מה תהיה התוצאה בסוף משחק בין שתי קבוצות, שאחת מהן מגיעה לאחר 1:2 על מכבי ת"א, 0:3 בחוץ על מכבי חיפה, 0:3 בחוץ על אשדוד בגביע הטוטו ו-0:3 בחוץ על הפועל ב"ש והשניה מגיעה לאחר 4:1 ביתי למכבי חיפה? אם הימרתם על תיקו, צדקתם. עירוני קרית שמונה ומכבי פתח-תקווה נפרדו ב-1:1 במסגרת המחזור ה-11 של ליגת העל, במשחק שחתום על שמו של מישהו אחד: לירן שטראובר.

מהדקה הראשונה תקפו המארחים ללא הרף וניסינות של שמעון אבוחצירא, ברק בדש, אדריאן רוצ'ט והחברים נעצרו שוב ושוב אצל לירן שטראובר. בדקה ה-25, בניגוד גמור למהלך המשחק, עלתה מכבי פ"ת ליתרון. ג'סטיס וומפור מסר כדור עומק מעולה לטל בן חיים, שלא טעה ולבדו מול דני עמוס קבע 0:1 לאייל לחמן שמחפש ניצחון ליגה ראשון.

בדקה ה-37 לא שלט רן בן שמעון בעצביו, התווכח ללא הרף עם השופט הרביעי אשר כהן, והורחק על ידי שי שטרית. כנראה שהרחקתו העירה עוד יותר את השחקנים, שבדקה ה-60 זכו לחגוג לאחר בישול של אבוחצירא וכיבוש של ברק בדש, שני-שליש מהחוד החם בליגה (ללא שלומי אזולאי הפצוע).

עירוני ק"ש פספסה הזדמנות לעלות למקום הראשון באופן זמני, ולאחר 11 מחזורים יש לה 20 נקודות, בדיוק כמו הפועל ומכבי ת"א. מנגד, מכבי פ"ת, צברה את הנקודה ה-12 שלה העונה ועברה את בית"ר ירושלים שתשחק ביום שני מול מכבי ת"א.

שטראובר לפני בדש. עצר את הצפוניים (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
שטראובר לפני בדש. עצר את הצפוניים (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

בן שמעון: "חסרים לנו רק גולים מהקישור וההגנה"


מאמן עירוני קרית שמונה, רן בן שמעון, אמר בסיום: "היינו צריכים לנצח ולא רק על הנייר, יש לנו קבוצה טובה. בתחילת העונה ראיתם את מה שקרה היום, אנחנו צריכים לשפר את אחוז הכיבושים מול המצבים כדי להישאר בצמרת. מה שחסר לי כרגע זה גולים מהקשרים והמגנים, אני לא יודע אם אני מרוצה מכמות המצבים והשליטה שלנו, אני מאמין שהכדורים עוד יכנסו".

על ההרחקה אמר: "השופט אמר לי שיצאתי מהאזור הטכני". לבן שמעון יש עונש על תנאי מאוגוסט האחרון, ומשמעותו איסור להימצא בתחומי כר הדשא במשך שלושה משחקים על תנאי לשנה, באשמת התנהגות בלתי הולמת. בן שמעון צפוי לעמוד לדין.

שרצקי ולוזון במשחק בקרית שמונה (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
שרצקי ולוזון במשחק בקרית שמונה (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

המאמן אייל לחמן היה הרבה יותר מרוצה מהתוצאה ואמר: "שיחקנו נגד קבוצה טובה ומיומנת שבאה להסתער על המקום הראשון. באנו עם משחק הקרבה, כדי לעצור את מהפולת מהמחזורים האחרונים. במשחקים כאלה, אם אתה משכיל לא לספוג, אתה יכול גם לנצח".

אוהדי ק&"ש בגשם (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
אוהדי ק&"ש בגשם (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

על השוער, לירן שטראובר, אמר לחמן: "תמיד השאלה הגדולה, זה אם להוריד לספסל שחקן עם ירידה ביכולת, לדעתי התשובה היא בתחושה של המאמן. לירן הקרין הרבה ביטחון ושקט, סמכתי עליו, הדבר האחרון שאני אעשה זה להפנות עורף והוא נתן משחק גדול".

מחצית ראשונה
שי שטרית שלח את שתי הקבוצות למשחק בעיר הצפונית בישראל מול 1,000 צופים וכבר בדקה ה-2 שלף את הכרטיס הצהוב לברק בדש. החלוץ נשלח בכדור עומק מול שטראובר, השוער הגיע ראשון אך נפגע על ידי בדש.

ברק בדש. דרבי צפוני מסקרן בעכו (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
ברק בדש רודף אחרי הכדור (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE
בדש פוגע בשטראובר (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
בדש פוגע בשטראובר (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE
צהוב לברק בדש (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
צהוב לברק בדש (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

המשחק נפתח בקצב טוב. בדקה ה-6 כדור של גזל הגיע לאבוחצירא, החלוץ עבר את שי מימון, בעט מ-10 מטרים ושטראובר קלט. בדקה ה-11 כדור קרן של גזל מצא את הראש של גרזיץ', אך שטראובר עצר נפלא.

