אוהדי הפועל ת"א הפגינו בהמוניהם באימון פתיחת העונה אמש (שלישי) והיום(רביעי) עושה רושם כי חלק מהקהל האדום לקח את המאבק לשלב הבא.

האוהדים דורשים להפקיע את זכויות ניהול המועדון מידיו של אלי טביב, כך עולה ממכתב ששלחו ליו"ר ההתאחדות לכדורגל, אבי לוזון, ולשרת הספורט, לימור לבנת באמצעות עורכי הדין אסף ותומר ברם ועוז סאסי, ואשר הגיע לידי ONE.

"בשם מרשינו, הרינו לפנות להתאחדות לכדורגל בבקשה להורות, לאלתר, על הפקעת בעלותו של מר אלי טביב במועדון הכדורגל הפועל ת"א", נכתב במכתב, "כן מתבקשת ההתאחדות לכדורגל לקבוע כי טביב מנוע מלהחזיק בזכויות ניהול או בעלות בקבוצות כדורגל עד לתום ריצוי תקופת הקלון שנגזרה במסגרת ההליך המשפטי שהתנהל נגדו בחודש דצמבר 1992, באשר ריצויה לא הושלם עד לתאריך מכתב זה".

על רקע הפרשות הפליליות בכדורגל הישראלי, החליטו אותם אוהדים לנסות ולחייב את ההתאחדות להתערב גם בהפועל ת"א, כאשר נכון לעכשיו בחרו העומדים מאחורי המכתב שלא להיחשף, ורק טענו באמצעות עורכי דינם כי הם אינם מקורבים למוני הראל או מתנגדים לטביב באופן אישי, אלא מעוניינים שבראש המועדון יעמוד אדם שרשאי לנהל את הקבוצה.

אוהדי הפועל ת"א. קנו כבר 2,500 מנויים (מור שאולי) (צילום: מערכת ONE)
אוהדי הפועל ת"א מוחים באימון (מור שאולי) | צילום: מערכת ONE

הפנייה מתבססת על סעיפים בתקנון ההתאחדות לכדורגל הקובעים כי אדם אשר הורשע בעבירות שיש עימן קלון, לא יוכל להיות מעורב בכדורגל הישראלי למשך 7 שנים מעת ההרשעה. במכתב טענו הפונים כי נכון להיום, טביב ריצה רק 4 שנים מתוך ה-7 מחוץ לכדורגל הישראלי, ואי לכך דורשים מההתאחדות להרחיקו מפעילות ל-3 שנים נוספות.

"היה וההתאחדות לא תעשה כן, יפעל מרשנו בכל האמצעים החוקיים העומדים לרשותו, לרבות פנייה לערכאות רלוונטיות", הוסיפו הפונים במכתב וסיכמו בפנייה אישית ללוזון: "נבקש כי תביא מכתב זה לידיעת כל חברי ההתאחדות לכדורגל".

טביב (דרור רוזנפלד) (צילום: מערכת ONE)
טביב (דרור רוזנפלד) | צילום: מערכת ONE

עורך דינו של טביב, יורם זמיר, מסר בתגובה: "העיתוי בו נשלח המכתב, יום לפני הגישור בין טביב להראל ושבוע לפני מועד הדיון המשפטי, מעיד על המניפולטיביות מצד שולחיו המסתוריים של עו"ד ברם. הטענות ה'משפטיות' לכאורה הן טענות מופרכות, אשר אינן ראויות להתייחסות".

"כל העובדות המפורטות במכתב היו מונחות בפני ההתאחדות לכדורגל הן בשנת 2001, כשאישרה למר טביב לשמש כבעלים של הפועל כפ"ס והן בשנת 2010 כאשר אישרה לטביב לשמש כבעלים של הפועל. מכאן שמדובר בספין זול שלא שווה את הנייר עליו נכתב", סיכם זמיר.