לוי שולף צהוב. בפ"ת מרוצים מהשיבוץ (רועי גלדסטון) (צילום: מערכת ONE)
מאיר לוי. הוא וחכמון יוצאים לסקוטלנד(רועי גלדסטון) | צילום: מערכת ONE

בדומה לעונה שעברה, גם העונה ישראל תספק שופטים לליגות מקבילות בעולם. השופטים הבינלאומיים, מאיר לוי ואלי חכמון, יהיו הראשונים העונה שייצאו לחו"ל והם ישפטו בשני משחקים בליגה הסקוטית, כחלק משיתוף פעולה בין ההתאחדות הסקוטית לאיגוד השופטים. לוי וחכמון ישפטו במשחקי המחזור ה-15 אשר יערכו בסוף השבוע.

חכמון ישפוט במשחק בין סלטיק נגד אינברנס ביום שבת. מאיר לוי ישפוט את דאנדי יונייטד נגד גלאזגו ריינג'רס ביום ראשון.

הסיבה לשיבוץ הצמד במשחקים נובעת מכך שהשופטים בסקוטלנד שובתים והישראלים יהיו אלו שיחליפו את אלו שמסרבים לשפוט. סיבת השביתה בסקוטלנד היא עימות חריף בין השופטים המקומיים להתאחדות הסקוטית.

הכל החל בגלל סדרת טעויות מביכה של השופטים, אשר זכתה לביקורת גסה מצד התקשורת המקומית ובעלי הקבוצות. השופטים פנו להתאחדות בבקשה שימנעו את גל הביקורת המתמשך נגדם, אך בהתאחדות העלימו עין, דבר שלא התקבל ע"י האיגוד המקומי וזה החליט בתגובה לשבות.

בעקבות כך, הגיעה הפניה מהסקוטים לאיגוד השופטים הישראלי, שנענה לבקשה. מנכ"ל איגוד השופטים, יריב טפר, אמר ל-ONE: "אני שמח שנעתרנו לעזור להתאחדות הסקוטית בעקבות השביתה. אני גאה בשופטים הישראלים, כאשר שמם הטוב של השופטים הולך לפניהם".      

אלי חכמון. ינהל את המשחק בין הפועל ב&"ש להפועל ת&"א (דרור עינב) (צילום: מערכת ONE)
אלי חכמון: &" (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE

אלי חכמון הוסיף: "יש שביתה של הפוסקים המקומיים בסקוטלנד, הם פנו להתאחדות שילשחו שני שופטים. זה כבוד גדול, אנחנו מייצגים את איגוד השופטים וההתאחדות לכדורגל ומקווים לעשות את העבודה על הצד הטוב ביותר".     

מאיר לוי: "זה מפתיע כי זה בהתראה קצרה מאוד אבל כמו שזימנו אותנו לשפוט בליגה הקפריסאית וזה עבר בצורה חלקה, אנחנו השופטים נעשה הכל כדי להוכיח שאנחנו מתאימים גם לליגה הסקוטית וכמובן מקווים מאוד להצליח. נקווה לייצג בכבוד את ההתאחדות ואיגוד השופטים בהצלחה".

יריב טפר (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
יריב טפר: &" (שי לוי) | צילום: מערכת ONE