אלון חרזי. פורש בגיל 38 (צילום: מערכת ONE)
אלון חרזי. פורש בגיל 38 | צילום: מערכת ONE

בעוד 24 שעות, אחרי 30 שנה בכדורגל, מתוכן 19 עונות במכבי חיפה, אחת בבית"ר ירושלים ו-3 בהכח ר"ג, הכיף שקוראים לו "כדורגל מקצועני" יגמר. קשה לסכם כל-כך הרבה שנים בטור אחד ועוד יותר קשה העובדה וההכרה שמיום רביעי בבוקר לא אשחק עוד כדורגל מקצועני. 

אבל לכל דבר טוב יש סוף והסוף הזה הוא יותר ממתוק. עברתי בכל הקריירה שלי המון רגעים עצובים ושמחים, רגעים של קושי ורגעים של נחת. בכל שנותיי ככדורגלן מקצועני היו מספר דברים שהנחו אותי ועמדו לנגד עיניי והם: הצבת יעדים, דבקות בלתי מתפשרת במטרה, הגינות וכבוד.

בראייה לאחור עמדתי באתגרים שהצבתי לעצמי, גם כשחלקם היו נראים לפעמים בלתי אפשריים לאנשים אחרים, האמנתי, דבקתי במטרה והצלחתי.  

הגינות וכבוד הם ערכים שגדלתי לפיהם והאימרה: "אל תעשה לחברך מה ששנוא עליך", הובילה אותי כאשר שיחקתי בהגנה ושמרתי על חלוצים, מה שגרם בפועל לספיגת מינימום של כרטיסים בקריירה שלי.  

אלון חרזי (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
אלון חרזי (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

ועכשיו לתודות. ברצוני להודות כמובן לאשתי, אודליה. אומרים שמאחורי כל גבר מצליח ישנה אישה תומכת, והאימרה הזו כל כך נכונה לגביה. אורך החיים ה"לא קל" של כדורגלן גבה מחיר מסויים וזאת אני יודע. כל הכבוד לה על כך שהיתה שם בשבילי תמיד.  

תודה לילדים שלי, אופק וליאם, שנתנו לי את האנרגיות ואת הכוח להמשיך ולעשות את הכל ברגעים הקשים על ידי נשיקה וחיבוק, דבר ש"הרים" אותי לא פעם.

תודה להוריי שליוו אותי מההתחלה והיו שותפים להחלטה ללכת לשחק בחיפה ולעזוב את מרכז הארץ, וכן תודה גם למשפחה המורחבת. וכמובן תודה גדולה למשפחתה של אשתי שדאגה לקליטה קלה בחיפה וליוותה אותי מהיום הראשון בעיר.  

אוהדי מכבי חיפה נפרדים מאלון חרזי (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
אוהדי מכבי חיפה במחווה לאלון חרזי (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

כדי להודות לכל הכדורגלנים ששיחקתי איתם צריכים הרבה עמודים ולכן אני מודה לכל אלו שהיו ועברו איתי את כל הרגעים הטובים וגם הפחות טובים בקריירה. תודה לכל אחד ואחד מכם. 

תודה לכל המאמנים. היה לי העונג ללמוד מכל אחד ואחד מכם, לרוב דברים טובים ולפעמים גם דברים פחות טובים, אבל בסופו של דבר למדתי מכולכם ומודה אני לכם.  

ולבסוף, תודה גדולה ומיוחדת ליעקב שחר ששיכנע אותי באותו יום בכפר המכביה בשנת 1990 לעשות את הצעד אולי הכי משמעותי בחיי ולהגיע לשחק בחיפה.

יעקב, הוכחת לי במכבי חיפה והוכחת לכל המדינה שאתה האיש הנכון לאורך זמן. הוכחת שהדרך שלך היא הדרך הכי נכונה והתוצאות מדברות בעד עצמן, הן מהבחינה האישית והן מהבחינה הקבוצתית.  

יעקב שחר (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
יעקב שחר (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

לסיום, אספר כי אני אמור להישאר בחיפה ולהקים את מחלקת הסקאוטינג של הקבוצה. זהו דבר שמאוד מקובל וחשוב בכל המועדונים הגדולים של אירופה ובמועדון שלנו בחיפה, שהוא הכי קרוב לאירופה, מרגישים את הצורך החשוב בהקמת מערך הסקאוטינג, שאני אמור לעמוד בראשו.

אעשה זאת עם אותם דבקות ורצון למען המועדון בו העברתי את מיטב שנותיי.

חרזי (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
חרזי (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE