בן שושן. משחק מצויין של החלוץ הצעיר (גיא בן זיו) (צילום: מערכת ONE)
בן שושן. משחק מצויין של החלוץ הצעיר (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE

למשך 45 דקות לאצטדיון טדי היה ניתן לראות היום (חמישי) את הדקות הטובות ביותר של בית"ר ירושלים עד כה העונה, במשחק הידידות בו ניצחה 0:2 את הפועל רמת גן מצמד של עמית בן שושן.

בן שושן שיחק מצויין לאורך כל המחצית הראשונה וסחף את חבריו לשחק כדורגל אטרקטיבי. החלוץ כבש את השער הראשון במשחק בדקה ה-16, כאשר ניצל טעות גדולה של הגנת רמת גן וסיים פריצה מצויינת עם שער נאה.

השער השני במשחק הגיע 7 דקות לאחר מכן, כאשר התקפה יפה של בית"ר הביאה למשקוף מראשו של סמואל יבואה, אחריו בן שושן כבש את השני מכ-22 מטרים בבעיטה נהדרת.

במחצית השניה שחקני שתי הקבוצות בעיקר חיכו שהמשחק יסתיים, כאשר אף אחת לא הגיעה למצבים טובים לכיבוש שער. המגן כריסטיאן אלבארס זכה לדקות ראשונות בשורות בית"ר העונה, אחרי שחזר אליה מהשאלה.

שמעון גרשון, שהודיע באופן מפתיע על פרישה מהמשחק בעקבות בעיות בליבו, הגיע כדי לתמוך בחבריו לקבוצה, בה הוא עדיין חתום על חוזה.

אבירם בורוכיאן: "אנחנו רוצים את שמעון גרשון בחדר ההלבשה"
מאמן בית"ר ירושלים, אורי מלמיליאן, היה מרוצה בסיום ואמר: "אנחנו צריכים עוד להתחבר, צריך סבלנות. יש לנו עומק על הספסל, תמיד כיף לנצח ואני מאמין שלאט לאט אנחנו נתחבר ונהיה קבוצה טובה".

מלמליאן התייחס גם לפרישתו של שמעון גרשון ואמר: "כבר לפני שלושה שבועות לקחתי בחשבון שייתכן ששמעון גרשון ייאלץ לפרוש. כולם יודעים מה שמעון עשה בכדורגל, אני חושב שאין הרבה שחקנים ברמה הזאת, גם מבחינת בן אדם ואישיות. אני מאמין ומקווה שגרשון יישאר בבית"ר ירושלים. שמעון ריגש אותי כבר לפני שלושה שבועות, כשהוא בא אליי וסיפר לי על הבדיקות שהוא צריך לעבור וכבר אז היתה לי צמרמורת, זה כואב".

שמעון גרשון. בקבוצה רוצים ליעבוד עם מחלקת הנוער (גיא בן זיו) (צילום: מערכת ONE)
שמעון גרשון (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE

מלמיליאן הוסיף: "שמעון פתח את העונה טוב ועשה משחק מצויין מול מכבי תל אביב. ציפינו שהוא יתן עונה טובה, חבל שהוא נאלץ לפרוש. הוא היה צריך לפרוש בעוד שנתיים וחבל שזה קרה היום. אני בכל מקרה מקווה שהוא יישאר ויעזור לבית"ר ירושלים".

מלמיליאן על הספסל. תנו לו שקט והכל יהיה בסדר (גיא בן זיו) (צילום: מערכת ONE)
מלמיליאן (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE

גם אבירם ברוכיאן התייחס לפרישה של גרשון ואמר: "כבר יום לפני מסיבת העיתונאים ידענו שזה הכיוון. שאלתי את שמעון כמה ימים לפני מה עם הבדיקות ושמעון, כמו שהוא תמיד היה אופטימי. לצערי הוא נאלץ בסופו של דבר לפרוש ואנחנו רוצים אותו עדיין קרוב אלינו בחדר ההלבשה, כי שמעון תמיד היה בא ואחרי הפסדים ורגעים קשים היה מרים אותנו, מעודד אותנו ומוצא תמיד את המילה הנכונה להגיד".

