במכבי פ"ת לא רגילים להפסיד דרבי בעשור האחרון, למעט נפילות פה ושם, אך הדרבי הלוהט של העיר אמש (שבת), בו ניצחה הפועל 2:3, עורר יצרים רבים וגרם למהומה גדולה בין אוהדי הקבוצה לאנשי הפועל פ"ת שלא נשארו חייבים.

בהנהלת מכבי גינו בחריפות את ההתנהגות של אנשי הפועל פ"ת שהתעמתו פיזית עם אוהדיהם, ולאחר שצפו בקלטות המשחק ובתמונות שפורסמו בכלי התקשורת השונים, הביעו את חמתם וטענו כי מדובר בהתנהגות מגעילה ולא תרבותית של אנשי היריבה, שלמרות הניצחון החליטו בכל זאת להגיב לקללות של אוהדי מכבי במקום להתעלם ולחגוג בשקט.

בפ"ת טוענים כי הבעלים של הפועל, תומר סיני, יחד עם אנשים נוספים מהקבוצה פגעו באוהדים באופן פיזי ודובר הקבוצה, לירן זילברמן, אף הגיב בשמה כשאמר: "זו בושה וחרפה שתומר סיני, בעלים ומנהל קבוצת כדורגל בישראל, מתנהג ככה. לא יכול להיות שבעל תפקיד בקבוצה מרשה לעצמו להרים יד על אוהד ואף מכה. המקום שלו לא נמצא בעולם הכדורגל וצריך להרחיק אותו לצמיתות. אסור לבן אדם כזה להמשיך ולהחזיק קבוצת כדורגל". בעלי הפועל פ"ת, תומר סיני, סירב להגיב לידיעה.

צפו בתקציר ובאירועים האלימים בדרבי של פ"ת

אוהד הקבוצה שנפגע לטענתו מסיני מתכוון להגיש תלונה במשטרה כאשר לפיו קלטות הווידאו והתמונות משמשות כהוכחה לכך שהארועים המצערים אכן קרו. יש לציין כי אוהדי מכבי אכן התגרו באנשי הפועל פ"ת לאורך כל המשחק ובירידה לחדר ההלבשה אך בכל זאת אין הדבר מעניק לגיטימציה לתגרה הפיזית שהתפתחה.

יובל נעים מנסה לעצור את המהומה (יוסי ציפקיס) (צילום: מערכת ONE)
יובל נעים מנסה למנוע מהתגרה להתפתח (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

מעבר לתגרה שהתפתחה בין האוהדים לאנשי הפועל פ"ת, מה שתפס את מירב תשומת הלב היא הקטטה שהתפתחה בין שוער הפועל פ"ת, שניר דורי, לשחקן הקבוצה קובי גנון. השניים שבסיום המשחק התעמתו מילולית ואף החלו בעימות פיזי שנבלם במידיית על ידי אנשי שני הצדדים סגרו ביניהם את הנושא בסיום המשחק והתנצלו האחד בפני השני.

השניים, שדיברו עם השופט אלי חכמון אשר ציין את האירועים החריפים בדו"ח השיפוט, הורחקו בעקבות התקרית האלימה.

בצד המקצועי לא אהבו בקבוצה את ההפסד ואת אובדן שלוש הנקודות במשחק הביתי שגם טומן בחובו את היריבות המרה ובעיקר התקשו להשלים עם העובדה כי כבר הובילו בשני שערים אך בסופו של דבר ספגו שלושה שערים והפסידו את המשחק לאחר תקופה ארוכה בה השליטה בעיר היתה בידם.

קובי גנון ועומר גולן מאוכזבים (יוסי ציפקיס) (צילום: מערכת ONE)
קובי גנון ועומר גולן מאוכזבים (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

שחקני מכבי היו מאוכזבים מאוד בסיום וגם בינם לבין עצמם התקשו מאוד עם ההפסד. מיד עם שריקת הסיום ועם תום הבלגאן על כר הדשא הם מיהרו לעזוב את האצטדיון ולנסוע אל ביתם. השחקנים טענו כי הם מצטערים על כך שאיכזבו את מאמנם פרדי דוד ואת הנהלת הקבוצה שציפתה להמשיך את המסורת ואף הביעו צער על היכולת הרפויה שהציגו במשחק.