לואיס פרננדז (רויטרס) (צילום: מערכת ONE)
לואיס פרננדז. לא יגיע לחיפה (רויטרס) | צילום: מערכת ONE

בעוד עדיין לא ברור מתי ינחת המאמן הלאומי הבא, לואיס פרננדז, בישראל ויחתום על חוזהו שאמור להיכנס לתוקף ב-1 במאי, דבר אחד כבר בטוח: פרננדז לא יגיע למשחק העונה מחר (שני) בקרית אליעזר, בו תארח מכבי חיפה את הפועל ת"א.

המאמן הצרפתי עדיין לא חתם על החוזה ועל אף חשיבות משחק העונה ולמרות שהליגה מסתיימת בעוד כשלושה שבועות, פרננדז עדיין לא החל את המעקב הצמוד אחרי השחקנים שאמורים להוביל את הנבחרת.

בהתאחדות לכדורגל לא יודעים להגיד מתי הצרפתי יגיע לישראל, שכן רבים רצו לראות את המאמן מתחיל לעקוב אחרי שחקנים ולהיפגש עם מאמנים כבר עכשיו, כדי שהנבחרת תוכל להתחיל באופן רשמי את ההכנות למשחקי מוקדמות יורו 2012. כרגע אין הכנות ואין עדיין מאמן.

רק בסוף השבוע האחרון הודה יו"ר ההתאחדות, אבי לוזון, ל-ONE כי הוא בעצמו עדיין לא יודע מתי פרננדז ינחת בישראל. טיסה עדיין לא הוזמנה לצרפתי, דבר שממחיש את הסאגה הבלתי נגמרת שהחלה בהצגתו החגיגית כמאמן הנבחרת ועוסקת בימים האחרונים באי חתימתו של הצרפתי על החוזה ובשאלה: מתי המאמן הלאומי יגיע לישראל ויתחיל לעבוד.

פרננדז ולוזון. מתי הוא יגיע לישראל? (דרור עינב) (צילום: מערכת ONE)
פרננדז ולוזון. מתי הוא יגיע לישראל? (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE

בשבוע שעבר ההערכה היתה שפרננדז יגיע לישראל "תוך מספר ימים", אולם נראה שהמספר הזה גדל מרגע לרגע. בהתאחדות אמרו עוד כי החוזה ייחתם באופן רשמי אחרי יום העצמאות, אולם מאז החג לא חלה שום התקרבות של ממש בנושא.

מי שכן יגיע לצפות בהתמודדות הוא טל בנין, שצפוי להתמנות לעוזרו של פרננדז. אגב, גם בנין עדיין לא חתם על חוזה כעוזר מאמן הנבחרת והוא עדיין עובד תחת חוזהו כמאמן נבחרת הנערים. בנין יגיע למשחק לאחר שכבר הגיע בתקופה האחרונה למספר משחקים בליגת העל.

טל בנין ביציע. יגיע לקרית אליעזר (אור שפונדר) (צילום: מערכת ONE)
טל בנין ביציע. יגיע לקרית אליעזר (אור שפונדר) | צילום: מערכת ONE

לא מעט שחקני נבחרת נמנים על הסגלים של מכבי חיפה והפועל ת"א, שתי הקבוצות המובילות בליגה. בהפועל אלה הם: דדי בן דיין, גילי ורמוט, איתי שכטר ואביחי ידין. במכבי חיפה: ניר דוידוביץ', דקל קינן, אייל משומר, בירם כיאל, יניב קטן ושלומי ארבייטמן.

לוזון אמר עוד השבוע כי "טל בנין כרגע הוא העוזר היחיד שמונה ללואיס פרננדז. אם המאמן ירצה בעוזר נוסף, הוא יכול למנותו עם תחילת עבודתו. זו החלטה שלו". לכן ניתן לשער כי בנין מגיע למשחק, כמו גם למשחקים אחרים אליהם הגיע לאחרונה, במסגרת תפקידו הצפוי כעוזר מאמן הנבחרת. נראה כי בניגוד לפרננדז בנין כבר החל בעבודתו.

בוני גינצבורג. שמו עלה כמועמד להתמנות למאמן השוערים (רועי גלדסטון) (צילום: מערכת ONE)
בוני גינצבורג. שמו עלה כמועמד להתמנות למאמן השוערים (רועי גלדסטון) | צילום: מערכת ONE

בנושא אחר. מאמן השוערים בנבחרת הצעירה, בוני גינצבורג, הוא אחד המועמדים להיות מאמן השוערים בנבחרת הבוגרת. ייתכן שגיא לוזון, שצפוי להתמנות למאמן הצעירה, יביא איתו את יעקב אסייג, מאמן השוערים בבני יהודה, במקומו של גינצבורג. שורה אובארוב, שמשמש כיום כמאמן השוערים של מכבי ת"א ונבחרת ישראל, מוערך מאוד וגינצבורג הוא אופציה, אם אובארוב לא ימשיך בתפקידו