למרות שמאמן הפועל ת"א אלי גוטמן שהה כל העת במחלקת הטיפול הנמרץ של בית החולים הכרמל אחרי אירוע הלב שעבר, חניכיו התגברו על חסרונו ועם יוסי אבוקסיס כמחליפו על הקווים ניצחו בבלומפילד את מכבי נתניה 1:2 ועלו למקום הראשון, על אף משחק לא טוב שלהם שבוע ויום לפני הדרבי התל אביבי.

שער עצמי מוקדם וביזארי של קפוארלה, שהקפיץ כדור שבלבל את אריאס, פגע בקורה וחדר פנימה, שלח את הפועל לנוח למשך רוב המשחק. השקט לא הוליד שאננות ושווין נתנייתי (על אף שזה לא היה רחוק - אניימה הציל את הפועל מספר פעמים), אלא דווקא את השער השני של הפועל שהגיע מרגלי שהר, שהמשיך את כושרו המרשים.

אריאס מנע את השלישי של האדומים כשעצר פנדל של אבוטבול וטרטיאק (נהדר בהופעת הבכורה) עוד הספיק לצמק, אבל השוער הניגרי של האדומים הציג יכולת יוצאת דופן אפילו עבורו ושמר את שלוש הנקודות בחודורוב.

מחצית ראשונה
איתן תבריזי הוציא לדרך את המשחק בבלומפילד לעיני 10,000 צופים.

ורמוט וטועמה חוגגים ניצחון בשיניים (משה חרמון) (צילום: מערכת ONE)
ורמוט וטועמה חוגגים ניצחון בשיניים (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

דקה 4: הפועל עולה ל-0:1. שי אבוטבול התנהל עם הכדור באגף הימני והרים כדור סתמי לכיוון רחבת נתניה. קפוארלה ניסה להרחיק, אך שלח בטעות כדור מוגבה לכיוון שערו. הכדור פגע בקורה של אריאס הלא מוכן, ומשם חדר לרשת והעלה את האדומים ליתרון מהיר. סבע ניסה להשוות מיד לאחר חידוש המשחק, אך מצא את אניימה מוכן.

הפועל חוגגת את השער העצמי (משה חרמון) (צילום: מערכת ONE)
הפועל חוגגת את השער העצמי (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

נתניה לא נכנעה והוסיפה לתקוף את שער האדומים. כדור רוחב בדקה ה-11 מצא את ניר נחום לא מכוסה בצד הימני של רחבת הפועל, אך הקשר בעט רע לרשת החיצונית של אניימה.

ורמוט בדקות מצוינות הוציא את הפועל קדימה, והאדומים הגיעו למספר הזדמנויות. בדקה ה-18 טועמה חתך למרכז ובעט סנטימטרים מעל לשער של אריאס. דקה לאחר מכן הוכשל ורמוט ע"י דג'אני במרחק של כ-20 מטרים אלכסונית מהשער, את הכדור החופשי סובב טועמה לקורה הגבוהה של אריאס.

אריאס מתעופף. נעשתה עליו עבירה? (משה חרמון) (צילום: מערכת ONE)
אריאס מתעופף לכדור החופשי של טועמה (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

חן עזרא המשיך לנסות להחזיר את היהלומים לתמונה כשפרץ משמאל למרכז בדקה ה-28, דילג על פני פרנסמן ושלח בעיטה חזקה לשער, אך זו לא הכניעה את השוער של הפועל שקלט את הכדור ללא קושי רב.

בדקה ה-34 זיהה אבוטבול כדור מתגלגל לאיטו על סף רחבת נתניה ושלח פצצה לקורה השמאלית של אריאס. בחלוף שלוש דקות סיפק אניימה הצלה מרשימה לאחר שבלם בעיטה חזקה של סבע שניסה להכניעו ממרחק של שלושה מטרים ומנע שער שוויון. 

תמוז ובן הרוש (משה חרמון) (צילום: מערכת ONE)
תמוז ובן הרוש (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

אריאס חיפה על טעותו מהשער הראשון כשעצר את טועמה (בבעיטה מקרוב אחרי עבודת הכנה של ורמוט), ואת ורמוט עצמו (לאחר שעבר שני שחקני הגנה) בדקות 38 ו-41 בהתאמה.

