0 נקודות מ-4 משחקי פתיחת העונה - זה המאזן העגום של הפועל ב"ש תחת ניר קלינגר, לאחר שהקבוצה נכנעה 3:1 בבית לניר רמה"ש, העולה החדשה.

יוסף אבו-לאבן אמנם העניק 0:1 לאדומים מבירת הנגב, אך צמד של תומר סויסה ועוד אחד של ברוך דגו שלחו את אוהדי ב"ש לדרוש את פיטוריו את התפטרותו של המאמן קלינגר.

מיד לאחר המשחק נודע כי המאמן קלינגר שוקל להתפטר אך טרם קיבל החלטה.

המאמן הודיע כי ביממה הקרובה הוא יקבל החלטה בנוגע לעתידו. גם הבעלים אלונה ברקת, ששוחחה ארוכות עם המאמן, הודיעה כי ההחלטה תתקבל לכל היותר מחר.

מיד לאחר הפגישה ביניהם, סירבה ברקת לשוחח עם התקשורת בעוד קלינגר עצמו חמק מיציאה צדדית כדי לא לפגוש את האוהדים הזועמים.

קלינגר המום לאחר המשחק (משה חרמון) (צילום: מערכת ONE)
קלינגר המום לאחר המשחק (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

ההלם הבאר-שבעי 
בבאר-שבע התקשו לקבל את ההפסד הרביעי הרצוף, במה שהופך לפתיחת העונה הגרועה ביותר של המועדון אי פעם בליגה הבכירה.

קלינגר אמר לאחר המשחק: “אני אשב ואקבל את ההחלטות שלי ביממה הקרובה. יש לי חלק בתהליך הזה. בסך הכל באתי הנה כדי לעבוד הרבה שנים וכדי להניח יסודות אבל חלק מהעניין הוא שרוצים תוצאות ומיד. השאיפה היתה לבנות את המועדון ואין לי שום טענות כלפי אף אחד בניגוד למה שאומרים".

נאסר מאוכזב (משה חרמון) (צילום: מערכת ONE)
שחקני ב&"ש המומים לאחר ההפסד (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE


"עבדתי במקומות יותר קשים ופחות קשים. אין לי שום טענה לקהל שלנו. הוא תמך תמיד בקבוצה. אני אקבל את ההחלטות שלי אבל היתה לי גאווה גדולה לעמוד על הקווים בב"ש, וזה בא מאהבה ואני לא יכול לברוח מאחריות". 

עוד אמר המאמן: "האחריות היא אך ורק שלי, ואני חושב שיש פה קבוצה טובה אבל התוצאות זה משהו שקורה, ואני אחליט אם להילחם בזה או לא. ההחלטות יהיה במהלך הלילה עד מחר כי זה היה ברור לי שאני צריך להביא תוצאות". 

ניר קלינגר. &"צריך בבאר שבע מאמן חזק לפחות כמוני&" (משה חרמון) (צילום: מערכת ONE)
ניר קלינגר: &"לא בורח מאחריות&" (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

“את המשחק הזה פתחנו טוב ואפילו הובלנו אבל כשיש מומנטום שלילי גם שער נכנס ישירות מהקרן. הייתה החמרה קשה מואד של השופט בצהוב השני שהוא שלף לנו, וזה מצטרף להרבה דברים אחרים כי כשיש קבוצה במצב לא טוב גם הדברים האלה קורים. יש לי חלק בתהליך הזה, תמיד יש סיבות ותירוצים".

אחד השחקנים: "תנו לקלינגר זמן"
בחדר ההלבשה של ב"ש שרר שקט מוחלט בסיום המשחק ולאחריו כל שחקן הלך לביתו. ההלם שהיה בחדר ההלבשה בעקבות ההפסד הרביעי ברציפות הורגש אצל כל השחקנים. אחד השחקנים אמר לאחר המשחק: “לא ציפיתי לדבר כזה, אנחנו מקווים שנדע להתאושש מזה".

שחקנים נוספים הביעו רצון שהמאמן ניר קלינגר ימשיך בקבוצה למרות התוצאות האחרונות ואמרו: “קלינגר הוא בורג חשוב במערכת ואם יתנו לו זמן הוא יכול לעשות כאן דברים יפים". 

אלונה ברכב (משה חרמון) (צילום: מערכת ONE)
אלונה ברכב לאחר הפגישה עם קלינגר (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

יוסף אבו לאבן שהבקיע את השער לזכותה של ב"ש: "אם היינו מנצחים את המשחק אני חושב שזו היתה בכורה חלומית כי זה היה השער הראשון שלי בבוגרים ומבחינתי האישית זו פתיחה טובה. בשבוע האחרון הצגתי יכולת טובה באימונים. באתי מוכן מבחינה אישית למשחק. המצב של הקבוצה לא טוב ומה שחשוב זה לדעת להתחבר כל השחקנים ביחד. יש לנו משחק חשוב ביום רביעי מול הפועל ת"א במטרה להשיג נקודות ראשונות".

זפרן: הנקודות הגיעו בדם, יזע ודמעות
בצד של רמה"ש היתה חגיגה. יו"ר רמה"ש, מאיר יצחקי אמר ל"שבת של כדורגל": "לא היתה רוח לחימה גם במשחק עם אשדוד וגם במשחק עם סכנין. אני תמיד אהיה ווינר. אם לכל קבוצה במדינה היה בן אדם כמו ראש העיר שלנו הוא מפרגן ונותן כח ובשבילו מגיע את כל הכבוד שבעולם. עד שאני הגעתי 7 שנים בדקה ה-90 נשארו בליגה, וכשאני הגעתי היו מענקי עליה".

סוויסה חוגג עם חבריו (משה חרמון) (צילום: מערכת ONE)
סוויסה חוגג עם חבריו ברמה&"ש (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

מומי זפרן: “לא היה קל היום כי אנחנו הגענו למשחק מאד טעון כי שתי הקבוצות לא רצו להישאר עם 0 נקודות. הנקודות באו לנו בדם, יזע ודמעות. במשחקים הקודמים כל מצב שהיה נגדנו קיבלנו שער והיום הצלחנו להפוך אחרי שהיינו בפיגור. חסר לנו מגרש ביתי, שיחקנו את כל המשחקים שלנו בחוץ ושנה שעברה ראינו מה מגרש ביתי יכול לעשות עבורנו".