מאזן הדרבים של העיר פתח תקווה נוטה לאחר המפגש הראשון לטובת מכבי. קבוצתו של פרדי דוד גברה הערב (שבת) 0:2 על הפועל פ"ת במסגרת המחזור השני של גביע הטוטו.

בעקבות הריסתו של אצטדיון האורווה, הדרבי נערך באצטדיון הלאומי ברמת גן, שם תארח הפועל את משחקיה העונה. הפתיחה היתה אגרסיבית ואלימה מצד שני הצדדים שהירבו לקבל צהובים משי שטרית ביום שיפוט בינוני ומטה.

לאחר 30 דקות עם בעיקר מכות ופחות כדורגל, ראה ג'ונתן אסוס את הכרטיס הצהוב השני והורחק. אגב, את הצהוב הראשון קיבל הצרפתי שלוש דקות לפני כן. מהומה התפתחה על כר הדשא ובסיומה גם אחד מהבעלים של הפועל, תומר סיני, נשלח ליציע.

במחצית השניה נראתה בעיקר קבוצה אחת על כר הדשא, זו של פרדי דוד. בדקה ה-53 החל דובב גבאי את המופע הפרטי שלו והעלה את קבוצתו ליתרון בדרבי מבישול של סבסטיאן סנסוני.

כעבור שש דקות השלים החלוץ הצעיר צמד לאחר טעות איומה של אוסטין אג'ידה, שהשמיט את הבעיטה של גבאי לרשת.

מיכאל זנדברג ערך בכורה מחודשת בדרבי של מלאבס, הפעם בצד של מכבי, כשהחליף בדקה ה-75 את טל בן חיים. עבור פרדי דוד וחניכיו זהו ניצחון שני במפעל אחרי ה-1:3 על הפועל רמת גן במחזור הפתיחה. במשחק הבא תארח מכבי פ"ת את בני יהודה. 

מכבי פ"ת חוגגת יתרון בדרבי (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
דובב גבאי מקבל ברכות מהחברים, הערב (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

הפועל פ"ת רושמת משחק שני ברצף ללא ניצחון בגביע הטוטו, לאחר שסיימה ב-1:1 מול בני יהודה בשבוע שעבר. במחזור הבא יתארחו חניכיו של אלי מחפוד בווינטר אצל הפועל רמת גן.

פרדי דוד אמר בסיום: “משחק טוב כהכנה לליגה. כל ניצחון הוא טוב מבחינתנו. חסרים לי 4 שחקנים מרכזיים ולמרות החוסר תיאום הזה עדיין ניצחנו. מעבר לאדום המוצדק היו עוד 3 אדומים מוצדקים שלא נשלפו. משחק מנצחים ב-90 דקות ולא ב-30 דקות הראשונות. אין מה להתלות בעובדה שהם היו ב-10 שחקנים. השוער שלנו היה מצויין יציב וטוב. יש לנו קבוצה נחמדה שעדיין לא הציגה את היכולת שהיא מסוגלת".

מיכאל זנדברג. התלבטות בינו לבין מרינקוביץ´ (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
מיכאל זנדברג. 15 דקות ראשונות במדי מכבי פ&"ת (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

אלי מחפוד: “אני לא יודע אם היה בכלל אדום. ב-30 דקות הראשונות יכולנו לכבוש 3 שערים. במחצית השניה ב-10 שחקנים היה יותר קשה. הם רק החזיקו יותר בכדור. היו הרבה אמוציות. השיפוט לא היה טוב בלשון המעטה. חצי שעה ראשונה מצויינת שלנו אני מקווה שכך נראה בהמשך העונה".

המצטיין דובב גבאי שכבש צמד: “משחק טוב. ניצחנו דרבי וזה חשוב גם אם זה בטוטו וגם אם זה משחק אימון לאור היריבות בין המועדונים. אני מאוד שמח על הניצחון, עשינו את העבודה אבל צריך לשאוף ליותר".

אלי מחפוד. מצטרף לעזור באשקלון (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
אלי מחפוד (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

מחצית ראשונה


השופט שי שטרית הוציא את הדרבי של פתח תקווה לדרך לעיני כ-1,000 צופים באצטדיון ר"ג. הפועל פ"ת השתלטה על המגרש החל מהשריקה ובדקה הרביעית גיא צרפתי הגביה כדור לעבר דודו ביטון שנותר פנוי ונגח, אך איבן מאנצ'ה עצר נהדר.

השלט באצטדיון ר&"ג לא מבדיל בין הקבוצות (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
השלט באצטדיון רמת גן לא מבדיל בין הפועל למכבי (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

בדקה העשירית גיא דיין העביר רוחב לאוהד קדוסי, שבעט חזק מקצה הרחבה למרכז השער, איבן מאנצ'ה שוב היה במקום והדף לקרן. כעבור ארבע דקות הזדמנות ראשונה למכבי פ"ת - נבויסה מרינקוביץ' הגביה כדור חופשי לתוך הרחבה, מרואן קבהא השתלט ומסר רוחב לדובב גבאי, שכבר עבר את אוסטין אג'ידה, אך בעט החוצה.