מחצית שניה
נתניה פתחה בסערה את חלקו השני של המשחק. מוגרבי פרץ מצד ימין בדקה ה-46 והוציא כדור רוחב שטוח. אניימה הצליח רק להסיט, ימפולסקי השתלט ובעט מעל לשער.

בונדר ואחמד סבע (משה חרמון) (צילום: מערכת ONE)
אחמד סבע מנסה להתגבר על בונדר (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

שלוש דקות לאחר מכן מנעו בן שהר מגילי ורמוט להכפיל את יתרון קבוצתו, לאחר שניסה להקדימו לכדור רוחב מוצלח של טוטו תמוז, שנסתיים בלא-כלום.

דקה 56: האדומים עולים ל-0:2. סלים טועמה קיבל כדור במרכז, זיהה את שהר פורץ בצד שמאל ושלח כדור עומק מדויק לחלוץ, שבלא קושי זיהה את הפינה הפתוחה של אריאס והמשיך בכושר ההבקעה המשובח בו הוא נמצא כשהכפיל את היתרון של אבוקסיס ושל הפועל.

שהר המופתע יוצא לחגוג את היתרון של הפועל (משה חרמון) (צילום: מערכת ONE)
שהר המופתע יוצא לחגוג את היתרון של הפועל (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

דקה 63: פנדל להפועל ת"א. טוטו תמוז פרץ לרחבה והוכשל על ידי קפוארלה, תבריזי שרק לפנדל מוצדק. על אף שתמוז ביקש לבעוט, נתן אבוקסיס את הרשות דווקא לאבוטבול, שבעט היטב ימינה, אך אריאס הדף בזינוק יפה.

אריאס עוצר את הפנדל (משה חרמון) (צילום: מערכת ONE)
אריאס עוצר את הפנדל (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

אחמד סבע הוסיף להיות המסוכן בשחקני נתניה. החלוץ חלף בדקה ה-75 על פני אבוטבול ובונדר ושלח כדור נהדר לפינה הרחוקה של אניימה, אך השוער מנע שער מצמק בזינוק ללא דופי. 

מעבי מול תמוז. המגן עבר למלאבס (משה חרמון) (צילום: מערכת ONE)
תמוז מרחיק את מעבי. סחט פנדל (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

דקה 77: טרטיאק מצמק ל-2:1. חלוץ הרכש האוקראיני של נתניה עצר כדור ארוך של דג'אני, הטעה את באדיר ואת קנדה ובעט היטב לפינה של אניימה כדור ששפשף בדרך את באדיר והטעה את השוער.

סבע מחזיר את הכדור למרכז המגרש אחרי השער המצמק (משה חרמון) (צילום: מערכת ONE)
סבע מחזיר את הכדור למרכז המגרש אחרי השער המצמק (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

טרטיאק המשיך להצטיין בשורות הצהובים וניצל בדקה ה-87 כדור רוחב יפה כדי לשלוח בעיטה חזקה מהמקום, אך זו נעצרה אצל אניימה שהושיע את האדומים וגם שמר על התוצאה עד לסיום.

פרנסמן, בונדר ואניימה (משה חרמון) (צילום: מערכת ONE)
אניימה. מספר אחת אצל הפועל (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

הפועל ת"א: וינסנט אניימה, דני בונדר (עומרי קנדה, 78), ביוואן פרנסמן, וואליד באדיר, דדי בן דיין, שי אבוטבול, ערן זהבי (אביחי ידין, 62), גילי ורמוט, סלים טועמה (יוסי שבחון, 62), טוטו תמוז ובן שהר.

מכבי נתניה: קרלוס אריאס, אוראל דגני (סרגיי טרטיאק, 61), עומרי בן הרוש, מריאנו קפוארלה (עדי נמני, 76), טל מעבי, קובי דג'אני, דלה ימפולסקי (מאור אסור, 72), פיראס מוגרבי, חן עזרא, ניר נחום ואחמד סבע.