למרות שהוא בן 22 בעוד כחודשיים, ומאחוריו כבר חמש עונות בבוגרים, בן שהר סיים לפני כשבוע, אחרי ה-0:1 היקר על מכבי חיפה בגמר הגביע, לראשונה בקריירה עונה בכדורגל הישראלי.

לאחר שכבר בגיל 16 עבר לצ'לסי, וזכה למספר הזדמנויות מועט, התגלגל שהר לק.פ.ר, שפילד וונסדיי, פורטסמות', דה גראפשחאפ ואספניול ובקיץ האחרון הגיע להפועל ת"א ולקח חלק עם האדומים בקמפיין ליגת אלופות מוצלח, במאבק ראש-בראש מול מכבי חיפה שהסתיים באובדן האליפות ובזכיה שניה ברציפות בגביע המדינה, התואר היחיד של שהר בכדורגל הישראלי עד כה.

כעת, כשהוא נמצא עם נבחרת ישראל בהכנות האחרונות לפני משחק החוץ בלטביה במוקדמות יורו 2012, שהר מדבר כמעט על הכל בראיון נרחב שהוא העניק לתקשורת הספרדית: "תחילת הדרך בהפועל ת"א היתה קשה. למרות שהיה מדובר בחזרה לארץ שבה נולדתי, זה קרה אחרי 4 שנים מחוץ למדינה, וזה אף פעם לא קל. גם המעבר מהכדורגל הספרדי והאנגלי לכדורגל בישראל לא היה פשוט".

"לקח זמן, אבל בסוף התרגלתי והתחלתי לכבוש. סיימתי עם 16 שערי ליגה, כבשתי גם בליגת האלופות נגד ליון ושער חשוב בגביע. בסה"כ היתה לי עונה טובה", מסכם החלוץ את עונתו באדום.

בן שהר. אוקזר הגישה הצעה (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
בן שהר בטירוף. "אוסבלדו שחקן נהדר" (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

שהר מספר שעקב אחרי אספניול לא מעט: "הייתי בקשר עם החברים בקבוצה, וראיתי כמעט כל משחק בטלוויזיה או באינטרנט. למרות שהמועדון לא העפיל לאירופה, זאת היתה עונה בהחלט טובה".

על עתידו מספר שהר: "אני שייך לאספניול ורוצה לחזור למועדון. הסוכן שלי כבר דיבר איתי, ולאחר מכן עם מאוריסיו פוצ'וטינו (המאמן), אבל נראה מה יהיה. בכל מקרה, פה בישראל סיימתי".

"אני רוצה להתחיל את העונה הבאה באספניול, אך אם זה לא יקרה, אקשיב להצעות מהקבוצות שמעוניינות בי. יש הצעות מגרמניה ומספרד", הוסיף.

בן סהר (רויטרס) (צילום: מערכת ONE)
בן שהר במדי אספניול. &"רוצה לחזור לשחק בקבוצה&" (רויטרס) | צילום: מערכת ONE

לשהר ברור דבר אחד יותר מכל: "באופן אישי, אני שחקן טוב בהרבה ממה שהייתי לפני שנה. אני יכול להוסיף לאספניול הרבה דברים".

על חלוץ הקבוצה, אוסבלדו, אמר: "הוא חלוץ טוב מאוד שיודע להבקיע שערים, אך גם אני יודע לעשות זאת. אני יכול לשחק במספר עמדות, ולעזור בהתקפה".

לסיכום אמר: "לאחר המשחק מול לטביה אשב עם הסוכן שלי ונחשוב על העתיד. מבחינת הצבא, תרמתי בשנה האחרונה וכעת אני יכול בשקט לחזור לשחק באירופה".

בן שהר כחייל. &"תרמתי השנה, יכול לצאת בשקט לאירופה&" (אלעד ירקון) (צילום: מערכת ONE)
בן שהר כחייל. &"תרמתי השנה, יכול לצאת בשקט לאירופה&" (אלעד ירקון) | צילום: מערכת ONE