כ-9,000 כרטיסים נמכרו עד כה לאוהדי הפועל תל אביב למשחק הגומלין מול אקטובה שיתקיים ביום שלישי ב-21:00. על פי ההערכות הקהל האדום ידחוף את הקבוצה בבלומפילד במשחק הקריטי מול אלופת קזחסטן, ומלבד יציעים 10-11 שנמצאים תחת שיפוצים, שאר היציעים יהיו מלאים. חניכיו של אלי גוטמן יהיו חייבים למחוק פיגור 1:0 כדי לעלות לסיבוב הפלייאוף של ליגת האלופות.

הפועל קיימה היום (ראשון) אימון להרכב הראשון, כאשר השחקנים ששיחקו ב-2:1 בגביע הטוטו מול סכנין, ערכו אימון שחרור בלבד. על פי האימון, ביוואן פרנסמן יישאר מחוץ להרכב מול אקטובה כאשר וואליד באדיר תורגל במרכז ההגנה לצידו של דגלאס דה סילבה, כשדדי בן דיין ועומרי קנדה ישלימו את חוליית ההגנה.

אביחי ידין וערן זהבי יפתחו בקישור האחורי, כשגילי ורמוט ויוסי שבחון יפתחו בקישור הקדמי באותו מערך שבו שיחקה הפועל מול ז'לזניצ'אר בסיבוב המוקדמות הקודם של ליגת האלופות.

חלוץ הרכש, בן סהר, יפתח לראשונה בהרכב ויעלה לצידו של איתי שכטר, כאשר כל שחקני החולייה הקדמית בתוספת רועי גורדנה תירגלו סיומת מול השער.

המאמן, אלי גוטמן תידרך את חוליית ההגנה ואמר: "אני רוצה אסתטיקה וסדר במשחק. כמו בחיים גם גם בכדורגל - צריך אסתטיקה. במשחק הראשון היו פערים ביניכם ואסור שזה יקרה. אנחנו נראה את זה באסיפת הוידאו ואני רוצה שתעבדו על צמצום הפערים".

סהר עם קנדה, באימון היום (רועי גלדסטון) (צילום: מערכת ONE)
סהר עם קנדה, באימון היום (רועי גלדסטון) | צילום: מערכת ONE

שחקן בקבוצה התייחס למשחק ביום שלישי ואמר: "הם התייחסו אלינו בצורה מגעילה בקזחסטן ואנחנו כבר מתים לנצח אותם ולהחזיר אותם למקום שממנו הם באו. ניתן להם לחזור לקזחסטן וזה העונש הכי גדול שאפשר לתת להם".

גוטמן עם אבוקסיס באימון. המאמן: &"צמצמו את הפערים&" (רועי גלדסטון) (צילום: מערכת ONE)
גוטמן עם אבוקסיס באימון. המאמן: &"צמצמו את הפערים&" (רועי גלדסטון) | צילום: מערכת ONE

הקזחים ינחתו ב-04:30 ולמעשה יעברו לילה ללא שינה. ערב המשחק תקיים אקטובה את מסיבת העיתונאים המסורתית בבלומפילד ומיד לאחר מכן ייצאו לאימון המסכם. מעניין יהיה לראות האם האורות באצטדיון יכובו לאחר שישים דקות כפי שמחייב תקנון אופ"א או שבניגוד לאקטובה, ינהגו אנשי הפועל בצורה הולמת ויתעלמו מהיחס הלא מכובד שקיבלו בקזחסטן.

שחקני הפועל באימון היום. &" (רועי גלדסטון) (צילום: מערכת ONE)
שחקני הפועל באימון היום. &" (רועי גלדסטון) | צילום: מערכת ONE