קטן וגולסה. מי מהם יתראיין במחצית? (יוסי ציפקיס) (צילום: מערכת ONE)
קטן וגולסה. מי מהם יתראיין במחצית? (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

המשחק המרכזי במחזור ה-12 בליגת העל שייערך הערב (שני, 20:50) בין בית"ר ירושלים למכבי חיפה יהיה משחק הבכורה לרענון ולחידוש בכל הקשור ביחסי קבוצות - תקשורת.

בצעד מיוחד, במהלך המחצית יראיין הערוץ הראשון, אשר משדר את המשחק, מאמן או שחקן למשך זמן קצר. כפי שהובהר לשתי הקבוצות, שלוש דקות לפני פתיחת המחצית השניה, ייערך ראיון קצרצר, בן 20 שניות בו כל קבוצה תבחר על פי רצונה מי ידבר מטעמה. 

בשלב זה יתנסה בצעד התקדימי רק הערוץ הראשון וכחלק מההסכם בינו לבין ההתאחדות הוא יחל בכך רק במשחק המרכזי, אם יהיה שיתוף פעולה פורה בין הצדדים. אם המהלך יצלח הוא צפוי להיות מיושם במשחקים הנוספים המשודרים לערוצי הטלוויזיה. כמו כן, עוד לפני הראיון במחצית, יתאפשר צילום "אווירה" בתוך חדרי ההלבשה טרם עליית השחקנים לכר הדשא.

בהתאחדות לכדורגל הוחלט להתחקות אחר מפעלים שונים באירופה, אך יש הטוענים שאולי הרעיון הגיע דווקא ממשחקי הכדורסל, בהם השחקנים והמאמנים משתפים פעולה לאורך כל המשחק עם השידור. בהתאחדות מאמינים כי הדבר יוצר חיבור חזק יותר של הצופה לאירוע ואולי אף בעתיד הקרוב יגדיל את אחוזי הרייטינג. 

בהתאחדות נשלחה הוראה לקבוצות על הצעד כבר ב-15 בחודש וכבר הערב, בפעם הראשונה ובמשחק מותח ומסקרן כמו זה בין מכבי חיפה ובית"ר ירושלים, ינסו זאת. כמו כן, המשחק יפתח בדקת דומיה לזכרו של מאמן נבחרת ישראל לשעבר, יצחק שניאור שהלך לעולמו בגיל 85.

נעים (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
נעים (שי לוי) | צילום: מערכת ONE