לראשונה בישראל נערך היום (שלישי) כנס פיפ"א לכדורגל נשים. הכנס נערך במלון "קראון פלאזה" בת"א בנוכחות אורחים בכירים מפיפ"א ובנוכחות מאמן נבחרת הנשים של ישראל מאיר נחמיאס, שחקן העבר מוטל'ה שפיגלר ושחקניות הנבחרת.

במהלך הכנס עברו המשתתפים הרצאות שונות בהן ניסו המרצים לענות על השאלה כיצד מפתחים את כדורגל הנשים וכיצד משווקים אותו.

מוטל'ה שפיגלר שנכח בכנס אמר ל-ONE: ”הזמינו אותי אז הגעתי, נתנו לי את הכבוד להגיד כאן כמה מילים בזכות המשחק שגדלתי עליו. אני מכיר את מנהלת הפרויקט וברגע שחשבתי שאני יכול לתרום אז הגעתי".

"צריך לגרום עניין בקרב הנשים. אצלנו בארץ יש קטע שאנשים אוהבים לדבר על דברים וכדורגל זה משחק אותו שיחקתי מרבית חיי ואם זה מצליח כל כך טוב במדינות כמו דנמרק אין שום סיבה שגם אצל הנשים בישראל זה לא יצליח".

"האחת תרקוד, השניה תשחק כדורסל ואולי השלישית תשחק כדורגל, לא צריך לשנות סדרי עולם בשביל זה, רק צריך לתת לבנות אפשרות לבחור. בעיקר שהכדורגל יהיה עוד דרך להקניית חינוך".

שפיגלר היום בכנס פיפ"א (לי נוף) (צילום: מערכת ONE)
שפיגלר היום בכנס פיפ"א (לי נוף) | צילום: מערכת ONE

מאמן נבחרת ישראל מאיר נחמיאס: “זו הפעם הראשונה שההתאחדות לכדורגל הביאה את כנס פיפ"א לכאן, זה דבר חשוב שלא היה כאן אף פעם וזה מקדם את כדורגל הנשים. זה יעזור לנו, אנחנו רוצים לגרום לעוד ילדות להתחיל לשחק כדורגל. אני מקווה שבעתיד התחום הזה יהיה יותר מפותח, אני מאמין שזה יכול לתפוס בישראל. יש התקדמות עצומה בנושא".

טינה אנסטרום (לי נוף) (צילום: מערכת ONE)
טינה אנסטרום (לי נוף) | צילום: מערכת ONE

מרכזת הפרויקט מטעם 'אתנה' היא שחקנית נבחרת ישראל בכדורסל לשעבר שרון זאבי: “זה כנס שבפעם הראשונה מתרחש בישראל. זה זמן רב שפיפ"א רוצה להביא בשורה בנוגע לכדורגל הנשים ואני בטוחה שההתאחדות לכדורגל ו'אתנה' יתרמו לעניין, אנחנו לומדים הרבה במהלך היום. המטרה של 'אתנה' זה שכמה שיותר בנות יעשו ספורט מכל סוג שהוא, כמובן שאני שבויה של הכדורסל אבל אני אשמח לגייס כמה שיותר בנות גם לטובת הכדורגל".

שחקנית נבחרת ישראל מורן לביא אמרה בנושא: “יש קשיים בלהיות שחקנית כדורגל וצריך לפתח את זה, אנחנו מנסות להביא מודעות לחברה בנושא ואני מקווה שאנשים יקחו לידיים וינסו לקדם ולפתח".

כדורגל נשים (ONE) (צילום: מערכת ONE)
כדורגל נשים (ONE) | צילום: מערכת ONE

שחקנית נוספת,שרית שנער הוסיפה: “כדורגל זה הספורט המוביל בארץ, אם גברים משחקים אותו אז אין שום סיבה שנשים לא ישחקו אותו, צריך להפיץ את הכדורגל בקרב הנשים בארץ. כנס כזה הוא ברכה אבל צריך גם ליישם".