האם הפועל תארח את הצ'מפיונס בבלומפילד? (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
האם הפועל תארח את הצ'מפיונס בבלומפילד? (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

שאלת אירוח משחקי ליגת האלופות באצטדיון בלומפילד תגיע יותר מאוחר היום (שני) לבירור נוסף. קבוצת ביקורת מיוחדת של אנשי אופ"א הגיעה לארץ ותבדוק האם כל הליקויים של האצטדיון תוקנו. גם מחר יגיעו האירופאים ליפו ויביעו את דעתם לגבי אירוח משחקי הפועל תל-אביב בליגה הבכירה של אירופה.

אין זה סוד שאצל האדומים היו דעות חלוקות בנושא העדפת בלומפילד על ר"ג, אך מבחינת האוהדים המגרש הביתי של הקבוצה הוא הכוח שלה ולכן מן הראוי לא לוותר על כח שכזה, אירוח המשחקים במקום הטבעי.

יו"ר ההתאחדות לכדורגל, אבי לוזון, שוחח עם נשיא אופ"א, מישל פלטיני, וכן עם נציגים נוספים הקשורים למפעל ישירות בבקשה לתת ארכה לקבוצה לתקן את הליקוים המדוברים.

האדומים קיבלו הזדמנות עד ה-7/9 להרשים את אנשי ההתאחדות האירופאית. "אכן שוחחתי עם פלאטיני" אמר לוזון ל-ONE. "היום אחר הצהריים יגיעו אנשי אופ"א לבדוק את הליקויים ולדעתי במידה והכל יהיה בסדר אז בלומפילד יאושר".

דובר הפועל ת"א, גבע תלם, הוסיף: "הכל בעירבון מוגבל כרגע, אנחנו עושים את כל המאמצים במסגרת מה שעומד לרשותנו ואנחנו מקווים שהמאמצים שעשינו על מנת לתקן את שהיה צריך לתקן אכן מתאים לדרישות של אופ"א".

לוזון פלאטיני (דרור עינב) (צילום: מערכת ONE)
אבי לוזון: שוחחתי עם פלאטיני (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE

כזכור, לוזון פנה לנציגי אופ"א לפני מעט יותר משבוע, כפי שפורסם לראשונה ב-ONE וביקש לאפשר להפועל ת"א הזדמנות נוספת לתקן את הליקויים על מנת שתוכל לארח בבלומפילד את שלב הבתים של ליגת האלופות.

גם אוהדי הקבוצה נרתמו למשימה ואתמול עמותת "פועלים באדום" ו-"אולטראס הפועל תל אביב" פנו לאגף התחרויות של אופ"א בבקשה להשארת משחקי הקבוצה בבלומפילד במסגרת ליגת האלופות.

אוהדי הפועל. פנו לאופ&"א (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
אוהדי הפועל. פנו לאופ&"א (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

המכתב נשלח בתמיכת ארגון אוהדי הכדורגל האירופי, שפנה אף הוא אל אופ"א בבקשה לאפשר את קיום המשחקים בבלומפילד. בפנייתם ציינו האוהדים כי העברת המשחקים לרמת גן מנוגדת לעקרונות הכדורגל והמשחק ההוגן ומונעת מאוהדי הקבוצה לתמוך בקבוצתם במגרש הביתי.

האוהדים מציינים כי אמנם אצטדיון רמת גן עומד בדרישותיה של אופ"א לאירוח משחקים במפעל, אך למרות זאת, התנאים הבסיסיים לאוהדים יורדים, חווית הצפייה נחותה מבלומפילד וכתוצאה מכך האווירה במגרש נפגמת בצורה משמעותית.