אופירה אסייג ואייל ברקוביץ´ ב-102FM (צילום: מערכת ONE)
אופירה אסייג ואייל ברקוביץ´ | צילום: מערכת ONE

אופירה אסייג ואייל ברקוביץ' מגישים לכם את תוכנית הספורט של ישראל בשיתוף ONE. את תוכנית הספורט ניתן לשמוע ברדיו תל אביב (102FM), רדיו חיפה (99.5FM ו-107.5FM), רדיו דרום (97FM ו-95.8FM), רדיו גלי ישראל (102.5FM, 89.3FM ו-106.5FM) וכן בתחנת רדיו קול הים האדום.

התוכנית משודרת מדי ערב מ-18:00 עד 20:00 וכן, ניתן לשמוע אותה גם כאן אצלנו באתר.

דני קליין: "אם קטש ירצה להתפטר, לא נעמוד בדרכו"


בקבוצת הכדורסל של הפועל ירושלים המצב רחוק מלהיות מעודד. הקבוצה של עודד קטש הפסידה 95:93 לעירוני אשקלון ועוד במלחה. יושב-ראש הפועל ירושלים, דני קליין, עלה לשידור ודיבר על ההפסד, בשיחה עם האולפן ועם דורון ג'מצ'י: "אם הייתי יודע לתת פתרונות, המצב היה טוב יותר. כנראה שמשהו לא עובד", פתח קליין את דבריו. "אמש היינו עדים להופעה לא מחמיאה מאוד של הפועל ירושלים, לא ציפינו לזה ובטח שלא הקהל, שהביע את דברו. אפשר להבין אותו. לקחנו פסק זמן, מחר יש אימון. עודד מודע למצב שלו ושל הקבוצה. התפקיד שלנו הוא למצוא מה לא עובד ולהחזיר את הקבוצה למסלול".

עודד קטש (יניב גונן) (צילום: מערכת ONE)
עודד קטש מתוסכל. מה קורה להפועל ירושלים? (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

"גם השנה שעברה היתה לא קלה. היו המון תירוצים ויכולנו להיראות הרבה יותר טוב. הנהלת הקבוצה צריכה לשבת, אנשים צריכים לדעת מה הבעיות בקבוצה", הסביר קליין. "אני לא עושה הנחות לאף אחד, הקבוצה נראית רע. כולם כולל כולם, כולל אני והצוות המקצועי".

"היה מקרה כזה לפני שנתיים, עם דן שמיר. הוא הבין שהוא גורם נזק ולא עמדנו בדרכו", הוא הוסיף. "אני מאמין בעודד כי אם לא, הוא לא היה מאמן הקבוצה. אני רוצה לדעת מה הוא חושב היום. אני מאמין שאני צריך לשמוע תשובות מהמאמן שלי לגבי איך הדברים צריכים להיראות".

"כמו שהקבוצה נראית, אנחנו לא הולכים להגיע לשום מקום. זה שמודאגים, זה לא טבעי? זה משהו שמטריד, יש בעיה. אולי זו בעיה בהרכב, אני לא יודע. אבל משהו לא מתפקד", הוא הבהיר. "אני לא מצפה שיתפטר, אבל אם הוא לא יכול למצוא פתרונות לקבוצה ויגיד שהוא לא יכול, לא נעמוד בדרכו. השקענו כסף רב".

קטש מודה לקהל, יזרעאלי ברקע. מחמאות לגארד (יניב גונן) (צילום: מערכת ONE)
קטש במלחה. קליין: &"אני לא מצפה שיתפטר&" (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

"עודד קטש הוחתם בהפועל ירושלים לא מתוך לחץ", אמר היושב-ראש. "זה היה הרצון שלנו. עברנו שנה לא קלה, אבל אנחנו נמצאים בתחילת העונה. לעודד יש יותר ניסיון ממני ואני רוצה לשמוע את חוות הדעת שלו. דני קליין והפועל ירושלים לא מפטרים את עודד קטש. המערכת רוצה לדעת ולהבין איך מתקנים. אתם שוכחים שבצד השני יש בני אדם. אם אני והחלטת הקבוצה נחליט שעודד קטש לא יכול, הפועל ירושלים תעשה מעשה, אבל אנחנו לא שם כרגע".

