יניב לוזון. הפסד כואב (יניב גונן) (צילום: מערכת ONE)
יניב לוזון. הפסד כואב (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

כמה קרוב ככה רחוק. 72 דקות האמינה אמש (שבת) הפועל פתח תקווה, שהובילה 1:0 על בני סכנין, כי היא מסוגלת להשיג ניצחון חשוב ולהצמד לקבוצות התחתית במאבק הקשה על ההישרדות בליגה הבכירה. המאמץ והמוטיבציה של המלאבסים לא הספיקו להם מול חניכיו שלומי דורה, שכבשו שני שערים, ניצחו 1:2 וחזרו הביתה מרוצים ושמחים בעוד ששחקניו של גילי לנדאו קברו את ראשם באדמה.

בחדר ההלבשה של המועדון ממלאבס לא שרר שקט בסיום המשחק וסערת הרגשות של השחקנים אודות חוסר הדיוק שלהם מול השער, אי ניצול המצבים ואיבוד שלוש הנקודות היקרות מפז הורגשה גם מחוץ לחדרים. השחקנים התלוננו בינם לבין עצמם על כך שלא היו מספיק חדים בכדי לגמור את המשחק כאשר היתרון היה בידיהם ובעיקר כעסו על עצמם שהגיעו כל כך קרוב למטרה ובסופו של דבר שמטו יתרון חשוב תוך ארבע דקות בלבד בשל חוסר ריכוז.

במועדון ממלאבס טענו כי אחת הסיבות להפסד וליכולת הפחות טובה במחצית השנייה היתה פציעתו של הקשר הברזילאי, אנדרה קלדיירה, שהיה טוב במחצית הראשונה והחזיק את הקישור של הקבוצה, אך לרוע מזלם מתח את שריר הירך האחורי והוחלף על ידי פביאן סטולר שלא הצליח לשחזר את היכולת הטובה מאשתקד. בימים הקרובים יידעו בפתח תקווה את חומרת פציעתו של קלדיירה, אך הערכה ראשונית היא שהוא יעמוד לרשותו של לנדאו במשחק נגד רמת השרון בשבת.

קפטן הקבוצה, יניב לוזון, התקשה להסביר את ההפסד: "אני יוצא מאוכזב מהרבה משחקים ולא רק אני, אלא כל הקבוצה והקהל לאחר עוד תצוגת כדורגל טובה. זה הדבר היחידי שנותן לי עוד תקווה, אבל ייקח לי הרבה זמן להתאושש מהמשחק הזה כי יצאנו פראיירים. ונצטרך לתקן בשבוע הבא נגד קבוצה מצויינת כמו רמת השרון".

לוזון, אדו ואנטבי יורדים מאוכזבים (יניב גונן) (צילום: מערכת ONE)
לוזון, אדו ואנטבי יורדים מאוכזבים (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

עוד אמר לוזון: "המחצית הראשונה היתה טובה מאוד, אבל גם במחצית השניה אני לא חושב שלא הופענו. במשחק הכדורגל יש מומנטום ואנחנו צריכים להבין שחייבים לשמור על התוצאה ולהכות בעוד מתפרצת, אבל גם אם לא כובשים, את השני אנחנו צריכים לדעת לא לספוג וברגע שנדע לעשות את זה, התוצאות יהיו טובות יותר".

"כשמובילים 0:1 במשחק ביתי צריך לשמור על היתרון טוב טוב בשתי ידיים כי גם 0:1 קטן הוא ניצחון גדול. אמרתי משחק ביתי, אבל אנחנו כבר מחכים לעבור לאצטדיון החדש כי כל משחק שלנו הוא משחק חוץ וזה קשה לא לשחק במגרש ביתי כשליתר הקבוצות יש בית ולנו אין", הוסיף.

אוהדת פ&"ת מודאגת (יניב גונן) (צילום: מערכת ONE)
אוהדת פ&"ת מודאגת (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

לסיום אמר: "מי שראה השנה את הפועל פ"ת ראה קבוצה שלא נופלת מבני סכנין ומהרבה קבוצות בליגה, אנחנו משחקים כדורגל יפה עם התקפות מדהימות וכמו שאמרתי, אנחנו רק צריכים ללמוד לתת את השער השני ולא לספוג. לגבי חוסר ניצול המצבים, בכדורגל יש החמצות, אבל אנחנו נצטרך לשפר את ניצול המצבים שלנו".

גורם בפתח תקווה התייחס לסוגיה מעניינת כשאמר: "כל שחקן שעזב אותנו בסיום העונה מצטיין דווקא נגדנו וכובש את שער הניצחון. בבני יהודה זה היה ישראל זגורי והפעם זה היה תורו של אוהד קדוסי, 'ממש נפלא'".