קור עז וטמפרטורה של שלוש מעלות קיבלו את שחקני מכבי ת"א שנחתו בקייב לקראת המשחק מול דינמו ברביעי ב-20:00 במחזור האחרון של הליגה האירופית.  הקבוצה, עם המאמן הזמני ניר לוין, הגיעה מצויידת בכל האביזרים והתלבושות המיועדות לקראת משחק במזג אוויר קר וסוער.

"קייב זו הקבוצה היחידה שהצלחנו להוציא ממנה נקודות, אבל לחזור משם עם נקודות זו משימה קשה מאוד", הודו במכבי שסיימה ב-1:1 מול האוקראינים בבלומפילד.

“אנחנו לא באים להיות תפאורה. במצב שלנו כרגע בקבוצה, כל תוצאה פרט להפסד במשחק הזה תהיה זריקת מרץ נוספת בתקווה לצאת מהתקופה הנוראית בה אנחנו נמצאים. למשחק הקודם בבלומפילד הגענו בכושר אחר לגמרי מזה שאנחנו יוצאים בו עכשיו".

מי שלא יצאו עם הקבוצה הם רוברטו קולאוטי (מתיחה בשריר הירך האחורי), סאבו פאביצ'ביץ' (מתיחה בגיד אכילס), גיז'רמו ישראלביץ ורפי דהן (מתיחה במפשעה). הארבעה ימשיכו לקבל טיפולים בארץ בתקווה להכשירם לקראת משחק הבית ביום שבת מול הפועל פ"ת.

יצחקי וקונאטה הבוקר בנתב"ג (ליאור טימור) (צילום: מערכת ONE)
יצחקי וקונאטה הבוקר בנתב"ג (ליאור טימור) | צילום: מערכת ONE

עדיין לא ברור אם לוין יפתח במערך הדומה לזה ששיחק בליגה, אך הוא צפוי לערוך שינויים בהרכב, בעיקר לאור מצבת הפצועים האחרונה. מי שעשוי לקבל קרדיט הוא הקשר הצעיר, רועי קהת, שזכה למחמאות על הופעתו במחצית השניה במשחק מול מכבי נתניה. גם דור מיכה נמצא בתמונת ההרכב.

מכבי תחסר גם את הקשר המושעה, האריס מדוניאנין, שישוב להתאמן עם הקבוצה רק אחרי שובה של הקבוצה מקייב, אך עדיין לא ברור מה צופן לו העתיד. עם הצהובים יצאו עוד מספר אוהדים, כשאוהדים יהודים נוספים המתגוררים באוקראינה, עשויים להגיע לאצדיון לעודד גם הם.

ניר לוין (ליאור טימור) (צילום: מערכת ONE)
ניר לוין (ליאור טימור) | צילום: מערכת ONE

הצהובים יערכו שני אימונים לקראת המשחק, כשהמטרה העיקרית תהיה להתרגל למזג האוויר הקר. מחר יקיימו הצהובים גם את מסיבת העיתונאים לקראת המשחק.

דור מיכה, צ´קול, חיימוב ודאבור (ליאור טימור) (צילום: מערכת ONE)
דור מיכה, צ´קול, חיימוב ודאבור (ליאור טימור) | צילום: מערכת ONE
צ´קול (ליאור טימור) (צילום: מערכת ONE)
צ´קול (ליאור טימור) | צילום: מערכת ONE