"שמעון הוא אחד הבלמים הגדולים שהיו במדינה ומגיע לו כל ההערכה שהוא מקבל. הוא יחסר לנו תמיד, היה לו את הסגנון המיוחד כבלם ונקווה שיצא לנו איזה שמעון גרשון קטן במחלקת הנוער", הוסיף ברוכיאן.

ברוכיאן (גיא בן זיו) (צילום: מערכת ONE)
ברוכיאן (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE

בסיום התייחס ברוכיאן גם למשחק עצמו ואמר: "למרות שזה משחק אימון היה חשוב לנו לנצח, אפילו עלינו עם המדים הרשמיים של משחק בשביל ההרגשה. אורי אמר לנו שדווקא דרך משחקים כאלה אפשר לקבל ביטחון לליגה, אני שמח שניראנו טוב. יש לנו עכשיו ניצחון קטן, אמנם בלי נקודות בטבלה, אבל אני בטוח שזה גם יגיע ואני מקווה שזה יקרה כבר במחזור הליגה הקרוב".

מאמן הפועל רמת גן, שלומי דורה, אמר בסיום: "זה משחק אימון והזדמנות לנסות כל מיני דברים עד שנמצא את החיבור הנכון. במחצית הראשונה לא נכנסנו טוב למשחק, אבל מה שחשוב זה המשחקים בימים הקרובים בגביע הטוטו ובליגה. אם המשחק הזה עזר לבית"ר, אז זה בסדר, בית"ר חשובה לליגה בסך הכל, לא צריך לדאוג לה".

שלומי דורה. ר&"ג פוגשת את את מכבי פ&"ת בגביע הטוטו (גיא בן זיו) (צילום: מערכת ONE)
עזורי (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE

"אני חושב שאחרי החיזוקים שהם עשו הם יתחברו ויהיו פאקטור משמעותי בליגה. מבחינת הפועל רמת גן, אני חוזר ואומר אנחנו נמצאים בתהליך של חיבור יצירה של משהו מחדש וכל פעם אנחנו נעשה צעד נוסף כדי שניהיה קבוצה טובה", הוסיף דורה.

שמעון גרשון (גיא בן זיו) (צילום: מערכת ONE)
שמעון גרשון (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE

מחצית ראשונה


שחקני שתי הקבוצות עלו על הדשא באצטדיון טדי. הדקות הראשונות היו מהוססות אצל שתי הקבוצות. בדקה ה-10 הגיעה ההזדמנות הראשונה במשחק. סטיבן כהן היה פנוי לחלוטין כ-5 מטרים מהשער, אך הנגיחה שלו עלתה מעל המשקוף של ארקין. בדקה ה-13 התקפה יפה של בית"ר הסתיימה בבעיטה חלשה של סמואל יבואה.

סטיהן כהן (גיא בן זיו) (צילום: מערכת ONE)
סטיהן כהן (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE

דקה 16 - 0:1 לבית"ר ירושלים - עמית בן שושן פרץ יפה מאגף ימין ונכנס לרחבה עם הכדור. היה נראה שהגנת רמת גן משתלטת על הכדור, אך בן שושן חטף אותו בחזרה ומול ארקין לא התבלבל ובעט לפינה.

לאחר השער שחקני בית"ר השתחררו והחלו לשחק כדורגל יפהפה, עם מסירות מרגל לרגל ומשחק קבוצתי מסודר.

בן שושן (גיא בן זיו) (צילום: מערכת ONE)
בן שושן (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE

דקה 23 - 0:2 לבית"ר ירושלים - התקפה מצויינת של בית"ר המשיכה בהגבהה של אייבינדר ונגיחה של יבואה לקורה, הריבאונד הגיע עד לעמית בן שושן, שמכ-22 מטרים בעט כדור מצויין וחזק לפינה.

