הפועל ת"א תתמודד הערב (21:00, בלומפילד) מול ז'לזניצ'אר אלופת בוסניה, בסיבוב המוקדמות השני של ליגת האלופות. אמנם בוסניה היא לא 'מעצמת' כדורגל, אולם מאמנה אמאר אוסים הוא אישיות כדורגל מוערכת מאוד במדינה, ושועל קרבות וותיק, או אפילו קבלן אליפויות אם תרצו.

בנו של מאמן נבחרת יגוסלביה האגדי יודע שלהפועל ת"א יש כלים טובים יותר משלו, ולכן הוא עושה הכל כדי 'להרדים את הדב' ולנסות לעקוץ. הבוסנים ינסו ל'גנוב' שער חוץ הערב, להעביר את ההכרעה לסראייבו בשבוע הבא, וכךלהפעיל לחץ על הפועל ת"א, זאת התוכנית כפי שציין אותה המאמן הבוסני אתמול. "אני לא יודע מה יהיה הערב בבלומפילד, אבל נוכל להעביר את ההכרעה אלינו, עם הקהל הפנאטי שלנו, זה יהיה טוב", אמר אוסים.

בהפועל ת"א נבנה לחץ רב שיתחיל הערב. האדומים יודעים שלאור ההשקעה והשדרוג של מרבית שחקני הסגל, ולאור העובדה שלא נכנס כסף בגלל שמכירתו של דגלאס דה סילבה בוטלה, כדי שהמועדון יעמוד על רגליו בצורה טובה וישרוד את ההשקעות, השחקנים פשוט יצטרכו לעשות את העבודה ולהעפיל לשלב הבתים של המפעל.

אלי גוטמן ויוסי אבוקסיס מבינים את זה, וכבר אתמול החלו 'להטריף' את השחקנים. כפי שפורסם אמש ב-ONE, כשנכנסו האדומים לחדר ההלבשה לאסיפה המסכמת, המנון ליגת האלופות התנגן ברקע, כשמצגת (הוכנה ע"י רון ציבלין) ובה השערים של הפועל מהליגה האירופית אשתקד הוקרנה על המסך. "אנחנו מתחילים דרך היום", אמר אלי גוטמן לשחקנים, "המפעל הזה הוא חלון הראווה הטוב יותר שיכול להיות לכם, תהיו מרוכזים מהרגע הראשון".

שכטר ובן דיין. "התגעגענו לקהל" (רועי גלדסטון) (צילום: מערכת ONE)
שכטר ובן דיין. "התגעגענו לקהל" (רועי גלדסטון) | צילום: מערכת ONE

שחקנים בקבוצה מבינים את מה שמוטל עליהם, ושחקן בכיר ציין: "הלב דופק, ואנחנו נעלה היום בטירוף. התגעגענו לקהל ולבלומפילד, והיום נתחיל להחזיק למועדון על האמון שנתן בנו. המאני טיים מתחיל".

בשער יפתח גליל בן שנן, שמלבד טעות אחת מול אויפשט כשספג שער מ-30 מטרים, היה טוב במחנה האימון. באגף ימין יפתח עומרי קנדה שקיבל את הקרדיט בכל ארבעת משחקי ההכנה, על חשבונו של דני בונדר. באגף השני יפתח כרגיל דדי בן דיין, כשבמרכז ההגנה יעלו באדיר ודה סילבה, הצמד המתואם שרץ עם הפועל לדאבל כל העונה אשתקד.

ביוואן פרנסמן ימתין להזדמנות שלו. גם הרכש הנוסף, רומאן רוקי יחל על הספסל, אבל ככל הנראה ישולב במשחק. גוטמן יעלה למעשה עם חלק קדמי כמעט זהה לאשתקד, כשמבין 6 עמדות הקישור והחלוצים, השינוי היחידי הוא יוסי שבחון שיפתח, במקום דניאל דה רידר שלא המשיך בקבוצה.

הרכב משוער: גליל בן שנן, עומרי קנדה, וואליד באדיר, דגלאס דה סילבה, דדי בן דיין, אביחי ידין, ערן זהבי, גילי ורמוט, יוסי שבחון איתי שכטר ומהראן ללה

פגישה מכרעת בין אניימה והפועל לאחר המשחק
וינסנט אניימה שלאחר פגישה אתמול עם הבעלים מוני הראל ואלי טביב לא הגיע לסיכום האם באמת ימשיך במועדון, ייפגש שוב עם הבעלים, בימים הקרובים, ועד סוף השבוע נדע האם הוא חותם על חוזה חדש ל-3 שנים, נשאר במועדון ומחפש קבוצה בחודש ינואר, או אפילו, כבר הקיץ עוזב את המועדון.

אניימה  (מיכה בננו) (צילום: מערכת ONE)
אניימה. פגישה מכרעת רק לאחר המשחק (מיכה בננו) | צילום: מערכת ONE

במקרה הזה ליאו בוטרון הפרואני צפוי להגיע, מאחר ושוער לבסקי סופיה גיאורגי פטקוב, שאפשרות הגעתו נבדקה ציין כי הוא לא מעוניין להגיע לישראל ובכך נפלה מועמדותו. כדי להרגיע את הרוחות ציין אניימה בהודעה רשמית באמצעות המועדון: "אני שמח מאוד לפגוש את החברים משנה שעברה ולהתאמן בקבוצה. המועדון חשוב לי, ובקרוב נקבל החלטה משותפת על המשך דרכי במועדון".