הכפר מג'ד אל-כרום שבצפון הארץ לא סיפק במשך שנים רבות שחקנים לליגת הבכירה של הכדורגל הישראלי. עד לפני קצת יותר מעשור עוד היתה לכפר קבוצת כדורגל שסיפקה רגעים יפים בליגה הארצית וליגה א', אך בשנים האחרונות גם היא נעלמה לליגה נמוכה יותר.

היום, לכפר יש נציג בליגת העל שעושה חיל ומביא גאווה גדולה - אחמד סבע. החלוץ והקפטן של מכבי נתניה פתח העונה שנה שלישית בלבד בליגת העל אך הוא עשה זאת ברגל ימין והוא מוביל את הקבוצה של ראובן עטר לפתיחת עונה משכנעת ומרעננת.

"כיף לפתוח עונה עם 7 שערים ב-9 המשחקים הראשונים שלי", סיפר סבע ל-ONE והוסיף: "לא חשבתי שכך יהיה. אני עושה את המקסימום, אני חושב שהעבודה הקשה באימונים משתלמת. לפעמים יש עזרה מלמעלה כשאני מגיע למצבים בקלות או ההגנה טועה, אבל זה חלק מהכדורגל וצריך לדעת לנצל את המצבים האלה".

כשאנחנו מסתובבים עם סבע ברחובות הכפר הוא זוכה ללא מעט אהדה: "כולם מדברים על זה שאני נחשב לשחקן הכי מוביל שיצא עד היום ממג'ד אל-כרום, אבל אני מבטיח שבעוד כמה שנים יהיו לא מעט כשרונות שייצאו מכאן. היום כולם כאן עוקבים אחריי, מאחלים לי הצלחה ואומרים ששמתי את הכפר על המפה. אנחנו משפחה של כדורגלנים בכפר. בעבר כשהיתה קבוצה בליגה הארצית כולם היו יודעים שהיא מורכבת ממשפחת סבע ומשפחת כנען".

אחמד סבע: "כיף לפתוח עונה עם 7 שערים" (צילום: מערכת ONE)
אחמד סבע: "כיף לפתוח עונה עם 7 שערים" | צילום: מערכת ONE

אחרי העונה הטובה של נתניה בשנה שעברה החלוץ קיבל תיאבון והוא בטוח שהקבוצה שלו יכולה לעשות קפיצת מדרגה: "אני חושב שאנחנו יכולים וראויים לזה. אני לא רוצה לדבר מעכשיו על אליפות אבל אין לי ספק שאנחנו יכולים להיאבק למעלה בטבלה".

לסבע ולמאמן שלו, ראובן עטר, יש קשר מיוחד. השניים מכבדים אחד את השני. עטר סומך על סבע בעיניים עצומות והחלוץ לא מאכזב אותו על המגרש ומחוצה לו: "אני באמת מכבד את ראובן. הוא מאמין בך כל הזמן ונותן הרגשה טובה כל הזמן". על השאלה האם המאמן צריך להתקדם לתחנה הבאה בקריירה שלו, אמר סבע: "את זה צריך לשאול אותו. אני בטוח שאיפה שהוא יאמן, הוא יצליח".

שחקני נתניה חוגגים (יניב גונן) (צילום: מערכת ONE)
שחקני נתניה חוגגים (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

סבע כבר לא ילד ובגיל 32 הוא כבר חושב על העתיד: "יש לי בית ספר לכדורגל כאן בכפר. יש לנו 180 ילדים ואני אחראי על המועדון. אני לא נמצא באימונים בדרך כלל אבל אני מכוון מלמעלה. זה מעניין אותי, אני חושב שאני אמשיך בזה בעתיד. קיבלתי אחריות על כל מה שמתרחש בספורט בכפר. אני רוצה לראות את הילדים המוכשרים שיש כאן מגיעים בנוח לליגות הגבוהות כי לי היו קשיים כאלה. אני הצבתי מטרה לעצמי לעבוד על זה ולקדם שחקנים מוכשרים".