עינב) (צילום: מערכת ONE)
נתניה חוגגת (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE

מאמן נתניה, שלומי דהאן, אמר בסיום ל-ONE: "ניצחנו ועלינו לגמר ואני שמח על כך, אבל לא שיחקנו טוב במחצית השניה ואני לא מרוצה. מצפה לנו משחק קשה מאוד בגמר מול המכללה למנהל, שכבר התמודדנו נגדם והיא קבוצה חזקה. אנחנו רוצים לשמור על תואר האליפות אצלנו שנה נוספת, בעזרת השם נביא גם השנה את האליפות לנתניה".

מאמן הקבוצה המפסידה, קובי טובול: "אני מברך את נתניה והמכללה למנהל על הגעתם לגמר. שיחקנו טוב לאורך כל העונה, הגענו להישג מכובד של חצי גמר. היום ניסינו לעשות את המקסימום מהדקה הראשונה ועבדנו עם שיטות משחק התקפיות של חמש על ארבע. זה עבד יפה אך לא הספיק. חבל, אנחנו מאוכזבים, אולי בשנה הבאה".

נתניה נגד בן גוריון (דרור עינב) (צילום: מערכת ONE)
נתניה נגד בן גוריון (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE

קפטן נתניה, אורן לוי אמר: "אנחנו עושים עונה מדהימה. יש פה אווירה טובה בקבוצה, כולם חברים גם מחוץ למגרש. חלק מהאווירה הזו היא בגלל ערבי גיבוש שאנחנו עושים. הדבר החשוב מבחינתנו הוא לזכות גם השנה בתואר, אבל לפני זה מצפה לנו משוכה לא קלה בגמר".