קרית שמונה המשיכה ללחוץ ובדקה ה-18 גזל מצא את בדש אחרי קרן מימין, החלוץ הוריד לעצמו את הכדור ובעט חזק כדור שחלף ליד העמוד. בדקה ה-23 מטוביץ' מסר לאבוחצירא, החלוץ בעט טוב, אך שטראובר שוב עצר.

בדש מאוכזב לאחר החמצה (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
בדש מאוכזב לאחר החמצה (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

דקה 25, 0:1 מפתיע למכבי פ"ת - המארחים מגיעים למצבים, אך הקלישאה 'כשלא כובשים - סופגים' כנראה נכונה. טל בן חיים קיבל כדור עומק מג'סטיס וומפור ולבדו מול דני עמוס כבש כמו גדול.

בן חיים מרוצה לאחר הכיבוש (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
בן חיים מרוצה לאחר הכיבוש (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

דקה 37, רן בן שמעון מורחק ועולה ליציע - מאמן קרית שמונה, רן בן שמעון, החליף מספר מילים מיותרות עם השופט הרביעי אשר כהן, ושי שטרית הרחיק אותו ליציע. בן שמעון לא הבין על מה הורחק, ורק אחרי שתי דקות עלה ליציע.

רן בן שמעון מתווכח עם שטרית ומורחק (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
רן בן שמעון מתווכח עם שטרית ומורחק (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE
רן בן שמעון עולה ליציע במשחק המדובר (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
רן בן שמעון עולה ליציע לאחר ההרחקה (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

מחצית שניה
שתי הקבוצות ערכו חילוף אחד כל אחת. בק"ש יצא וויליאם נג'ובו ונכנס אחמד עאבד, בפ"ת יצא ג'סטיס וומפור המבשל ונכנס אסי משיח.

נג´ובו עם שטרית. הקשר הוחלף מיד בפתיחת המחצית השניה (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
נג´ובו עם שטרית. הקשר הוחלף מיד בפתיחת המחצית השניה (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

בדקה ה-53, ספג דני פרדה את הכרטיס הצהוב, הראשון של שחקן אורח במשחק. בדקה ה-56 חסארמה ניסה להפתיע את שטראובר מ-25 מטרים, השוער קלט. דקה לאחר מכן, אבוחצירא נגח למשוף לאחר הרמה טובה של רוצ'ט.

דקה 60, קרית שמונה חוזרת ל-1:1 - שמעון אבוחצירא הכניס כדור עומק לברק בדש, שלבדו מול שטראובר בעט לפינה הימנית, כדור שגם השוער ביום גדול לא הצליח לעצור.

בדש בועט רגע לפני הכיבוש (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
בדש בועט רגע לפני הכיבוש (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE
בדש ורוצ´ט חוגגים (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
בדש ורוצ´ט חוגגים (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

בדקה ה-63 טעה טל מעבי בהחזרת הכדור לשטראובר, רוצ'ט העירני הגיע ראשון ומול שטראובר גילגל החוצה. שלוש דקות לאחר מכן יצא חגי גולדנברג ונכנס סבסטיאן סנסוני. באותה דקה, טל בן חיים בעט מ-19 מטרים כדור חופשי, מעל השער. בדקה ה-74 ספג אחמד עאבד את הכרטיס הצהוב לאחר מפגש עם שטראובר, תיקול ממנו שני השחקנים נפגעו ונזקקו לטיפול.

שטראובר ועאבד פצועים (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
שטראובר ועאבד פצועים (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

בדקה ה-76 וואיל מאריסאת נכנס על חשבונו של אדריאן רוצ'ט. בדקה ה-84 שוב שטראובר היה עם ידו על העליונה לאחר שעצר בעיטה של מאריסאת. בדקה ה-88 בעט אבוחצירא מזווית קשה לחיבורים והחוצה.

שטראובר עוצר את בדש (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
שטראובר עוצר את בדש (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

אבוחצירא בועט, שטראובר דרוך (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
אבוחצירא בועט, שטראובר דרוך (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

עירוני ק"ש: דני עמוס, אלעד גבאי, איתן טיבי, סאלח חסארמה, דושאן מטוביץ', בראיין גרזיץ', רביד גזל, אדריאן רוצ'ט (וואיל מאריסאת, 76), וויליאם נג'ובו (אחמד עאבד, 46), שמעון אבוחצירא וברק בדש.

מכבי פ"ת: לירן שטראובר, חגי גולדנברג (סבסטיאן סנסוני, 66), תומר אלבז, ניצן דמארי, שי מימון, טל מעבי, מרוואן קבהא, ג'סטיס וומפור (אסי משיח, 46), דני פרדה, טל בן חיים (ציון צמח, 91) ו-ויקטור מרעי.