יעקב שחר. לא אהב את התצוגה מול ק"ש (משה חרמון) (צילום: מערכת ONE)
יעקב שחר. לא אהב את התצוגה מול ק"ש (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

נשיא מכבי חיפה, יעקב שחר, הגיע הבוקר (שלישי) למתחם האימונים בכפר גלים וככל הנראה היו לו סיבות טובות. אין זו הפעם הראשונה ששחר מגיע לכפר גלים, אבל נראה שהפעם המצב היה שונה, במיוחד לאחר התבוסה 3:0 מול עירוני קרית שמונה.

שחר דיבר עם השחקנים גם לפני המשחק בליגה האירופית מול סטיאווה בוקרשט והעביר מסר בחצי חיוך. השחקנים הפנימו והבינו שהם חייבים ולנצח את הרומנים. חלפו 72 שעות ונראה שהמסר שהיה נכון ליום חמישי לא נקלט מול קרית שמונה.

הנשיא שישב ביציע לא יכול היה להבליג. ההפסד מול קרית שמונה ובעיקר היכולת והדרך בה השחקנים שיחקו, הרתיחה את הבוס.

שחר שלח באימון מסר תקיף לשחקנים והאשים אותם באיך שהקבוצה נראתה מול קרית שמונה: "אחרי המשחק רציתי לרדת עם מקל ולתת לכל אחד מכם 'פליק'. שחקן המתקשה לעמוד בסטנדרטים של המועדון יועבר בינואר לרשימת ההעברות".

עוד אמר שחר: "אני חש בושה לנוכח קריאות הקהל לאלישע לוי להתפטר בשל אוזלת רגלם של השחקנים. בכל פעם שיישמעו קריאות מסוג זה, אראה בכך מדד ליכולתם הדלה של השחקנים ותו לא".

במהלך האסיפה שחר פנה לאייל משומר ואמר לו: "אם אתה מרגיש עייף, אז תגיד שאתה עייף ואל תמשיך לשחק". לעידן ורד אמר: "אם תשחק בחו"ל גם תהיה עייף כמו שאתה עייף פה? אתה רוצה לשחק בגרמניה? אז תתחיל לעבוד קשה ואל תתלונן על עייפות". לתמיר כהן: "הבאנו אותך פה מבולטון כדי שתעזור לנו גם בחדר ההלבשה, אני מצפה ממך להרבה יותר".

לגולסה ולחן עזריאל, שהורחקו מול קרית שמונה אמר הנשיא: "אתם צריכים להתאפק ולשלוט בעצמכם ולא לקבל אדום שפוגע בקבוצה. אני מבטיח לכם שזאת הפעם האחרונה שאני בא לפה ומדבר על הנושאים האלה". לעזריאל הוסיף: "חזרת מפציעה וקיבלת הזדמנות, בשביל מה האדום המטופש הזה?". לגדיר אמר: "אתה מקבל יותר מדי צהובים ומדבר יותר מדי עם שופטים. אני לא רוצה לראות אותך יותר מדבר עם שופטים".

אייל גולסה. צפוי לחזור להרכב של חיפה (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
גולסה ו-ורד באימון. כל שחקן זכה לשטיפה מהנשיא (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

לאחר שפנה לכל שחקן באופן אישי, עבר שחר אל יניב קטן ואמר לו בקצרה: "קפטן, תזכיר להם את השיחה הזו". לסיום אמר הנשיא: "אני רוצה אליפות ולא רוצה לשמוע על תלונות של עייפות".  שחקנים בקבוצה סיפרו כי מזמן לא ראו את שחר כל כך כועס וזועם ולא מהסס להשתלח בהם בפומבי.

בצד המקצועי, הבלמים, סארי פאלח ואיציק כהן עדיין פצועים ובשלב זה לא ברור אם יהיו כשירים למשחק מול מכבי פתח תקווה, בעוד החלוץ מוחמד גדיר חזר להתאמן. החלוץ מרלון דה חסוס נקע את הקרסול ולא יהיה כשיר.

בנושא אחר. מכבי חיפה שעמד לדין באשמת התפרעות אוהדים וגם באשמת קריאות גזעניות, זוכתה ולא ספגה עונש.