נשיא פיפ"א ספ בלאטר נחת היום (רביעי) בצהריים בת"א לקראת קונגרס אופ"א שיחל מחר בישראל.  את פניו של בלאטר, שביקר זה מכבר בישראל ואף הניח את אבן הפינה לבית הנבחרות בשפיים, קיבל מנכ"ל ההתאחדות הישראלית, עו"ד אורי שילה, וזאת בשל העובדה כי בעת נחיתתו של נשיא פיפ"א, השתתף יו"ר ההתאחדות לכדורגל בישראל, אבי לוזון, בישיבת הועד הפועל של אופ"א.

עם נחיתתו אמר בלאטר: "אני שמח לחזור לישראל. כמו שאתם יודעים אני מבקר כאן באופן קבוע ועושה זאת כבר שנים רבות. באחד מביקורי הראשונים בישראל, ביחד עם ז'ואו האוולאנז' שהיה אז הנשיא שלי, נפגשתי עם גולדה מאיר שהיתה אז ראש ממשלת ישראל, וכבר אז ביקשו מאיתנו עזרה בצירוף ישראל לאופ"א. זו היתה ההתחלה, ואני מאוד שמח שישראל התקבלה לאירופה ומאוד שמח שאנחנו היום כאן בקונגרס אופ"א".


בלאטר המשיך ואמר: "מחר אפגש עם נשיא המדינה, שמעון פרס, וגם איתו זו לא תהיה הפגישה הראשונה שלי, נפגשנו בעבר גם באוקטובר 2008, וגם בשנת 1999 ביחד עם מישל פלאטיני. כפי שאמרתי, אני תמיד שמח לחזור לכאן".

לאחר תום יום הדיונים השני בוועד הפועל של אופ"א, עידכנו הדובר, רוב פאולקנר ואלכסנדר פורטוי האחראי על התקשורת בהחלטות שהתקבלו עד כה.

הוועד דן בתקנות הוועדה הפיננסית למשחק הוגן, כאשר הגרסה הסופית והתקנון שיורה למועדונים כיצד לנהוג יעודכן סופית בקיץ. בשנתיים הבאות אופ"א תטמיע את ההנחיות, כאשר החל מ-2012 הן יהיו חובה ולמעשה ב-3 השנים שלאחר מכן המועדונים יחוייבו לנהוג לפי ההנחיות. הוועדה הפיננסית בראשותו של ז'אן לוק דיהיין תערוך ביקורות בנושא.

רוב פאולקנר אלכסנדר פורטוי (קובי אליהו) (צילום: מערכת ONE)
רוב פאולקנר אלכסנדר פורטוי (קובי אליהו) | צילום: מערכת ONE

הוועד החליט לאשר את קרואטיה כמארחת של יורו האולמות ב-2012. בנוגע ליורו לנשים, הוחלט כי לאחר שהיורו הקודם כלל 8 נבחרות, היורו הקרוב יכלול 12. בחנו בוועד פורמטים נוספים לטורניר, שצפוי להתרחב לנבחרות נוספות בשנים הקרובות.

מה יהיה ביורו הקרוב? תקלות בתקרה באיצטדיון הגמר
הוועדה קיבלה עדכון על מצב ההכנות לקראת היורו הקרוב שיתקיים בפולין ואוקראינה. באופ"א עוקבים אחרי תשתית המלונות שנבנית, והשיפוצים הדרושים. משלחות של אופ"א יבקרו באיצטדיונים עד לתחילת המשחקים.

במהלך הישיבה הועלו חששות לגבי אוקראינה בנוגע לעיכוב במספר פרויקטים. יחד עם זאת, באופ"א מבינים שהממשלה תומכת בהכנות והכל צפוי להסתיים בזמן. גם האיצטדיון בקייב שצפוי לארח את משחק הגמר יהיה מוכן בזמן למרות עיכובים שונים שכוללים בין היתר בעיות בתקרת האיצטדיון.

ספ בלאטר ואבי לוזון בפגישתם הקודמת (אמיר לוי) (צילום: מערכת ONE)
בלאטר באחד מביקוריו בארץ, שמח לחזור (אמיר לוי) | צילום: מערכת ONE

עוד ציין רוב פאולקנר: "אנחנו מאוד מרוצים מהאירוח ושיתוף הפעולה עם ההתאחדות הישראלית. עד כה הכל מצויין ואנחנו מחכים לקונגרס שייפתח".

מחר למעשה יחל הקונגרס, שייפתח ע"י נשיא המדינה שמעון פרס. בסיומו בשעות הצהריים (14:30) יערכו הגרלות סדר משחקי מוקדמות היורו, בבתים שעדיין לא הצליחו להגיע להסדר על סדר המשחקים. מדובר בבתים B,G,H ו-הבית הישראלי - F.