יומיים אחרי ההודעה לפיה בלם מכבי חיפה, אריק בנאדו, תולה את הנעליים, הבלם ערך מסיבת עיתונאים מרגשת בה הודיע על פרישתו ממשחק פעיל. בנאדו מירר בבכי לאורך כל דבריו והשתדל להודות לכל מי שתמך בו בקריירה.

מסיבת העיתונאים הועברה בשידור ישיר בערוץ ONE, ערוץ 50 וב-HD, ערוץ 514 ב-HO

כזכור, לפני כשבועיים החליט בנאדו, בהחלטה משותפת עם ראשי המועדון, כי יפרוש בתום הקמפיין האירופי של הקבוצה. עם זאת, התגלו בעיות בליבו של השחקן ולאחר סדרת בדיקות נוספת שעבר, הומלץ לו על הפסקת פעילות.

בנאדו פתח ואמר: "אני מאוד מתרגש. זה יום עצוב וקשה. הרבה רגשות מעורבים. החלטנו לפני שבועיים שאמשיך ואתחיל את העונה. הייתי מוכן לעונה בכל הכוח. הראש היה מוכן אבל הלב אמר משהו אחר. הרופאים אמרו שלא אוכל להתאמן באופן סדיר".

"הגענו להחלטה שאפרוש ממשחק. קשה לי עם זה ואני מתרגש. הכדורגל נתן לי הרבה בחיים. אני מרגיש שמשהו בי נקרע ונתלש. יחסרו לי כל האימונים עם החברים. נתתי את כל כולי לכדורגל. והוא נתן לי המון בחיים. השגתי כל דבר שרציתי וחלמתי מגיל 9. אני פורש בראש מורם".

אריק בנאדו בוכה. "יום עצוב וקשה" (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
אריק בנאדו בוכה. "יום עצוב וקשה" (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

"אני רוצה להודות למאמנים כמו אשר עלמני וג'וני הרדי במחלקת הנוער. הם גרמו לי להיות שחקן בוגרים. רוצה להודות לכל המאמנים שהיו איתי במהלך כל הקריירה".

אריק בנאדו ויעקב שחר. משחק בכורה על הקווים (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
אריק בנאדו ויעקב שחר (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

"אני רוצה להודות למשפחה שלי. אני רוצה להודות לנבחרת ולבית"ר ירושלים שהייתי שם בשתי קדנציות. דוד אמלם ומאיר הרוש והקהל שנתן לי אהבה שם. הקהל של מכבי חיפה הוא הכי טוב בעולם".

בנאדו בוכה (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
בנאדו בוכה (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

"רוצה להודות ליענקל'ה שחר שעשה ממכבי חיפה אימפריה ברמה אירופית. רוצה להודות שהוא העסיק אותי במשך כל כך הרבה שנים. היה רגע שיא בצ'מפיונס ליג והיו גם אכזבות. מודה ליניב קטן שהוא חבר קרוב והיה איתי בחדר. אני אוהב אותו. הוא המנהיג של מכבי חיפה. אנשים לא יודעים עד כמה הוא חשוב למועדון הזה".

"רוצה להודות לאשתי ולילדים שלי. רוצה להודות לחבר הכי טוב שלי אדורם (קייסי) ולתקשורת שבלעדיה הספורט לא קיים. יש לי דם ירוק בגוף וזה כבוד עבורי לסיים את הקריירה במועדון הזה".

בנאדו בוכה (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
בנאדו בוכה (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

הנשיא יעקב שחר: "זה רגע מרגש. אריק בנאדו הוא סמל והוא פורש. כשמסתכלים לאחור רואים דרך ארוכה עם הרבה מאוד הישגים ורגעים מרגשים לצד לא מעט אכזבות אבל זה חלק בלתי נפרד מהספורט".

"אריק הוא הפאולו מאלדיני שלנו ששירת במשך הרבה שנים את המועדון ואת הנבחרת וגם נתנו למועדונים אחרים להנות ממנו. הוא נפרד כשחקן. אני משוכנע שנמצא לו מקום להמשיך ולתרום. אנחנו לא מוותרים עליו בקלות, על מה שהוא סימל".

בנאדו בוכה (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
בנאדו בוכה (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

"אני שמח שבשנה האחרונה בקריירה היית בורג חשוב במערכת והחזרנו את האליפות. מאחל לך שתעסוק במה שאתה אוהב לעסוק. מאחל לך בריאות טובה ושיהיה לך יותר זמן להתעסק במשפחה. תקציב מחלקת הנוער הוא שישה מיליון שקלים ואנחנו רוצים להוציא עוד 'אריקים' כאלה".

המאמן אלישע לוי אמר: "אני מתרגש יותר מאריק. ההתחלה היתה לא טובה אבל בן אדם נמדד ברגעים קשים וגם בהם אריק ידע לתת כבוד ואז הוא התגלה במלוא הדרו. הוא עשה כל מה שצריך כדי שהקבוצה הזאת תהיה אלופה. אנחנו מעריכים את זה".

בנאדו נפרד בצער מהמשחק שכל כך אהב (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
בנאדו (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

בנאדו המשיך: "היתה התלבטות כנה אם להמשיך אבל מישהו מלמעלה אמר לי שצריך להפסיק. קשה לי לקבל שלא ארד לגליצ'ים ואפיל חלוצים לרצפה. השנה הזאת היתה מורכבת. אם ימצאו לי מקום אשמח לשרת את המועדון. אני הראשון שאשמח לשרת את המועדון".

מסע&"ת (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
מסע&"ת (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE