אבי לוזון (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
אבי לוזון. בהתאחדות החליטו להתחשב (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

בעקבות העומס בליגה האירופית ובשל הרצון להקל על מכבי ת"א, מכבי חיפה והפועל ת"א, החליטו בהתאחדות להקדים את משחקי רבע גמר גביע הטוטו ולערוך אותם במקום המחזור העשירי בתאריכים 25/26 לחודש אוקטובר.

שלוש הקבוצות האירופאיות ישחקו חמישה ימים לפני כן במסגרת המחזור השלישי בשלב הבתים של הליגה האירופית, כשאלו של דרור קשטן יארחו את פ.ס.וו איינדהובן, אלו של מוטי איווניר יצאו למשחק חוץ קשה מול סטוק סיטי וחניכיו של אלישע לוי יארחו את סטיאווה בוקרשט.

זה אומר שהמחזור העשירי שהיה אמור להיות מחזור אמצע שבוע נוסף, יתפוס את מקומו של המועד שתוכנן לגביע הטוטו והוא ב-27/28.12, ויישאר מחזור אמצע שבוע בכל זאת כשיתקיים בשלישי ורביעי.

בהתאחדות נתקלו גם בבעיות שכן ישנם מגרשים המשמשים מספר קבוצות במקביל בשלב זה של העונה, לכן ללא היסוס החליטו להקדים את גביע הטוטו.

משמעות הדבר היא שקבוצות יוכלו לשתף שחקנים נוספים בסגל ולתת מנוחה לשחקנים שמשתתפים גם בליגה האירופאית וגם במשחקי הליגה. אין ספק שעבור מטוי איווניר, אלישע לוי ודרור קשטן מודבר בבשורה מבורכת, שתעזור להם במאבק על האליפות.

איווניר (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
איווניר (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

כזכור, העונה התקיים מחזור אמצע שבוע שבהתאחדות וגם בקבוצות ליגת העל סיכמו אותו כמוצלח. אי לכך, קבעו את המחזור העשירי למחזור אמצע שבוע גם כן וזאת על מנת לבדוק את האופציה הזו ובעונה הבאה ליישמה בכמות גדולה יותר. אם כך, לא הסכימו לוותר על האופציה הזו ולכן יבדקו זאת גם בסוף דצמבר אז יושלם המחזור.