כשנשאל על הבעלים החדש, גומא אגייאר, השיב: "הלוואי שהיו עוד כמה כמוהו. מעניינת אותו רק טובת הקבוצה. אני בסיטואציה שלא הייתי בה אף פעם. היום הביעו בנו אמון ויש לנו ספונסרים נוספים. הלחץ היום אומר שצריך לתת תשובות. אולי אנחנו חלשים, אבל נמשיך להתקיים. אף אחד מאיתנו לא נהנה לראות את מה שקורה".

גומא אגייאר ודני קליין (גיא בן זיו) (צילום: מערכת ONE)
גומא אגייאר ודני קליין. &" (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE

לסיכום ציין קליין: "אני לא צריך עוד משחק כדי להחליט. עודד לא נבחן לפי משחק כזה או אחר. הדרך, הצורה והפתרונות יביאו אותנו למקומות שבהם אנחנו רוצים להיות. אם נרצה להגיע למקומות האלו, נלך יד ביד".

דני נוימן: "איציק קורנפיין אחראי למצב בית"ר, כמו כולם"


בהמשך עסקנו במצבה הקשה אליו נקלעה בית"ר ירושלים. שני הניצחונות שהשיגה הקבוצה בפתיחת העונה נשכחו כבר מזמן ואחרי עשרה מחזורים נמצאת הקבוצה של יובל נעים במקום ה-11 בליגה עם 11 נקודות בלבד מתוך 30 אפשריות. אמש היתה זו הפועל ניר רמת השרון שנהנתה מהיכולת הרעה של בית"ר וניצחה אותה 0:1.

פרשן הערוץ הראשון, דני נוימן, אחד הסמלים במועדון מהבירה, עלה לשידור ודיבר על המצב: "היו לשחקנים בבית"ר חוזים גדולים ולא היתה ברירה. צריך לכבד את החוזים האלו. היום הבעיה הגדולה של בית"ר היא שאין לה שחקנים מספיק טובים. בית"ר של היום פחות טובה ממכבי נתניה למשל".

יובל נעים. בית&"ר בתקופה רעה מאוד (משה חרמון) (צילום: מערכת ONE)
יובל נעים. בית&"ר בתקופה רעה מאוד (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

"איציק קורנפיין אחראי כמו כולם, יש לו חלק בעניין הזה. חשוב לזכור כי השנה קורנפיין לבדו הביא חמישה מיליון שקל, ובלי זה בית"ר לא היתה פותחת את הליגה", אמר נוימן על היושב-ראש והוסיף: "ארקדי גאידמק חייב לשחרר את בית"ר ירושלים".

מאיר יצחקי: "זפרן לא הרים אליי טלפון"


והפועל ניר רמת השרון כבר סופרת ניצחון שלישי ברציפות, אחרי שגברה במחזורים הקודמים על בני יהודה ומכבי פתח תקווה. למרות שהמאמן מומי זפרן לא עומד על הקווים בשל מצבו הבריאותי, העולה מהלאומית מראה כי היא יכולה להתמודד עם הקבוצות בליגת העל בכבוד.

יושב-ראש הקבוצה, מאיר יצחקי, עלה לשידור וסיפר קודם כל על מצבו של המאמן מומי זפרן, שהתמוטט במשחק מול בני יהודה: "אסרו על מומי להגיע לאמן עד 7 בנובמבר, אנחנו לא נלך נגד זה. אנחנו מדברים רק כשצריך. יש הוראה מאשתו לא להפריע לו בהחלמה שלו. יש לו חופשת מחלה עד 7 בנובמבר".

מומי זפרן ומאיר יצחקי (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
מומי זפרן ומאיר יצחקי (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

כשנשאל מדוע הם לא מדברים בתקופה הזו יותר מדי, השיב יצחקי: "גם אחרי שלושה הפסדים, כשכולם רצו את הראש של מומי, אמרתי שהוא נשאר פה. להתראיין לחדשות ופעמיים-שלוש זה בסדר, אבל להרים אליי טלפון זה לא בסדר?"

"אם הוא התקשר אליי פעם או פעמיים, שינסה עוד פעם. אני התקשרתי ושלחתי אליו הודעות", סיפר יצחקי. "גם ראש העיר התקשר ודיבר עם אשתו, והיא אמרה שהוא ידבר כשהוא ירגיש טוב יותר. אשתי במקום אשתו, היתה נוהגת באותה הצורה. אבל אם הוא לא מרגיש טוב, עזבו אותו. הוא יבוא על מוכן עם קבוצה במקום שלישי-רביעי".