דובב דבאי מחטיא ממצב נוח (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
דובב דבאי מחטיא ממצב נוח (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

בדקה ה-22 גיא דיין ראה את הכרטיס הצהוב לאחר שהגיב בזעם לשריקה של השופט שי שטרית ובעט את הכדור. בדקה ה-27 התפתחה מהומה במרכז השדה ממנה יצאו ג'ונתן אסוס, גיא צרפתי וסבסטיאן סנסוני עם כרטיסים צהובים לאחר דחיפות הדדיות. 

הרוחות מתלהטות בדרבי של מלאבס (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
הרוחות מתלהטות בדרבי של מלאבס (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

דקה 30 - הפועל פ"ת נשארת בעשרה שחקנים. ג'ונתן אסוס, שלא היה רגוע מתחילת המשחק, ראה כרטיס צהוב שני לאחר שספק פגע בסבסטיאן סנסוני במרכז השדה ומיד את האדום. אחד מבעלי הפועל פ"ת, תומר סיני, פלט מספר מילים מיותרות מכיוון הספסל והורחק ליציע. בדקה ה-36 גיא דיין בעט כדור חופשי אדיר מ-30 מ', איבן מאנצ'ה הדף בקושי. שי שטרית נראה כמי שאיבד שליטה על המשחק והמשיך לעצור אותו כמעט כל התקפה.

ג´ונתן אסוס רואה את הכרטיס האדום. דרבי חם ברמת גן (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
ג´ונתן אסוס רואה את הכרטיס האדום. דרבי חם ברמת גן (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

אסוס מתוסכל. יחמיץ את הדרבי (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
ויורד מהמגרש בדרך למקלחת מוקדמת (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

תומר סיני מורחק. כמה בלאגן יו&"ר אחד יכול לעשות (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
גם תומר סיני הולך בעקבותיו ומורחק (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

מחצית שניה


שני המאמנים נשארו עם אותם הרכבים והמחצית השניה יצאה לדרך. בדקה ה-48 גם דניאל אדו ראה כרטיס צהוב.

דקה 53 - מכבי פתח תקווה עולה ל-0:1. ססבסטיאן סנסוני הכניס כדור עומק נהדר לעבר דובב גבאי שהשתלט ומתוך הרחבה הכניע את אוסטין אג'ידה וקבע יתרון לזכות מכבי.

שחקני מכבי פ&"ת חוגגים עם דובב גבאי את היתרון (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
שחקני מכבי פ&"ת חוגגים עם דובב גבאי את היתרון (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

דקה 59 - מכבי פתח תקווה כבר ב-0:2. דובב גבאי פרץ מאגף ימין, חדר לרחבה ובעט חלש ושטוח לפינה. אוסטין אג'ידה כבר הצליח להשתלט על הכדור, אך זה ברח לו בין הרגליים פנימה. שער אומלל לשוער פ"ת.

מכבי פ&"ת חוגגת עם דובב גבאי את השער השני (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
מכבי פ&"ת חוגגת עם דובב גבאי את השער השני (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

דקה לאחר השער השני, הפועל יצאה להתקפה, הכדור נחת אצל אלון תורג'מן שבעט לשמיים ממצב נוח. בדקה ה-63 אורי אוזן ראה צהוב לאחר עבירה על עמירן שקלים. בדקה ה-66 יוסי אופיר החליף את רועי בקל. כעבור שתי דקות מחפוד ביצע את החילוף השני שלו כשהוציא את אוהד קדוסי ושלח למגרש את ארמון בן נעים. בדקה ה-70 דובב גבאי כמעט השלים שלושער, אך דניאל אדו הציל שער בטוח מהקו. בדקה ה-75 מיכאל זנדברג נכנס לבכורה והחליף את טל בן חיים.

מיכאל זנדברג (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
מיכאל זנדברג עורך בכורה מחודשת בדרבי של פ&"ת. הפעם במכבי (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

בהפועל, נכנסו רפי דהאן ואור פישביין על חשבון ג'וניור ויסה ודודו ביטון. בדקה ה-79 רוביל סרסור החליף את כובש הצמד, דובב גבאי. בדקה ה-82 מרואן קבהא פינה את מקומו לטובת אסי משיח. חילוף חמישי גם בהפועל כאשר ניסן אלקלעי נכנס במקום גיא דיין.

הפועל פ"ת: אוסטין אג'ידה, עמנואל מתיאס, גל כהן, דניאל אדו, עמירן שקלים, גיא צרפתי (אלון תורג'מן, 58'), ג'ונתן אסוס (הורחק, 30'), ג'וניור ויסה (רפי דהאן, 75'), גיא דיין (ניסן אלקלעי, 82'), אוהד קדוסי (ארמון בן נעים, 68') ודודו ביטון (אור פישביין, 75').

מכבי פ"ת: איבן מאנצ'ה, אורי אוזן, דארקו לובריץ', ניצן דמארי, אלירן דנין, רועי בקל (יוסי אופיר, 66'), מרואן קבהא (אסי משיח, 82'), נבויסה מרינקוביץ' (דני פרדה, 59'), סבסטיאן סנסוני, טל בן חיים (מיכאל זנדברג, 75') ודובב גבאי (רוביל סרסור, 79').