בדקה ה-26 סמואל יבואה הוציא מתפרצת נהדרת, נכנס לרחבה ומול השוער בעט בעיטה לא מדוייקת, שעלה הרבה מעל המשקוף. בדקה ה-27 ביבישקוב היה יכול לנצל יציאה לא טובה של אוהד סיידוף, אך הנגיחה שלו היתה חלשה ולא מדוייקת.

בן שושן (גיא בן זיו) (צילום: מערכת ONE)
בן שושן (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE

בדקה ה-32 הגיעה התקפה נהדרת של בית"ר. עמית בן שושן היתל בהגנת רמת גן ושלח מסירה בהקפצת כדור לעידן טל, שמהאוויר בעט מעל השער. בדקה ה-35 יבואה, עידן טל ובן שושן הובילו מתפרצת מדהימה, שבה אחרי 4 מסירות בנגיעה ברוכיאן קיבל את הכדור מול השוער. הבעיטה שלו היתה יפה, אך לא מדוייקת.

בדקה ה-44 אלי לוי בעט כדור מצויין מרחוק, אך אוהד סיידוף הדף את הכדור למשקוף ולקרן. השופט שרק למחצית, אחרי 45 טובות של בית"ר ירושלים.

ברוכיאן (גיא בן זיו) (צילום: מערכת ONE)
ברוכיאן (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE
ברוכיאן (גיא בן זיו) (צילום: מערכת ONE)
ברוכיאן (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE

מחצית שניה


עם פתיחת המחצית מלמיליאן ערך חילוף כפול. חן עזריאל וקובי מויאל נכנסו במקום אבירם ברוכיאן וסטיבן כהן. בדקה ה-46 בן שושן גם הציל את הכדור מהקו אחרי קרן של רמת גן. בדקות הראשונות של המחצית שחקני רמת גן הגיעו למשחק ושלטו בכדור.

בדקה ה-53 דסה העביר כדור טוב לעידן טל, אבל הבעיטה שלו מהאוויר היתה חלשה והגיעה ישר לידיו של השוער. כעבור דקה מישאלוף שלח מסירה מצויינת לרגל של סמואל יבואה, שלבד לגמרי מול ארקין לא הצליח לכבוש. בדקה ה-65 סרג' איילי היה יכול לכבוש, אבל משה בן לולו שלח לו כדור לא מספיק מדוייק.

מלמיליאן (גיא בן זיו) (צילום: מערכת ONE)
מלמיליאן (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE

בדקה ה-75 רמת גן איימה בפעם הראשונה במשחק בצורה רצינית על השער של בית"ר כאשר וובה בראון הגיע מול הרוש מהצד ובעט כדור לקורה. עד הסיום שתי הקבוצות לא הגיעו למצבים נוספים לכיבוש שער וסגרו מחצית שניה חלשה מאוד, עם שליטה קלה של הפועל רמת גן.

הרכב בית"ר ירושלים: אוהד סיידוף, כריסטיאן גונסאלס (משה בן לולו, 60), מושיקו מישאלוף, אלי דסה (כריסטיאו אלבארס, 76), אביתר ברוכיאן (צחי אליחן, 60), דן אייבנדר (שי חדד, 60), סטיבן כהן (חן עזריאל, 46), אבירם ברוכיאן (קובי מויאל, 46), עמית בן שושן (ליאור ראובן, 60), עידן טל (טל משעלי, 60) וסמואל יבואה (סרג' איילי, 60).

הרכב הפועל ר"ג: איתי ארקין, פאבלו בונדאה, יקיר שינה, חזי דלמוני, קרלוס צ'קאנה, ריברו, וובה בראון, אלי לוי (תמיר פור, 57), גל לוי, דמיטאר טלקיסקי וביבשקוף.