"אני אדבר איתו, היום אתקשר אליו או שהוא יתקשר אליי", סיכם יצחקי. "אני יושב-ראש לא צבעוני, אלא הכי ישר והכי גבר, הכי הגון. הבאתי את רמת השרון לגבהים שאף פעם היא לא היתה בהם. אני משקיע בנוער והילדים האלו הם העתיד שלנו. ראש העיר שלנו גם גבר, וכל הכבוד לו".

ראש עיריית רמה&"ש, איציק רוכברגר עם היו&"ר, מאיר יצחקי (אלעד ירקון (צילום: מערכת ONE)
יצחקי וראש העיר רוכברגר. &"הוא גבר&" (אלעד ירקון) | צילום: מערכת ONE

בסוף השיחה, גם מומי זפרן הועלה לשידור, והוסברו לו דבריו של יצחקי. זפרן טען: "אני מרגיש טוב יותר ומתחזק בכל יום שעובר. אני מקווה שב-7 בנובמבר יוכלו להגיד לי שאני גם אחזיק משרוקית. עברתי הרבה בדיקות ואני לוקח תרופות". בהמשך המאמן והיושב-ראש שוחחו ביניהם.

יוסי בניון: "בטוח שעוד אתרום לארסנל העונה"


ארסנל הצליחה לצאת מהבור העמוק שאליו נקלעה בתחילת העונה, אחרי ניצחון ענק 3:5 על צ'לסי בסטמפורד ברידג', במשחק שבו יוסי בניון לא שותף, בעקבות תנאי ההעברה שלו לתותחנים. בניון עלה לשידור ודיבר על הקבוצה ועל עצמו: "לא שיחקתי מול צ'לסי כי אלו החוקים, בליגה אי אפשר לשחק נגד הקבוצה שהושאלתי ממנה. לא התבאסתי וידעתי שזה יהיה, אבל לא נורא. יש עוד הרבה משחקים העונה".

הטוויטר עושה בעיות קצת, לא?
"לא, זה לא עושה בעיות. אמרתי בסך הכל כל הכבוד על הניצחון, כמו בכל פעם. כמה ילדים לא אהבו את זה. אחרי משחקים בארץ, יש הרבה קללות שאני מקבל".

בניון. על פי ונגר הטוב עוד לפניו (GettyImages) (צילום: מערכת ONE)
יוסי בניון. &"יש עוד הרבה משחקים העונה&" (GettyImages) | צילום: מערכת ONE

עברת לארסנל ואנחנו רואים שגם שם אתה לא מקבל דקות.
"היו לי הצעות מקבוצות פחות טובות, אבל רציתי להישאר עוד שנה באחת הקבוצות הטובות באירופה. היתה לי הזדמנות שקבוצה כזו רוצה אותי. אבל העונה רק התחילה מבחינתי. בהתחלה שיחקתי יותר ובהמשך סבלתי מפציעה. קשה מאוד להיכנס לקבוצה שמנצחת. עכשיו כולם רואים כמה כישרון יש במועדון הזה. קשה לקבל הזדמנויות".

אתה אופטימי?
"נכון שבתקופה האחרונה פחות משחק, אבל פתחתי בליגת האלופות. כל עוד אני ברוטציה זה נותן לי תקווה. אני עושה את המקסימום ואני בטוח שאני אתרום את החלק שלי בהמשך העונה".

מהם הסיכויים של ארסנל לקחת אליפות?
"רחוק לדבר על אליפות. אנחנו 12 נקודות מרחק ממנצ'סטר סיטי והיינו לפני כמה מחזורים קרובים לירידה מאשר לצמרת. המטרה היא לסיים בין ארבע הראשונות ולהגיע לליגת האלופות. עכשיו המטרה היא לנצח את מארסיי. כשיש יותר משחקים צריך להשתמש יותר בסגל. יש כאן מלחמה גם על ה-18 ולא על ה-11. בכל משחק עד עכשיו הייתי בסגל. זו מלחמה ספורטיבית".

ונגר. בניון: &"המטרה היא לסיים בין ארבע הראשונות&" (רויטרס) (צילום: מערכת ONE)
ונגר. בניון: &"המטרה היא לסיים בין ארבע הראשונות&" (רויטרס) | צילום: מערכת ONE

איפה היית בזמן המשחק האחרון?
"הייתי באימון. מי שלא שיחק עשה אימון. בדרך כלל אנחנו צופים. לא היתה לנו אפשרות לצפות".

כמה מפריע לך שאין מאמן לנבחרת ישראל ולא יודעים מי המאמן הבא?
"ממש לא. נכון לעכשיו המאמן מסיים את החוזה בדצמבר. יש אנשים שיחליטו. אנחנו השחקנים לא צריכים להתערב נכון לעכשיו. הקמפיין מתחיל רק בספטמבר. אני מאמין שיקבלו החלטות נכונות".

אתה מאמין שפרננדז יישאר בתפקיד? מגיע לו עוד צ'אנס?
"זו החלטה של אבי לוזון וראשי ההתאחדות. מה שהיה עם פרננדז הוא שנהנינו באימונים. הוא נלחם עם כולם כדי להגן על השחקנים, אבל כולם יודעים שהתוצאות מדברות בעד עצמן. למאמן יש אחריות, אבל גם לשחקנים. כשהיה צריך לנצח לא ניצחנו אפילו פעם אחת יריבה חזקה כמו יוון או קרואטיה. כשאין תוצאות צריך לקחת החלטות, זה הכדורגל".

פרננדז ובניון (יוסי ציפקיס) (צילום: מערכת ONE)
פרננדז ובניון. הקשר: &"למאמן יש אחריות, אבל גם לשחקנים&" (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

באיזה כושר אתה נמצא?
"אני מרגיש בכושר טוב ומחכה לעוד הזדמנויות".

בקמפיין הבא תוביל את הנבחרת?
"יש זמן עד הקמפיין הבא. אני רוצה להיות חלק, אבל אם יבוא מאמן שיחשוב שאני לא מתאים, אני אקבל את ההחלטה. אני רואה את עצמי כמי שרוצה להיות בקמפיין הבא".

אם תהיה שחקן בבולטון למשל ולא תזומן, איך תרגיש?
"אהיה מאוכזב. ארצה להיות בנבחרת כי אני בליגה האנגלית. אבל אכבד כל החלטה ואם יחליטו שלא אזומן, אני אקבל את זה. אני לא אכריח אף אחד לזמן אותי. בכל השנים הגיע לי להיות איפה שהייתי. לכל מאמן יש את הדרך שלו, אבל אני אעשה הכל כדי להגיע מוכן לקמפיין ולהיות חלק מהנבחרת".

יוסי בניון ומיקל ארטטה. &"אעשה הכל כדי להגיע מוכן לקמפיין&" (רויטר (צילום: מערכת ONE)
יוסי בניון ומיקל ארטטה. &"אעשה הכל כדי להגיע מוכן לקמפיין&" (רויטרס) | צילום: מערכת ONE

יצא לך לשמוע על החוק שהציע חבר הכנסת בן ארי, על השחקנים הערבים שיחויבו לשיר את ההמנון?
"אני לא ראיתי הרבה, אבל שמעתי על זה מאחד החברים. אני לא רוצה להיכנס לעניין הזה יותר מדי, אבל לא צריך לערב פוליטיקה וספורט, כי הספורט מקרב עמים שונים. אני לא נפגע מזה ששחקן לא שר את ההמנון. כל שחקן ערבי שהיה איתנו, התייחסנו אליו כאחד משלנו. לא צריך להתעסק בדברים השוליים האלו".

משה דמאיו: "אנחנו לא יציבים, אבל יש לנו קבוצה טובה"


המחזור העשירי יינעל הערב במשחק בין בני יהודה למכבי תל אביב ב-20:50 בבלומפילד. הצהובים יכולים לשוב למקום הראשון בטבלה על חשבון הפועל תל אביב.

מנכ"ל הכתומים, משה דמאיו, אמר בשידור: "אני מתוח לפני המשחק. אנחנו לא יציבים. בחמשת המשחקים האחרונים ניצחנו בשלושה משחקים, אבל לא נראינו בהם טוב. אנחנו מקווים לחזור להיראות כמו שצריך, כי יש לנו קבוצה טובה. המומנטום לא ממש טוב, ואני מקווה שנראה כדורגל".

דמאיו עם עגיוב. &"המומנטום לא טוב&" (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
דמאיו עם עגיוב. &"המומנטום לא טוב&" (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

כשנשאל מה לא עובד, השיב דמאיו: "אם היו לי תשובות הכל היה טוב. במשחקים שלא לקחנו נקודות, כמו מול נתניה, שיחקנו טוב. גם מול הפועל תל אביב נראינו מצוין וסיימנו בתיקו. בעונה שעברה צחקו כשאמרתי שנהיה בפלייאוף העליון. בסוף הגענו לשם".